Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erőltetni, hogy menjen az...

Erőltetni, hogy menjen az apjához, vagy a láthatások szüneteltetése lenne a jobb?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel a lányunk 3 éves korában váltunk el, a válás után a sértettsége miatt kb két évig nem is látogatta meg a gyereket, nem tudott róla semmit. Aztán újra felbukkant, eddig annyi volt a program, hogy szombaton ebéd után elvitte pár órára valamerre, aztán most a nagyszülők nyomására elkezdte erőltetni, hogy a gyerek aludjon is ott... A lányom ezt nem akarja (most lesz 8 éves), mert ott még külön szobája sincsen, lent szokott aludni a nappaliban, ahol fél. Nincsenek játékai, nem csinálhatja azt, amit szeretne, sosem főznek olyanokat, amit szeret, megeszik. Eddig 5-ször aludt ott, mindig sírás lett a vége. A volt férj sem kezeli jól a helyzetet, kiabál sokat. Legutóbb három hete mentem én a gyerekért este 11-kor... Azóta a lányom nem is akar találkozni az apjával, mondta most is, hogy hétvégén ugye nem kell oda mennie? Érthető, hiszen itthon egyáltalán nincs hangos szó és veszekedés, megvan a saját is "birodalma" a szobájában, itt van a kishúga is (újraházasodtam), a férjem is teljesen a saját lányaként tekint rá. A volt férjem viszont azt mondja, hogy szokja meg, hogy ő is az élete része, de szerintem ez nem így megy.


Hiába ismételgeti azt, hogy az ő lánya, évekig nem is volt semmi kapcsolata vele, a gyerek attól nem fogja automatikusan szeretni, mert ezt mondogatja neki. Meg azzal jön, hogy mi elkényeztettük, és telebeszéltük a fejét azzal, hogy ő milyen gonosz ember, ezért nem szeret ott lenni náluk. Sosem mondtam róla rosszat a gyereknek, de látszik, hogy függetlenül attól, hogy kicsi, még ő is tud különbséget tenni az apja és köztem... Mondtam, hogy szerintem jobb lenne, ha egy ideig nem akarná, hogy ott aludjon a gyerek, mert kikészíti. Jöjjön el hozzánk, játszon vele itt, nézze meg, hogy itt mennyire felszabadult és nála milyen. Erre hogy ő nem lesz itt megtűrt személy, meg hogy neki nincs arra türelme, hogy órákig a gyerekkel foglalkozzon.


2019. febr. 6. 15:20
1 2 3 4
 21/31 anonim válasza:
82%

Esetleg a törvény magolása és rágása helyett megpróbálhatnátok mindketten félre tenni apukával a nézeteltéréseket és leülnötök ketten átbeszélni a dolgokat.

Megbeszélni, hogy tényleg megváltozott e és komolyan szeretné tartani a későbbiekben a kapcsolatot a lányával, ha őszinték a válaszai akkor úgy gondolom anyaként kutya kötelességed, hogy segítsd a gyermeked édesapját.


Esetleg ha csinálnátok közös programokat és fokozatosan "szoktatnátok" az apjához akkor változna a helyzet, lehet, hogy nyíltan nem szidtad előtte az apját, de hidd el, hogy érzi azt, hogy nem örülsz az ő kapcsolatuknak.

Sajnos tényleg kevés az amit leírtál, nem látunk bele az egész történetbe, de szerintem a közös gyereketek érdekében megkéne próbálnotok helyre hozni azt ami elromlott.

Ha pedig egyáltalán nem működik és úgy érzed a lányodnak az a legjobb ha távol marad az apjától akkor megtenni azokat a jogi lépéseket amiket már leírtak.

2019. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
31%

#23, szerintem tökéletesen igazad van... de most őszintén, azok után, amit a #17-ben kigyűjtöttem a Kérdező megnyilvánulásaiból, te látsz erre esélyt? Mert ehhez első sorban is egy kompromisszumokkal teli NORMÁLIS válás kellett volna, nem egy olyan, ahol az egyik fél gátlástalanul érdekérvényesít, a másik meg megsértődik.

Kérdező természetesen megint abban bízik, hogy az exe még azóta se növesztett tököt, tehát megint végül pont az lesz, amit ő akar - ld " Szabhatnak ki ezért büntetést, de úgysem fog feljelenteni"...

Tudod mikor lesz ennek a dolognak szerintem normális megoldása? Ha apuka újra beújít egy "Kérdezőnél olyanabb" leányzót, aki a kezébe veszi a dolgokat, és gátlás nélkül levívja mindazt, amit a váláskor kellett volna. Na utána lehet nyugalom és béke.

2019. febr. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
57%

Vannak, akik még nem találkoztak "sértett" pasival ez egyértelmű.


Minden apának megvan a lehetősége, hogy váláskor küzdjön a gyerekért. Azért miert a kérdező a hibás, hogy eddig apukát nem érdekelte a gyereke?? Ezek szerint tudta hogy az sok gond, főleg egy 3 éves, nyilvan nem pedálozott a felügyeletért.

Ha meg anyukának este 11-kor kell menni a gyerekért akkor gondolom már apuka hivja kínjaban az anyát, mert nem ura a helyzetnek. És ezert is a Kérdező a hibás?!

2019. febr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
5%

Nincsenek játékai, nem csinálhatja azt, amit szeretne, sosem főznek olyanokat, amit szeret, megeszik.


Na ott legalább nevelni probálják..

2019. febr. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:
Nem neveletlen a lányom, semmi szükség spártai módszerekre. Annak sem vagyok a híve, hogy "ez van, ezt eszed", függetlenül attól, hogy szereti-e, vagy éppen utálja és kihányja az egészet, amint leerőltetik a torkán.
2019. febr. 6. 21:04
 26/31 anonim ***** válasza:
48%
Kérdező (#27) az első, amiben egyébként egyetértek veled. De ez itt mellékes, a helyzet az, hogy a gyermeknevelés alapvetéseit a gyerek két szülőjének közösen kell eldöntenie, nem úgy működik, hogy anyuci parancshirdet, apuci meg végrehajt...
2019. febr. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
7%
Jaj ha kishercegnő cihpset akar éjjel nappal,te lehet adsz neki,értelmes szülő meg nevel,h ne csak a szeretem kajákat egye meg.. Nálunk a gyerek fel sem áll az asztaltol,mig a felnőtt ül,de ma a 4 8 évesek is dirigálnak sajnos..
2019. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
94%

29#


Átestél a ló túloldalára.


Chips es nem szeretem kaja között van vmi középút is szerintem.

És nekünk sem főzött senki olyat amit tudtak hogy nem szeretünk. Főleg a nagymamám, aki évente 6-7 alkalommal látott minket.

Spártai módszerekkel is lehet nevelni, látom is magam körül ennek hatását.

Ne végletekben gondolkodj, hanem középútban.

Spárta és hercegnő között is vannak lehetőségek :-)

2019. febr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

Nálunk pedig alap, hogy pénteken úgy állítom össze, hogy mit főzök, hogy megkérdezek mindenkit, mit szeretnének, mit kívánnak. Heti 2 nap eszik rendes házikosztot, nem fogok akkor olyat csinálni, amiről tudom, hogy nem szereti. Nem eszik amúgy bonyolult, órákon át készülő ételeket, a kedvence a milánói és a ropogós csirkemell sajtmártással. Nassolni leginkább zöldségchipset, vagy popcornt szokott, de leginkább akkor, ha valami társaság van nálunk, és akkor a gyerekekkel bevisznek egy tállal a szobájukba.

Nem kell így fröcsögni, elfogadom, ha nem vagyok neked szimpatikus, de ne állíts valótlant.

2019. febr. 6. 21:40
 30/31 anonim ***** válasza:
36%

Mindkét módszerrel lehet gyereket nevelni, de nem úgy, hogy 8 éves korban kezdem el az egyiket heti/kétheti egy alkalommal.


Jelenleg a 8 éves gyereknek kb. egy távoli ismerősnél kell tölteni az estét, ahol nem érzi jól magát. Nyilván az a megoldás, hogy megkedveltetitek az apukát a lányoddal, hogy az apukájának gondolja.


Persze az csak akkor működik, ha mindkét szülő partner benne. Ha a nagyszülők erőltetik a kapcsolattartást, akkor én elgondolkodnék azon is, hogy érdemes-e inkább velük jobb kapcsolatot tartani, ha az apuka nem nyitott.

2019. febr. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!