Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akar dolgozni a lányom,...

Nem akar dolgozni a lányom, ez fair?

Figyelt kérdés
A lányom idén júniusban érettségizett, egy ismerősünk anyagi támogatása nélkül ez nem lett volna lehetséges! Nagyon jó tanuló volt a lányom. Pont ezért minden az iskolával járó kiadást, terhet az ismerősünk magára vállalt! Hatalmas segítség volt! Ennek ellenére úgy látom nem fogja fel a helyzetét és nem akar dolgozni. Hatalmas csalódás, olyan mint akinek csak jogai vannak de kötelezettségei nincsenek. Az apja alkoholista volt, bele is halt. Albérletben lakunk, következő hónaptól sem családi pótlék sem adókedvezmény. Észre vettem, hogy hazudozik. Egy hónapja a csillagokat leígérte az égről, így lesz, úgy lesz. Most ott tartunk, hogy utálja az embereket. Igazából fél kimenni a lakásból csak a közösségi oldalakon lóg egész nap. Augusztusig kapott haladékot vagy dolgozik, mindegy mit vagy megy! Nem tudom eltartani ő viszont nem akar beszállni a közösbe. Nem bírom tovább a plusz terhet! Ez nem fair! Miért nem dolgozik?

2019. júl. 23. 12:02
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/86 anonim ***** válasza:
68%

*én nem gyűlölködtem már bocsánat. A te kérdésedből viszont ömlik a gyűlölet! Mivel aluliskolázott vagy, ezért te nem tudtad biztosítani a családod megélhetését, más "ismerős" segített ki benneteket, tehát nem értem mit pattogsz szerencsétlen lánynak miért akarod megmondani neki mit csináljon!? Ha igazi férfi és családfő lennél, nem kéne kényszeríteni egy gyereket a munkára, az a régi rendszerben volt divat, de neked fogalmad sincs, hogy betanított munkás vagy, milyen egy érettségit megszerezni. És ha a lány egyetemre szeretne menni? Azt is az ismerős fizetné? Nem érzed magad kellemetlenül? Nekem lesülne a bőr a pofámról, ha a lányom tanulni szeretne de máson múlik, ad e pénzt, közben én, a családfő dirigálok, mint egy veszett egér.

Mivel kicsúszott a kontroll a kezedből, én azt ajánlom, hogy a fenyegetés helyett próbálkozz kedvességre, bár te valami tenyeres - talpasz buta paraszt lehetsz, a soron kívül más nincs az életedben!

Mélységesen megvetlek! A lánynak tanulnia kell! Különben ő is egy kis senki lesz, mint te!

2019. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/86 A kérdező kommentje:
Köszönöm her mengele az értelmes hozzászólásod!
2019. júl. 23. 13:20
 43/86 A kérdező kommentje:
Én a lányomnak akarok jobb és szebb jövőt! De, ha ő nem?...
2019. júl. 23. 13:23
 44/86 anonim ***** válasza:
92%
Szépen, kedvesen, türelmesen beszéltél vele? Meg tudja mondani, mi a baja? Vagy csak kamasz-durci és sokkot kapott, hogy kezdődik a nagybetűs élet? Lehet, hogy ez van. Legyèl vele kedves. Az anyja is, ha van neki. Ha semmi sem segít, akkor pszichológus. Ő segít abban, hogy legyenek gondolatai a jövőjéről.
2019. júl. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/86 anonim ***** válasza:
96%

Biztos depis, és nem az a megoldás, hogy ultimátumot adsz neki.

Bár az mi, hogy ketten nem tudtátok taníttatni? ingyenes képzésen, gondolom.

Ahova max bérlet kell, meg ruhák néha, meg tankönyvek egyszer.

Tudod, hány egyedülálló szülő gazdálkodja ki?

milyen legyen? Ezt a mintát látta, hogy úgyis jöna segítség, a szülei se tettek érte...

Az apja meg nem pénzért vette az alkoholbeteségét, nem poénból isznak emberek.

És az anyuka mit szól a tervedhez? hogy augusztussal vége mindennek??

TE milyen ember vagy? Se pénzt nem tudsz adni..és igazat kell adnom egy válaszolónak, hogy kissé korlátolt vagy, ha csak így ítélkezel

2019. júl. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/86 A kérdező kommentje:
Persze, napi szinten szóba kerül. Nem fenyegetve, ahogy itt sokan feltételezik. És nem a pénzről van szó! De ezzel sokan nincsenek tisztában! Igaz egy két embernél betalált a munka kérdése. Csak azt szeretném, ha felelősebb lenne csak egy kicsit!
2019. júl. 23. 13:45
 47/86 anonim ***** válasza:
94%

A te szavaidból feltételeznek...inkább látnak dolgokat.

Most ez is elég érdekes, hogy támadsz,meg szerinted így meg úgy betaláltál, de saját magadról nem beszélsz, sem az anyáról...csak egyre indulatosabb vagy, ahogy felhívják a figyelmed dolgokra. De támadás helyett válaszolhatnál: miért gondolná, hogy dolgozzon, ha ti se azt a példát mutattátok?

2019. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/86 anonim ***** válasza:
85%
Anno nekunk elvettek a diakigazolvanyunkat a ballagast kovetoen. Nem szamitottunk diaknak, hiaba szamitanank oktober 31-ig annak. Igy nem is vallalhattunk diakmunkat, csak rendeset.
2019. júl. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/86 anonim válasza:
46%
Szerintem sokan nem akarnak dolgozni. Én se akarok... De dolgozok, mivel ebben a büdös életben muszáj. Nem az van, hogy azt csináljuk, amit szeretünk. Ez valamiféle díznis álomvilág... Azt csináljuk, amit tudunk. Sok fiatal nem érti még, és álmokat kergetnek. Tehát nem értek egyet azokkal, akik mindenben a szülőt hibáztatják. A szülő olyan, amilyen. Azt nem válogathatjuk meg. De hogy az életünk hogy alakul, afelett van hatalmunk. Ha valaki el akar érni valamit az életben, az nap mint nap tegyen érte. Ha nem akar semmit elérni, akkor viszont álljon be megfásult arcú, konok, mégis becsületesen dolgozó, igázó emberek sorába.
2019. júl. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/86 A kérdező kommentje:
Szóval az alkoholista apja cselekedete az rendben van! Hogy bocs, de leszarta a volt családját! Most komolyan de szerinted tényleg kidobnám!?
2019. júl. 23. 13:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!