Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ennyire sóher az apám?

Miért ennyire sóher az apám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, nővérem 20. Édesanyánk tavaly nyáron halt meg, édesapánkkal maradtunk, alap jaraton jó a kapcsolatunk, csak az a baj, hogy minden forintot úgy ad nekünk ide, mintha a fogát húznák közbe.

Az a lényeg, hogy 400.000Ft /hó keres, és mindenre sajnálja a pénzt, még egy 2000ft os pólóra is vagy ilyenek. Mindenre. És rendesen gyomorgörcsöt okoz nekem már ha pénzt kell kérnem, mert van amikor muszáj mert mindent pénzért lehet kapni, semmi sincs ingyen. Azt mondta, hogy az a célja hogy év vegere X összeget spóroljon össze, hogy legyen. De emellett sok félretett penze is van. Szóval nem értem, miért ennyire sóher. Mit csináljak? Mit gondoljak? Hogyan beszéljem meg vele hogy én már felek és hogy gyomor ideget okoz nekem már ez a penz tema és elegem van hogy úgy beszel mintha 80ezret keresne és minden Ft ot ránk kiabál.


2019. júl. 19. 14:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

400 ezer forint 3 emberre nem sok pénz.

Keress szépen munkát! Szünetekben 4-5 napot dolgozhatsz, iskolaidőben meg heti 8-10 óra belefér.

Akkor legalább megtanulod, menni a pénz értéke.

2019. júl. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

Úgy érzem, aki szerint nincs 80 közelében a rezsi, az vagy nem fizet rezsit vagy nem számol bele mindent


Ez az én rezsim havonta: (egyedül élek)

8000 villany

3500 víz

4500 riasztó

6000 telefon

2500 net

5-6000 2 bankszámla utalási díjakkal meg kártyadíjakkal havi bontásban

2800 lakásbiztosítás

Kb 5500 kocsi biztosítás

1400 életbiztosítás

5500 egészségőr

Kb 10000 éves szervizköltség havi bontásban az autóra

45000-60000 benzin (mondjuk, ennek egy részét visszakapom, de akkor is kb 20-25000 az én zsebemből megy)

És akkor nem számolom a takarítószereket....


És nincs fűtésem, melegvizem, gázom, televízióm...


Javaslom, aki szerint rosszul csinál valamit az akinek 80k a rezsije, az számolja újra a sajátját, ezúttal úgy, hogy tényleg bele is számol mindent!


Csak ne lepődjön meg

2019. júl. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
89%
ma 19:13-as: gondolom, a többség rezsibecsak a víz-villany-gáz-fütést számolja, pedig a többi fix kiadás is beletartozik!
2019. júl. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
91%
Arra esetleg nem gondoltál, hogy így akarja megoldani a nyugdíját, vagy majd nektek szánja egyszer a félretett összeget?
2019. júl. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
44%

Kedves kérdező!

Te azon ne lovagolj, hogy mennyit keres apukád. Sajnos itt nagyon sok elégedetlen fiatal azzal kezdi, hogy anyu vagy apu jól keres. És? Semmi közötök hozzá.

400 ezer háromótokra nem sok.

Nyáron diákmunka. Lesz pénzed.

Azon felül, ha apukáddal leülnél, s tárgyalnál vele zsebpénzről... Azzal is többet érnél el mint a semmi. Én havi 25 ezernél kezdeném helyedben az alkut. 15-20 körül meg is egyeztek.

Tudod, egy lakásban, sok váratlan kiadás is van. Ez,az elromlik stb...

2019. júl. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
93%

Lehetséges, hogy édesanyád halála után mostmár arra is elkezdett gondolni, hogy mi lesz, ha vele is történik valami. Nem feltétlenül a legrosszabb, elég csak egy súlyosabb betegség/baleset, ami hónapokra munkaképtelenné teszi, vagy csak egy sima munkanélküli időszak. Most, hogy egyedüli kenyérkereső, ilyen helyzetben nincs kire támaszkodjon a család. Amíg anyukáddal megoszthatták az anyagi terheket, biztosabb lábakon álltatok. Még ha nem is keresett sokat anyukáď, vagy akár nem is dolgozott, vész esetén akkoris egy mozgósítható munkaképes erőforrás volt.

Most viszont úgy érzi, az ő egészsége cérnaszálán függ, hogy teljesen elszegényedtek, és tönkremegy-e az életetek. Ekkora tétet nem szívesen tesz fel egy lapra az ember. Egy tragédia simán okozhatja, hogy felértékelődik a biztonság a számára. Nagyon is rendben van ez.

És a 400 tényleg nem hatalmas összegp, csak kellemesen jó, de hatalmas megtakarításokat nem nagyon lehet belőle megvalósítani spórolás nélkül. Lehet, hogy a tesód nem él veletek, és ösztöndíjat is kap, de biztos vagyok benne, hogy abból nem tudja a lakhatását, ételét, utazását, könyveit, ruháit, egészségügyi kiadásait, és egyéb szükségleteit mind kifizetni, és muszáj apádnak pénzzel támogatnia. Attól, hogy nem él veletek, még kerülhet sok pénzbe. Akár többe is, mintha veletek lakna.

Érezd át az apukád helyzetét, segíts neki, esetleg dolgozz, és mondd, hogy tudod, mennyire rossz pénzt kiadni, de ha muszáj, akkor muszáj, hadd ne kelljen emiatt rosszul éreznetek magatokat. Viszont családi pénzügyekben ne próbáld okosabbnak érezni magad. Nagyon visszatetsző, ahogy a számokról beszélsz, vagy ahogyan felhozod, hogy van már megtakarítása is. Nem tudod megítélni még, hogy mi mire elegendő. Ez tény. Akkor is, ha borzasztóan okos vagy. A családi kassza az apádé, az ő évtizedes tapasztalatait ne próbáld meg felülmúlni. Lehet, hogy túlzásba esik. De ez van. Majd a saját pénzed úgy osztod be, ahogyan te szeretnéd. Nem vagy már messze attól, hogy legyen.

Amúgy az én szüleim tök jól kerestek gyerekkoromban, mégis sajnálták a pénzt ruhára, nyaralásra, meg minden ilyen "fölösleges" dologra, majd 20 évesen kaptam tőlük egy gyönyörű belvárosi lakást. Baromira hálás vagyok nekik.

Mindenkinek mások a prioritásai, engedd meg, hogy az apádnak is meglegyenek a sajátjai.

2019. júl. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
400ezed bruttó vagy nettó?
2019. júl. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!