Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erőltetni, hogy menjen az...

Erőltetni, hogy menjen az apjához, vagy a láthatások szüneteltetése lenne a jobb?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel a lányunk 3 éves korában váltunk el, a válás után a sértettsége miatt kb két évig nem is látogatta meg a gyereket, nem tudott róla semmit. Aztán újra felbukkant, eddig annyi volt a program, hogy szombaton ebéd után elvitte pár órára valamerre, aztán most a nagyszülők nyomására elkezdte erőltetni, hogy a gyerek aludjon is ott... A lányom ezt nem akarja (most lesz 8 éves), mert ott még külön szobája sincsen, lent szokott aludni a nappaliban, ahol fél. Nincsenek játékai, nem csinálhatja azt, amit szeretne, sosem főznek olyanokat, amit szeret, megeszik. Eddig 5-ször aludt ott, mindig sírás lett a vége. A volt férj sem kezeli jól a helyzetet, kiabál sokat. Legutóbb három hete mentem én a gyerekért este 11-kor... Azóta a lányom nem is akar találkozni az apjával, mondta most is, hogy hétvégén ugye nem kell oda mennie? Érthető, hiszen itthon egyáltalán nincs hangos szó és veszekedés, megvan a saját is "birodalma" a szobájában, itt van a kishúga is (újraházasodtam), a férjem is teljesen a saját lányaként tekint rá. A volt férjem viszont azt mondja, hogy szokja meg, hogy ő is az élete része, de szerintem ez nem így megy.


Hiába ismételgeti azt, hogy az ő lánya, évekig nem is volt semmi kapcsolata vele, a gyerek attól nem fogja automatikusan szeretni, mert ezt mondogatja neki. Meg azzal jön, hogy mi elkényeztettük, és telebeszéltük a fejét azzal, hogy ő milyen gonosz ember, ezért nem szeret ott lenni náluk. Sosem mondtam róla rosszat a gyereknek, de látszik, hogy függetlenül attól, hogy kicsi, még ő is tud különbséget tenni az apja és köztem... Mondtam, hogy szerintem jobb lenne, ha egy ideig nem akarná, hogy ott aludjon a gyerek, mert kikészíti. Jöjjön el hozzánk, játszon vele itt, nézze meg, hogy itt mennyire felszabadult és nála milyen. Erre hogy ő nem lesz itt megtűrt személy, meg hogy neki nincs arra türelme, hogy órákig a gyerekkel foglalkozzon.


2019. febr. 6. 15:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
68%
ma 16:32-es: ez a TÖRVÉNY, és nem az elözö magánvéleménye!
2019. febr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
53%

11!


Tehát te vagy az anyja és a gyerek sir, higy nem akar menni az apjához, ennénk ellenére te kényszeríted rá.


Utolsó!

Ismerem a törvényt. De ez esetben nem tartanám be. Anygerekem lelki békéje fontosabb. Más kérdés, higy már rég bementem volna a bíróságra kerni a láthatás újraszabályozását, ahogy már fentebb is irtam

2019. febr. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
74%

"Utolsó!

Ismerem a törvényt. De ez esetben nem tartanám be." - aha. De gondolom másoktól elvárnád azért, hogy tartsák be a törvényeket... például, hogy az apa visszaadja a gyereket a kapcsolattartás után... igaz?

2019. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy azonnal lesz pár válaszoló, akik szerint én leszek a leggonoszabb a történetben. Ez van.
2019. febr. 6. 16:50
 15/31 anonim ***** válasza:
19%

Megegyszer: a gyerek érdekét nézem. Ergo, az első alkalom után, hogy ott kellett volna aludnia és nekem kellett éjjel érte menni, másnap mentem volna a bíróságra a láthatást újra szabalyoztatni, tehát szoba se került volna a törvényszegés. Mellesleg a kérdésben szereplő gyerek 3 éves volt a váláskor, kizárt, hogy ott alvás lett volna megítélve.

Amúgy remelem nincs gyereked, ilyen gondolkodásmóddal

2019. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
17%

Egyébként:

"A volt férjemmel a lányunk 3 éves korában váltunk el, a válás után a sértettsége miatt kb két évig nem is látogatta meg a gyereket, nem tudott róla semmit."

...


"A kérdező kommentje:

Annyira nem érdekelné a helyzet, hogy emiatt feljelentgessen, meg tárgyalásokra járjon. A válásnál is mindenbe belement, hogy minél hamarabb vége legyen az egész hercehurcának, minden úgy lett, ahogy én akartam."

...

"A kérdező kommentje:

Én viszont nem adom oda a gyereket, amikor a sírás határán kérdezi tőlem, hogy ugye nem kell mennie. Szabhatnak ki ezért büntetést, de úgysem fog feljelenteni"


Kérdező, épp ideje, hogy valaki megtanítson rá, hogy mi merre hány méter... és hogy a gyerek apja nem spermadonor és ATM, hanem VELED TÖKÉLETESEN EGYENRANGÚ szülő. (aki valóban elkövetett egy tévedést, hogy válás után a sértettségbe menekült, ahelyett, hogy a válás folyamán érvényesítette volna következetesen és kő keményen a saját érdekeit veled szemben akár)

2019. febr. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Oké, 65%-os, felfogtuk, hogy neked a törvény szent és sérthetetlen, és ha sírva hív fel a gyereked az éjszaka közepén, akkor te akkoris otthagynád, hiszen "ez van kicsim, fogadd el". Most jön az, hogy látom, hogy bele fogsz kötni minden mondatomba, sok sikert. De azt teljes szívemből remélem, hogy gyerekekhez közöd sincs ilyen felfogással.
2019. febr. 6. 17:18
 18/31 anonim ***** válasza:
69%

Én azt gondolom, hogy egy felelősséget vallalni tudó és gondoskodó apának bárki jóérzéssel adja a gyereket, ha legalább ebben teljesen megbízható a szülő.

De aki 2 évig sz***ik a gyerek fejére, az nem ez a kategória!

Én is bíróságra mennék Kérdező, és ha muszáj akkor hagynám.hogy a gyereket is megkérdezzék.

2019. febr. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
24%

...és az is benne van a törvényben, hogy a gyereknek OTT KELL ALUDNIA? Ne már.

Azt ne mondjátok már, hogy úgy van megszabva a láthatás, mint egy hotelszoba foglalása, 2 nap + 2 éjszaka stb...

2019. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
96%
Sajnálom kérdező. Nem jó kilátásaid vannak. Egyik barátnőm apjától annak ellenére sem vették el a láthatást, hogy alkoholista volt és simán full részeg volt amíg nála voltak. Több éves csata után annyi történt, hogy felügyelet mellett láthatta őt. Ehhez képest a ti esetetek semmi, ezért nem veszik el az apától a jogot.
2019. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!