Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Most mit csináljak? Teljesen...

Most mit csináljak? Teljesen kétségbe vagyok esve. Semmivel sem tudok hatni a szüleimre.

Figyelt kérdés

Igazolt sportoló vagyok és eléggé meghatározó játékos vagyok a csapatomba.

Most hétvégén lesz egy élet halál meccsünk (nagyon sok múlik ezen a meccsen).

De sajnos csináltam egy kis zűrt.

Nagyon durván összevesztünk tegnap a sulin (tök felesleges órák lettek volna ilyen rajz,ének stb.) és nem akartam bemenni.

Akkor ezen ment a vita míg végül ma azt csináltam ,hogy úgy tettem mintha bemennék de ellógtam amire sajnos rájöttek.

Erre azt mondták ,hogy tudod mit? Ezért nem mész el a hétvégi meccsre (ez teljesen rajtuk múlik mert tömegközlekedéssel lehetetlen megoldani.

Órákon át sírtam nekik ,hogy ne ezzel büntessenek de azt mondták mindig rá ,hogy most majd megtanulom a leckét.

Könyörögtem nekik ,hogy ne csinálják sőt még az edzőt is felhívtam ,hogy beszéljen velük ,hogy szükség van rám és az edző még azt is mondta ha nem jöhetek hétvégén akkor többet nem is kell jöjjek edzésre. A szüleim csak annyit mondtak erre ,hogy rendben van ahogy lesz időnk bejövünk a fiúnk igazolásáért és elvisszük onnan.

Teljesen kétségbe vagyok esve. 😫😫😫😫


2019. máj. 7. 19:53
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
6%
20. ha az a lényeg, hogy fájjon, a szemét is kiszúrhatnák. Abból biztos tanul a büdös kölyke!
2019. máj. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
26%

Én sajnállak. Sosem büntetném olyasmi megvonásával a gyerekemet, amit később nem tud bepótolni. Mint pl. hogy ne mehessen el egy buliba, sporteseményre, pláne meccsre.


Életemben egyszer fordult elő, hogy a pici fiamat, kb. 3 éves volt, akarata ellenére hazavittem a játszótérről, mert úgy láttam, hogy szórja a homokot. Rászóltam, de újra szórta. Talán csak véletlenül. Úgy éreztem, hogy most kell megnevelni. Megfogtam a kezét, és hazahúztam. Ő sírva könyörgött, hogy ne vigyem haza. Zengett a kis hangjától az utca: "Bocánát, bocánát..." Ma is hallom! Annyira fáj, hogy nem bocsátottam meg, hanem hazavittem. Már akkor megbántam. Mondtam neki, menjünk vissza a térre, de akkor már nem akart. Ma már 20 éves. De még ma is szoktam mondani neki: ne haragudj kisfiam, hogy akkor hazavittelek a játszótérről. Ő ilyenkor csak mosolyog, nem is emlékszik rá. De nekem egész életemben fáj a szívemnek az a keménysége.

Szerintem a szüleid is meg fogják bánni, ha nem engednek el. Nem ér annyit az egész hülye iskola!

2019. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
46%

Aludjatok egyet és próbáld megbeszélni velük újra.

Egyébként ha a szüleid engednek, valószínűleg újra elkezdenél lógni, ami újabb problémákat okozhat. Pl pikkelni fog rád a tanár, lehúzza az átlagod, vagy megbuktat.


Én nem ítéllek el, én is lógtam, de szülői/orvosi igazolással. Fontos minél többet leigazolni.

Erkölcsöktől eltekintve sem jó az igazolatlan. Szólhattál volna a szüleidnek, hogy "Anyu, nagyon kimerült vagyok és szeretnék egy-két napot pihenni a meccs előtt...". Lehet meg is engedték volna.

Az internet korában pedig nagyon nagy naivitásra és tájékozatlanságra vall, ha azt hiszed, hogy pl egy beírást el tudsz titkolni. Nem. A szüleid látják az e-naplón, sőt akár azonnal értesítést kapnak róla alkalmazáson keresztül.

Nekünk már majd egy évtizede is volt e-napló a gimiben...

A suli pedig arra lenne hivatott, hogy ne legyél ilyen marha tudatlan.

Szerintem el fognak téged engedni egyébként, csak később fognak neked erről szólni, hogy addig gondolkodhass a tetted következményein.

2019. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
71%
Arra válaszolj, miért lehetetlen tömegközlekedéssel elmenni? Tényleg érdekel.
2019. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
80%

Tehát nem tiltják, hogy elmenj, csak ők nem hajlandók elvinni.

Oldd meg! Miért lehetetlen tömegközlekedéssel? Mert gyalogolni kéne egy kicsit? Mert előbb kéne indulni? Mert szagolnod kéne lecsúszott alkeszek savanyú szagát?

A másik: el nem hiszem, hogy ez volt az első lógásod az iskolából. Ha a szüleid azonnal drasztikus lépésre szánták el magukat, akkor alighanem az a bizonyos pohár telt be náluk.

Harmadszor: aki tényleg jó játékos, arról nem mond le ilyen könnyedén az edzője. Hogy ezen a meccsen nem játszhatnál, azt még megértem, de ha azt mondja, hogy ha nem jöhetsz most hétvégén, akkor többet ne gyere edzésre, nos, egy jó játékosnak nem mondanak ilyet. Az edzőt arra akartad rávenni, hogy mondja azt, hogy okvetlen szükség van rád, az edző meg azzal zárta, hogy ha most nem mész, többet ne gyere. Ez inkább úgy hangzik, mintha onnan is X alkalommal lógtál volna, és nála is betelt volna az a bizonyos pohár.

2019. máj. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
21%
Jó nagy csicska az edző, ha ilyenért kidob....
2019. máj. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
44%

"Ha a tanuló igazolatlan mulasztása egy tanítási évben eléri a tíz tanítási órát vagy egyéb foglalkozást, az iskola igazgatója – a gyermekvédelmi és gyámügyi feladat- és hatáskörök ellátásáról, valamint a gyámhatóság szervezetéről és illetékességéről szóló 331/2006. (XII. 23.) Korm. rendeletben foglaltakkal összhangban – értesít a tanuló tényleges tartózkodási helye szerint illetékes gyámhatóságot,"

Ezzel nem art tisztaban lenni en meg mindig azt mondom:)

Lehet, hogy feleslegesnek tartottad azokat az orakat es lehet, hogy valoban azok is, de most kell felelosseget tanulnod nem 20 evesen.

2019. máj. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
70%
Ha komolyan sportolsz, miért nem lehetsz magántanuló?
2019. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
23%

Menj el egy sportolotarsaddal.

Menj el oszkarral vagy telekocsival: regisztralj most es biztos lesz oda fuvar.

2019. máj. 8. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
29%

Látom sokan nem voltak igazolt sportolók. Sok edző elég lobbanékony, a mi edzőnk ennél kevesebbért is kidobta a röpi csapatból a feladónkat. Utána megbánta, csak közben a csaj átigazolt máshova. Egy évig nem találtunk utána olyan jó feladót... Amúgy megértem az edzőt is, nekem sem kéne olyan gyerek a kezdő csapatomba, akinek ezzel szórakoznak a szülei. Ez nem csak a kérdezőt bünteti, hanem a csapattársait is, akik szintén beletették a munkát aztán most b.hatják, mert hiányzik valaki az összeszokott csapatból.


Kérdező, próbáld megszervezni. Csapattársak, bicikli, stb. Alapvetően nem értek egyet a szüleiddel, hogy ezzel büntetnek, de azért mégsem hagyhatják szó nélkül.

2019. máj. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!