Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez fair hozzáállás...

Szerintetek ez fair hozzáállás édeasapám részéről?

Figyelt kérdés

Amióta új nője van, eléggé megváltozott. Nem vészes a dolog, így is jóban vagyunk, csak kicsit fura számomra néhány tevékenysége..


Nem velük élek, de elég közel hozzájuk. Nekem nincs autóm. Ők hárman élnek együtt (apa, a nője és a nő kicsi gyereke (4 éves)) én egyedül élek (20 éves vagyok, anyukám lakásában lakom, de én tartom fent munkával, illeve anyukám ad 30ezer forintot minden hónapban. Apa nem ad, de az egyetemi kiadásoa fedezi, szóval nem mondhatom, hogy magamra hagy).


Szóval dolgozom. A hétvégén elutazom egy kéthetes útra, ezért a héten minden nap dolgoznom kell (a mait kivéve, mert ma orvoshoz kell mennem, illetve be kell vásárolnom az útra, pakolászni stb.). Nagymamám névnapját a héten tartják,nem laknak messze, autóval 15-20 perc, de ugye nekem nincs kocsim. Apukámék mennek ki hozzájuk és megkértem őket, hogy legyenek szívesek engem is kivinni (nem kell eljönni értem, odamegyek a házukhoz, csak vigyenek ki, mert akarom látni öreganyámat, mielőtt elutazok, mert nagyon jóban vagyunk, plussz nem csak telefonon szeretném felköszönteni, hanem élőben is, sőt, már ajándékot is vettem neki!)

5.30-ig dolgozom, 6-ra érnék oda hozzájuk kb. Ha elérem a buszt, akkor 10 perccel előbb talán. Tehát negyed 7-re ott is lennénk a mamáméknál.


Erre apukám kijelenti, hogy NEM. Ők nem érnek rá engem megvárni (amúgy 6-ra hívott meg mindenkit a mama, tehát nem késnénk sokat), mert a kisfiú miatt nekik korán kell menni (6-ra mennek, nem korábban) és ezért nem tudnak megvárni, menjek ki busszal, meg tudom oldani. Háromnegyed 8-ra érnék ki, mert csak így van busz.


Nem igazágtalan kicsit, hogy ÉN nem tudok a saját nagymamám névnapján résztvenni, egy számára kvázi idegen gyerek miatt? Oké, aranyos, meg én is bírom a kiscsákót, de ezt nem érzem fair húzásnak apukám miatt.

Nem várom el, hogy bárhova elvigyen, de ide tényleg el szerettem volna menni. Azt hittem, hogy akkor itthon hagyja a nőjét és a kisfiút és engem visz el. Ez így.. fura.

Vagy szerintetek nincs igazam?


20/F/egyetemista



2017. júl. 25. 10:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
71%

Szólsz a mamádnak, hogy ne haragudjon, de csak 3/4 8-ra érsz oda, mert apád nem hajlandó egy negyed órát várni rád.


Egyébként igazad van, ennyit megtehetne az apád, de lehet, nem akarja hogy mindig a nyakán lógjál, vagy nem akar konfliktust otthon... nem tudom.


Ja, és mi lenne, ha apád feleségével beszélnéd ezt meg, hogy bocsi, meg tudod, hogy ők sietnének, de nem lehetne ezt valahogy mégis megoldani, hogy te is velük mehess? Lehet, ő nem is tud az egészről?


Ha nem, akkor az első lehetőség. Vagy taxi. (és aznap nem szólsz apádhoz)

2017. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim válasza:
64%

Nemcsak a negyed óra....de a lánya vagy. Szerintem ez így igenis szemétség.

De nem nagyon tudsz mit csinálni...Édesapád rövid pórázon van tartva. Ez egyértelmű.

2017. júl. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A taxi nagyon drága. Nekem erre nincs pénzem, a rezsit nekem kell fizetni és mindent én veszek magamnak. Nem Bp-n lakok és itt nincsenek jó diákmunkák, konkrétan nettó 630 forint a a fizetésem óránként.


Busz pedig nem jár rendesen, mire kiérek, addigra kb mennek is haza többiek (unokatestvérek stb). De még meggondolom, hogy kibuszozok-e, de amúgy a kérdés eszenciális része nem az volt, hogy kijutok-e.


Azt nem értm, hogy miért lennék elkényezteteve. Mások ennyi idősen otthon hesszelnek egész nyáron és bulizgatnak, max kicsi dolgoznak csak, én meg napi 8-10 órákat dolgozom.

Anyukám 30ezer forintja nem sokra elég, a gyógyszereim, bérletem és a rezsi egy része jön csak ki belőle...


Előtte amúgy nagyon jó kapcsolatom volt apukámmal.

2017. júl. 25. 11:30
 14/27 A kérdező kommentje:

A fia vagyok, de igen, értem akarsz mondani :D


A nőjével meg nem lehet beszélni. Nem egyenes ember, a szemedbe mosolyog, de a hátad mögött már nem.

Unokatestvéremék felajánlották, hogy eljönnek értem (nekik ez egy fél órás kitérő), lehet elfogadom.

2017. júl. 25. 11:32
 15/27 anonim ***** válasza:
18%
Ne már, hogy negyed órát nem tudnak várni rád, főleg úgy, hogy a házukhoz is mész. Ez nekem abszurd. Az unokatesódtól ne fogadd el a fél órás kerülőutat miattad - szerintem.
2017. júl. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
7%
15-ös vagyok. Az lemaradt, hogy az nekik oda-vissza már 1 óra összesen. Elmennek érted, meg vissza a rendes útvonalig...
2017. júl. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
16%

Ha 6-ra mennek, akkor nagyon fura. Hiszen az már tényleg nem számít, hogy 6-ra vagy negyed 7-re érnek oda. Nekem természetes lenne, hogy együtt menjünk.

Viszont írod, hogy a kisgyerek miatt. De nem írod le, hogy ez pontosan mit jelent. Mert ha ők nem 6-ra mennek, hanem 5-re, mert 6 után már el akarnak jönni, akkor érthető, hogy nem várnak meg.

2017. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
58%
Munkahelyen is lehet szólni előre, hogy vagy 1- 2 órával koràbban kezdesz, hogy annyival korábban le tudj lèpni vagy szólsz , hogy szabira mennél azon a napon. Így nem kell későn odaèrned. Ha nem megoldható akkor odaérsz amikor odaérsz, és közlöd mamáddal, hogy apád nem volt képes 10 percet várni ,ezért jöttél későn.
2017. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem fair, de az ilyen helyzetekben általában hátulról fúj a szél, valószínűleg a nő nem akar megvárni. Totál indokolatlan ez az egész, 15 perc nem a világ. Annyit akkor is tudnak késni ha nem tudom, valamelyikükre indulás előtt rájön a cifra, vagy nem találja a kardigánját. :D


Azokkal meg ne foglalkoz akik itt elkényeztetettnek neveznek. Itt az a módi, hogy a gyerek ahogy leérettségizik egyből repül otthonról, mert milyen dolog már az, ha a szülő segíti a gyerekét. :D

2017. júl. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, szerintem te tök jó fej lehetsz. Apukádat nyilván megszédítette a nő. Kérdés, hogy a nő a gyerekével miért nem marad otthon, mi keresnivalójuk van a mamádnál? Egy kicsi gyerek este már nyűgös meg kell neki a lefektetési napi rutin. A munkádat becsüld meg, több diplomás nem keresne ennyit, ha órabérre leszámolnák. A munkában ilyen miatt szólni hülyeség lenne, örül az ember, hogy van melója, nem még átvariálni ilyen miatt a beosztást. Bringa nem lehet végső megoldás, ha nincs más?
2017. júl. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!