Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez fair hozzáállás...

Szerintetek ez fair hozzáállás édeasapám részéről?

Figyelt kérdés

Amióta új nője van, eléggé megváltozott. Nem vészes a dolog, így is jóban vagyunk, csak kicsit fura számomra néhány tevékenysége..


Nem velük élek, de elég közel hozzájuk. Nekem nincs autóm. Ők hárman élnek együtt (apa, a nője és a nő kicsi gyereke (4 éves)) én egyedül élek (20 éves vagyok, anyukám lakásában lakom, de én tartom fent munkával, illeve anyukám ad 30ezer forintot minden hónapban. Apa nem ad, de az egyetemi kiadásoa fedezi, szóval nem mondhatom, hogy magamra hagy).


Szóval dolgozom. A hétvégén elutazom egy kéthetes útra, ezért a héten minden nap dolgoznom kell (a mait kivéve, mert ma orvoshoz kell mennem, illetve be kell vásárolnom az útra, pakolászni stb.). Nagymamám névnapját a héten tartják,nem laknak messze, autóval 15-20 perc, de ugye nekem nincs kocsim. Apukámék mennek ki hozzájuk és megkértem őket, hogy legyenek szívesek engem is kivinni (nem kell eljönni értem, odamegyek a házukhoz, csak vigyenek ki, mert akarom látni öreganyámat, mielőtt elutazok, mert nagyon jóban vagyunk, plussz nem csak telefonon szeretném felköszönteni, hanem élőben is, sőt, már ajándékot is vettem neki!)

5.30-ig dolgozom, 6-ra érnék oda hozzájuk kb. Ha elérem a buszt, akkor 10 perccel előbb talán. Tehát negyed 7-re ott is lennénk a mamáméknál.


Erre apukám kijelenti, hogy NEM. Ők nem érnek rá engem megvárni (amúgy 6-ra hívott meg mindenkit a mama, tehát nem késnénk sokat), mert a kisfiú miatt nekik korán kell menni (6-ra mennek, nem korábban) és ezért nem tudnak megvárni, menjek ki busszal, meg tudom oldani. Háromnegyed 8-ra érnék ki, mert csak így van busz.


Nem igazágtalan kicsit, hogy ÉN nem tudok a saját nagymamám névnapján résztvenni, egy számára kvázi idegen gyerek miatt? Oké, aranyos, meg én is bírom a kiscsákót, de ezt nem érzem fair húzásnak apukám miatt.

Nem várom el, hogy bárhova elvigyen, de ide tényleg el szerettem volna menni. Azt hittem, hogy akkor itthon hagyja a nőjét és a kisfiút és engem visz el. Ez így.. fura.

Vagy szerintetek nincs igazam?


20/F/egyetemista



2017. júl. 25. 10:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

sose búsulj, apám 10 éve szarik rám.


Mióta összejött a mostohámmal, ő a szent meg az ő két gyereke (akikhez apának semmi köze), én a legutolsó vagyok a sorban.

Csak akkor beszélünk, ha a mostohámnak épp nincs dolga, és apa "eljöhet".

Mikor költöztem 1000km-re, annyit nem tett meg, hogy kivigyen a vonathoz, ne kelljen a bőröndöt meg két hátizsákot fél Pesten végighúzni... mindegy, az van, már megszoktam. :(

2017. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%

Milyen cukkerek vagytok, hogy szarrá pontoztok majdnem mindenkit! Senki nem írt semmi rosszat, sőt, bunkók sem voltunk a kérdezővel.


Kérdező! Majd írd meg, végül is hogy jutottál el a mamádhoz! :)

2017. júl. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
83%

Én azt se értem, minek megy egyáltalán a nő, meg az ő gyereke. A nő nem feleség, viszonylag friss barátnő, szóval nem rokona a nagymamának. A kisgyerek meg végképp senkije sem.

Szerintem az a nő egy hisztis p...a lehet, és apád nem akar tőle nyelni akár a 20 perc késés miatt, akár azért, mert veled egy levegőt kell szívnia az autóban 20 percen át. ;-)


Szóval neked van igazad.

Ha unokatesódék elvinnének, fogadd el.

Egyébként nagymamádat sem értem, miért hétköznapra teszi az ünneplést. A nyugdíjasnak persze mindegy, de egy dolgozó embernek tényleg kész kapkodás ilyenkor, hogy odaérjen.

2017. júl. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
42%

23-as válasz miatt jutott eszembe (nekem már úgy is mindegy, mert 0-11-ig pontoztatok), hogy tényleg (!), egy névnapot miért kell hétköznap megünnepelni? Nem a szülinapja van... Sokszor a szülinapot is átteszik hétvégére, mert dolgoznak. Elég egy telefon, egy jókívánság, egy SMS.

Oké, te elutazol, azt mondjuk meg tudom érteni. De névnapi buli hétfőn nagyinak? Mondjuk azt sem írtad, vagy elkerülte a figyelmem, hogy a mai napról van-e szó, vagy holnapról,holnaputánról.

2017. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
34%
24. vagyok. Bocs, látom, hogy héten...., de az is hétköznap.
2017. júl. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Azért csütörtökön tartjuk a névnapját, mert akkor érnek rá a legtöbben elmenni a családból (volt szavazás :D), hétvégén unokatesómék dolgoznak, nagynéném elutazik szintén.


Unokatesómékkal kimegyek, nagyon erősködött, hogy neki nem baj. Apa meg felajánlotta, hogy hazahoz (vagyis a saját házukig elvisz, onnan buszozok, de nem olyan nagy baj ez.)


Bringával messze lenne a táv sajnos (de a fő akadály, hogy nincs is biciklim. :D)

2017. júl. 25. 21:58
 27/27 A kérdező kommentje:
Ja és mindenkit felpontoztam, kivéve a 8. válaszolót.
2017. júl. 25. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!