Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez fair hozzáállás...

Szerintetek ez fair hozzáállás édeasapám részéről?

Figyelt kérdés

Amióta új nője van, eléggé megváltozott. Nem vészes a dolog, így is jóban vagyunk, csak kicsit fura számomra néhány tevékenysége..


Nem velük élek, de elég közel hozzájuk. Nekem nincs autóm. Ők hárman élnek együtt (apa, a nője és a nő kicsi gyereke (4 éves)) én egyedül élek (20 éves vagyok, anyukám lakásában lakom, de én tartom fent munkával, illeve anyukám ad 30ezer forintot minden hónapban. Apa nem ad, de az egyetemi kiadásoa fedezi, szóval nem mondhatom, hogy magamra hagy).


Szóval dolgozom. A hétvégén elutazom egy kéthetes útra, ezért a héten minden nap dolgoznom kell (a mait kivéve, mert ma orvoshoz kell mennem, illetve be kell vásárolnom az útra, pakolászni stb.). Nagymamám névnapját a héten tartják,nem laknak messze, autóval 15-20 perc, de ugye nekem nincs kocsim. Apukámék mennek ki hozzájuk és megkértem őket, hogy legyenek szívesek engem is kivinni (nem kell eljönni értem, odamegyek a házukhoz, csak vigyenek ki, mert akarom látni öreganyámat, mielőtt elutazok, mert nagyon jóban vagyunk, plussz nem csak telefonon szeretném felköszönteni, hanem élőben is, sőt, már ajándékot is vettem neki!)

5.30-ig dolgozom, 6-ra érnék oda hozzájuk kb. Ha elérem a buszt, akkor 10 perccel előbb talán. Tehát negyed 7-re ott is lennénk a mamáméknál.


Erre apukám kijelenti, hogy NEM. Ők nem érnek rá engem megvárni (amúgy 6-ra hívott meg mindenkit a mama, tehát nem késnénk sokat), mert a kisfiú miatt nekik korán kell menni (6-ra mennek, nem korábban) és ezért nem tudnak megvárni, menjek ki busszal, meg tudom oldani. Háromnegyed 8-ra érnék ki, mert csak így van busz.


Nem igazágtalan kicsit, hogy ÉN nem tudok a saját nagymamám névnapján résztvenni, egy számára kvázi idegen gyerek miatt? Oké, aranyos, meg én is bírom a kiscsákót, de ezt nem érzem fair húzásnak apukám miatt.

Nem várom el, hogy bárhova elvigyen, de ide tényleg el szerettem volna menni. Azt hittem, hogy akkor itthon hagyja a nőjét és a kisfiút és engem visz el. Ez így.. fura.

Vagy szerintetek nincs igazam?


20/F/egyetemista



2017. júl. 25. 10:44
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Félig-meddig igazad van. Apádnak már új családja van, gondolom őket helyezi előtérbe. Nálunk kb.ugyanez volt/van.

Azt elfelejtik, hogy attól te még a gyereke vagy és ennyit igazán megtehetett volna, hogy megvárnak...

2017. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
24%
Ebből minden kiderül, csak a valódi ok nem.
2017. júl. 25. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy új családja van (bár nem mondom, hogy értem, hogy miért fontosabb má gyereke, mint a sajátja, de mindegy, nem csináltam ebből sosem cirkuszt).

Csak szerintem egyáltalán nem nagy dolgot kértem.

2017. júl. 25. 10:49
 4/27 A kérdező kommentje:
Milyen valódi ok #2?
2017. júl. 25. 10:49
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz mit tenni sajna. Az én apám is jobban szeteti az új nője gyerekét (apámnak semmi köze hozzá), mint engem valaha. Elfogadtam és igazából már nem is érdekel. Mamám temetésén nekem és a tesóimnak nem is maradt helyünk pl.az első sorban, mert a nő fogta és beültette a kölkét apám mellé. Pedig nem 30 éve ismerte mamámat mint én, hanem csak 2. Tényleg nem tudsz mit csinálni, én elmondtam neki, hogy mi vár rá a jövőben ha így csinálja, innentől már az ő döntése.


Te is megmondhatod neki, hogy Te is a gyereke vagy stb. Aztán majd meglátod volt-e értelme.

Első voltam.

2017. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:
100%
Milyen volt a kapcsolatotok édesapáddal mielőtt új családja lett? Szerintem beszélj édesapáddal, mondd el neki az észrevételeidet mielőtt tovább fokozódnak a dolgok.
2017. júl. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%

Valódi ok pl. apád jobban szereti ha mások alkalmazkodnak hozzá, vagy türelmetlen típus, stb..

Nem ismerlek egyikőtöket sem, amiket leírtál, nem tűnik olyan nagy problémának.

2017. júl. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 szántóvető ***** válasza:
6%
túl jó dolgod van,még mindig nem vagy önálló ill el is vagy kényeztetve:önálló lakás,pénz anyucitól,apuci fizeti az egyetemet.(mennyit fizet egy évben?)kimész taxival és kész.
2017. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
88%
Nekem új párom van,most tervezünk közös babát.Van egy 17 éves fiam,aki sajna az apjával él,tőlünk 5 percre!Nálunk azért nem így van,ő nekem mindig is a világ legfontosabb embere lesz és az új párom ezt el is fogadta.Szóval mi megyünk érte kocsival,visszük ha valahová mennie kell...stb.Hogy a kérdésedre is válaszoljak,nem szép apukádtól ez a viselkedés és igazad van szerintem!Akárhány èves egy ember,mindig a gyereke marad a szüleinek...új családja van,oké!De ezt neki úgy kéne úgy megoldania,hogy egyik fél se érezze azt hogy háttérbe szorul.
2017. júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem fair, de sajnos teljesen tipikus. Az új p...na mindent visz.

Azt viszont nem értem, hogy emiatt miért nem tudsz részt venni a szülinapon? Már elég régen feltalálták a taxit és a tömegközlekedést is.

2017. júl. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!