Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A nagymama mindent kitalál...

A nagymama mindent kitalál hogy magához láncolja az unokát és a lányát?

Figyelt kérdés

Feleségem húgáról van szó. Az anyjuk 10 éve rákos volt de teljesen meggyógyult! Már akkor is a legelső stádiumban elkapták, nem is nagyon voltak durva tünetei. Ne egy haldoklást képzeljetek el meg a halál torkából visszatért embert. Már évek óta mondják az orvosok hogy meggyógyult, de hiába. 45 éves de 10 éve nem dolgozik emiatt, otthon ül és ahogy ő mondja “fontos ügyeket” intéz (takarítás, boltba járás). A másik lányánál kisgyerek van, ősszel kellett volna oviba mennie. A nagymama az unokát magához láncolta! Kitalálta hogy neki kezd kiújulni a betegsége, így a lánya az unokával minden nap járjon el hozzá segíteni. Ezt játszák majd 3 éve! Gyakorlatilag magához láncolta a gyerekét és unokáját! Az oviba nem engedte el a kicsit, telebeszélte a fejüket, hogy várjanak egy évet vele, kérjenek halasztást. Most már idén mennie kéne oviba, az anyjának meg dolgozni de nem akarja engedni őket! Mivel ő óvónő volt, kitalálta hogy ne is járjon oviba a gyerek, kérjenek felmentést, az anyjának meg ad majd ő fizetést mint házvezetőnőnek!

Egyébként semmi baja, több orvoshoz is elvittük, akikkel személyesen beszéltem, de azt mondja rájuk hogy nem értenek a munkájukhoz.

Szerintem arról van szó, hogy nem akar egyedül maradni! Az unoka születése előtt a lányáék náluk laktak, mi is ott laktunk egy ideig, így mindig volt társasága. Aztán utána hogy elmentek visszacsábította őket napi szinte a betegségével. Ha most elmenne a lánya dolgozni, az unokája meg óvodába, akkor ő ott maradna a négy fal között egyedül! Mondtuk neki hogy találunk neki munkahelyet, de nem hajlandó elmenni!


Mit tudunk még tenni? A másik férj már veszekedik napi szinten velük és úgyis beadja az oviba a gyerekét! Ezzel nem lesz gond! De a “nagyival” kéne kezdeni valamit mert ez nem normális!


2019. febr. 22. 09:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Hogy lehet 45 éves a nagyi? Nem 55-öt akartál írni? Elég fiatalon szülhetett ő is meg a lánya is ha máf 45 évesen 3 éves unokája van...
2019. febr. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire nem akar egyedül maradni, amit én meg is értek,hiszen a betegsége is okozhatta neki ezt a félelmet ,akkor miért nem megy a férje után?


Az viszont nagy hiba lenne,ha a kis gyermek nem mehet oviba, közösségre is szüksége van a fejlödés terén is.

2019. febr. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Mindenesetre ugyesen manipulal mindenkit.

Ha a ferjet sikerult becsicskazni, a tobbi mar gyerekjatek.

2019. febr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon egyszerű a megoldás: fogjátok, felrakjátok egy Németországba tartó vonatra, ahol a férje várja. Ennyi. Ilyennek hiába próbálsz megmagyarázni bármit, úgyse értené meg. Nem a magánnyal van gondja, hanem gondolom a lánya besegít neki a háztartásban. Ennyi. 45 éves, vígan el tud helyezkedni. Itthon fölöslegesen keresnétek munkát neki, úgyis valamit kitalálna és 1 hét után felmondana. Mondom, az lesz a legegyszerűbb, hogy kikülditek Németországba a férje után.
2019. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%

Csak arra figyeltem fel, hogy ősszel már óvodába kellett volna járnia a kisgyereknek, de kérjenek felmentést. Hát ez manapság nem így működik. Ha egészséges az óvodás, akkor kötelező óvodába járnia. Nem úgy van, mint régen.

Az anyósodról meg annyit, hogy szerintem nem lusta dolgozni, hanem depressziós. Ahogy elnézem, nem kicsit. Az a durva, hogy ez sokan félvállról veszik, pedig igencsak mélyre lehet süllyedni benne. Segítségre van szüksége.

2019. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
58%
16: Ez minden, csak nem depresszió. :) Tudom, én is sokat küzdök depresszióval. Ahogy írtam itt az egész valószínűleg másról se szól, csak a nagymama már nem akar visszamenni dolgozni. Magányról se lehet szó, mert akkor annyit kért volna a lányától, hogy költözzenek vissza, nem azt nyögte volna be, hogy felveszi házvezetőnőnek.
2019. febr. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%
12es nagyim 17 volt anyukám 23 amikor szült. Így volt 40 a nagyim amikor én születtem. 3 éves gyereknél 45 éves nagyi tehát 42 volt amikor született az mondjuk lehet 19 évesen szült nagyi és 23 évesen szült anya is. Igen fiatalok voltak de azért nem vészes.
2019. febr. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
42%

Mostani 16., mert látom, közben töröltek kérdést. Ha valaki tudja, mi az a depresszió, akkor az én vagyok. 3 éve nem voltam emberek között (pont egy válás és egy nagyobb műtét miatt fogtam padlót).

Ha viszont jönnek az unokáim, lányom, akkor mindig örülök neki. Engem mondjuk leszázalékoltak, mert a műtét nem sikerült, csak azért írtam, amit, mert saját tapasztalatról beszéltem. Amint elnézem, kedvesen lepontozták a válaszom. De még mindig fenntartom, hogy egy óvodás korú kisgyereket nem lehet otthon tartani "csak úgy", mert törvényileg óvodába kell járnia. A kedves nagymama tényleg menjen a férje után, vagy a férje jöjjön haza, ami nem fog tetszeni egyiküknek sem. Ebből kifolyólag van egy másik ötletem, ha egészséges a nagyi, és nem lesz bevétel, akkor el fog menni dolgozni. Kérdező! Ne hagyjátok, hogy magába roskadjon. Ha már kilábalt a rákból, nagyon jót fog neki tenni az ilyen kényszerváltozás. De ne a lányát láncolja magához emiatt. A szükség nagy úr. Üzenem a kedves mamának, mert saját tapasztalatot írtam le.

2019. febr. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Pszichológushoz nem akar menni, az náluk a legnagyobb szégyen. Mi megemlítettük neki, de sírógörcsöt kapott és fél évig nem állt szóba velünk. Azt mondta mindenkinek hogy diliházba akarjuk záratni.

A férje munkásszállón lakik 6 másik emberrel, oda nem tud menni. A kinti kereset itthoni szemmel sok, külön albérletre nem elég. Meg szerintem nem is akarná az após, jól elvan kint.

A gyerek oviba megy idén! Beszéltem az apjával, ő nem fogja hagyni. Múlt évben bedőltek a nagyinak, hogy beteges a gyerek, meg van fázva mindig, ezért nem tud menni. Idén már nem fogja hagyni.

Új infó: most hogy tudja a nagyi hogy el lesz véve mellőle az unoka, már elkezdte duruzsolni a lányának, hogy jön a válság és be fog dőlni a lakáshitelük, jobban tennék ha eladnák odaköltöznének hozzá.

Tiszta beteg! Itt úgy érzem már csak a lányának a férje tud valamit tenni, mi már kevesek vagyunk ehhez. Ha a lánya észhez lenne térítve és “otthagyná” akar lehet hogy elgondolkodna.

2019. febr. 23. 10:14
 20/21 anonim ***** válasza:
A nagyi nem lusta, hanem mentális beteg aki retteg attól hogy egyedül marad. Pocskondiázás helyett értessétek meg vele hogy elviselhetetlen amit csinál, magára hagyjátok ha nem kér orvostól segítséget.
2019. febr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!