Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha az apám még 16...

Mit tegyek, ha az apám még 16 évesen is puszilgat?

Figyelt kérdés
Nem bírom....El ne kezdjétek hogy "szeret" meg tudomisén...Komolyan úgy bánik velem mint valami 6 évessel. NEM VICCELEK! Mindig csiklandozni akar meg nem tud velem komolyan beszélni míg a korosztályomban pedig mindenkivel normálisan tud kommunikálni. Most is, amikor néztem a tv-t odajött, és megpróbált megpuszilni de én fel akartam kelni hogy elmenjek de véletlenül lerúgtam a laptopot és emiatt is engem hibáztatott pedig egyértelmű volt, hogyha nem próbál meg idegesíteni akkor mindez nem történik meg. SOS már nem bírom!

2019. júl. 20. 19:37
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%

#10

Soha nagyobb baja ne legyen!

2019. júl. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező!

Apád meleg és hullaszerelmes beléd!:D:D:D

Ez most jó magyarázat?

Vagy mi a fene bajod van?

(Szűzanyám, és még csak most kezdődött el a szünidő!)

2019. júl. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 Lazy Lover ***** válasza:
50%
el mondanám míg apád él a kis fia leszel.. én 36 vagyok de még mindig így hív apu meg puszilgat ...
2019. júl. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
82%
Van akit ver az apja, próbálj cserélni vele.
2019. júl. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
90%

Ha akkor ad az arcodra két puszit, amikor elmész valahova, vagy Ő megy el, abban semmi rosszat nem látok. Bármi történhet, mialatt távol vagytok egymástól.

Egyébként engem sose puszilt meg az "apám". Cserélnél velem?

2019. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
51%
Kerüld, amennyire csak tudod. Ne ülj mellé. Ha látod, hogy odajönne puszilgatni, akkor told el magadtól, és mond határozottan, hogy "Nem!".
2019. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
15%
kezdd el visszapuszilgatni a száján, egyből abbahagyja. (ha nem, akkor is win-win szitu)
2019. júl. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
74%
Akkor elmondom mi itta probléma: hogy apuci nem tud a korának megfelelően foglalkozni a gyerekével. Lehet hogy ő örökre "cukcsi" öt évesnek akarja kezelni, de egy húsz felé tartó srácnak ez a bánásmód megalázó lehet.
2019. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
63%

Menekülj el, szaladj el, hagyd ott olyankor.

De egyébként szerintem meg is próbálhatod megkérni, megbeszélni vele ezt, legalább annyit, hogy ne puszilgasson. Remélhetőleg ezt a minimálisat el lehet érni. Aztán majd nemtom, mondjuk olyan 15 éven belül talán már el tudsz onnan költözni. Még akár lehet, hogy még hamarabb is. De amúgy remélem, próbáltad már neki mondani, hogy ezeket ne így csinálja. Meg pl rosszul esik, ha nem figyel rád. Azt is megmondhatod neki. Amúgy lehet, hogy annyira el van merülve a gondolataiban olyankor, amikor nem válaszol (Bár kicsi esélyt látok erre, de lehet, hogy mégis) Na szóval ilyenkor meg kocogtasd meg a vállát. Aztán nemtom, lehet, hogy ő már nem fog megváltozni, lehet, hogy be van ragadva/akadva neki valami (Ezt nem sértően írom), de szóval ja. Lehet, hogy ő már ilyen ; és ilyen is marad, és megszoksz, vagy megszöksz. Apukád egyedül nevel egyébként? Lehet attól félt annyira már csak te vagy neki, anyád helyett is vigyázni akar rád, őt is pótolni akarja, te vagy 'apuci szeme fénye'. Szóval ő már ilyen marad; amúgy tényleg örülj neki, hogy nem bánt, hanem legalább szeret. Sokmindenki számára már ez az "untyurgatás" is nagy előrelépés lenne; inkább gondolj arra, hogy becsüld meg, hogy nem ver; neked legalább ilyen apuka adatott. Mert pl ha ilyen hlyeségeivel húzza az agyad, az pl még jobban elviselhető, megemészthető, mintha bántalmazna. Viszont egyszer nem figyel rád, egyszer meg "túlszeret". Lehet, hogy bűntudata lesz, mert pontosan tudja, hogy olyankor hozzá beszélsz; vagy pl csak később esik le neki, amikor már elmentél, és feladtad a próbálkozást, hogy beszélj vele; és akkor úgy utólag lehet, hogy még rosszul esik neki.

2019. júl. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
34%
Őszintén szólva nem hiszem, hogy van olyan család, ahol az apa a 16 éves fiát(!) puszilgatja folyamatosan. Ha igen, akkor ott valmi nagy gáz van.. nézzünk szembe a tényekkel: ez már nem a szülői szeretet megnyilvánulása..
2019. júl. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!