Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire sóher az apám?

Miért ennyire sóher az apám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, nővérem 20. Édesanyánk tavaly nyáron halt meg, édesapánkkal maradtunk, alap jaraton jó a kapcsolatunk, csak az a baj, hogy minden forintot úgy ad nekünk ide, mintha a fogát húznák közbe.

Az a lényeg, hogy 400.000Ft /hó keres, és mindenre sajnálja a pénzt, még egy 2000ft os pólóra is vagy ilyenek. Mindenre. És rendesen gyomorgörcsöt okoz nekem már ha pénzt kell kérnem, mert van amikor muszáj mert mindent pénzért lehet kapni, semmi sincs ingyen. Azt mondta, hogy az a célja hogy év vegere X összeget spóroljon össze, hogy legyen. De emellett sok félretett penze is van. Szóval nem értem, miért ennyire sóher. Mit csináljak? Mit gondoljak? Hogyan beszéljem meg vele hogy én már felek és hogy gyomor ideget okoz nekem már ez a penz tema és elegem van hogy úgy beszel mintha 80ezret keresne és minden Ft ot ránk kiabál.


2019. júl. 19. 14:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%

A 400 ezer annyira nem sok pénz, három emberre meg a háztartásra. (A kérdésedböl is látszik, mennyire nincs fogalmad arrol, mennyi is a szükséges pénz az élethez, a 80 ezerböl maximum a rezsi jönne ki semmi más, még a legalapvetöbb kaja sem)

Emellett a pénzt apád keresi, és ö tudja, mennyi szükséges a megélhetéshez.

Amit esetleg meg lehetne vele beszélni, hogy kapj zsebpénzt, amiböl a privát kiadásaidat - kozmetika, tampon/betét, stb - fedezed. Ez kb heti 1000-2000 Ft közt valahol reális, ezt valószínüleg jobban elfogadja ö is mint ötletet.

Ha meg végképp nem megy, akkor a szünetekben diákmunkázz, és akkor lesz valami költöpénzed.

2019. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Mert ma 2000,holnap 3, jövő héten 5. 17 éves a lányom, csak etetni kell. Van ösztöndíja, dolgozik ha adódik valami, ha más nincs elmegy lószart pucolni. És azt vesz magának amit akar. Most 46.000 volt egy szkíta íj.
2019. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Tudod senki nem küldte, magától ment. Viszont lovagolhat. Lököttke.
2019. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 ******?! válasza:
30%
Keres munkát!
2019. júl. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem menj el diákmunkázni. Az én szüleim külön-külön is többet keresnek mint apukád (aki ha jól értem egyedül tart el titeket) ráadásul egyke vagyok. Mégsem kérek pénzt tőlük az alap dolgokon kìvül. Úgy csináljuk ahogy előttem is írta valaki, pár ezer forintot kapok amiből kijön tampon meg ilyenek. Ha kérnék akkor kaphatnék drága ruhákat stb, de egyszerűen rosszul esik odaállni kuncsorogni meg elszámolni hogy mire mennyit költöttem. Elmegyek dolgozni és azt veszek magamnak amit akarok.

Apukád meg jól teszi hogy spórol,nem tudhatod nem-e a te jövődre spórol-e.

Nekem még így sincs pofám pénzt kérni anyámtól, hátmég ha szegények lennénk. Az alapvető dolgokat biztosan kifizeti apud (kaja, tisztálkodószer, mittudomén) de ha el akarsz menni mondjuk koncertre, vagy telefont akarsz venni akkor elég idős vagy hozzá hogy megkeresd rá a pénzt.

2019. júl. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Nővéred dolgozik?
2019. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező!


Őszinte részvétem Édesanyád miatt.

Lehet, hogy tartozása van Apudnak, amit még a 400 E Ft-os állása előtt szedett össze. Nem mindig szokták a szülők az ilyesmit a gyerekeik orrára kötni. De az is lehet, hogy spórolni szeretne valamire. Például lehet, venni akar valamelyikőtöknek egy házat vagy egy kocsit, csak azért nem mondja, mert meglepetésnek szánja. Nem kell mindjárt rossz véleménnyel lenni Apukádról.

2019. júl. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
8%
1-es ha valakinek 80 ezres a rezsije, akkor az nagyon szarul csinál valamit... :D
2019. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
3%

Ja én is itt dobtam hátast, 80e Ft rezsi....


Nekem 20e nyáron es 40e ft télen, de még a 40 is sok...


Viszont jó tudni hogy a 400e Ft nem sok 3 főre.... :-)

2019. júl. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nővérem a BME egyetemen tanul, ő kap is ösztöndíjat , de en évközben honnan szerezzek pénzt, mikor elvárja hogy tanuljak, takaritsak mossak vasaljak mosogassak stb hiszen édesanyám “feladatait” en látom el. Tesóm nincs itthon évközben. 2en vagyunk, így plane nem “80 ezer Ft a rezsi”.
2019. júl. 19. 16:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!