Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Erőltetni, hogy menjen az...

Erőltetni, hogy menjen az apjához, vagy a láthatások szüneteltetése lenne a jobb?

Figyelt kérdés

A volt férjemmel a lányunk 3 éves korában váltunk el, a válás után a sértettsége miatt kb két évig nem is látogatta meg a gyereket, nem tudott róla semmit. Aztán újra felbukkant, eddig annyi volt a program, hogy szombaton ebéd után elvitte pár órára valamerre, aztán most a nagyszülők nyomására elkezdte erőltetni, hogy a gyerek aludjon is ott... A lányom ezt nem akarja (most lesz 8 éves), mert ott még külön szobája sincsen, lent szokott aludni a nappaliban, ahol fél. Nincsenek játékai, nem csinálhatja azt, amit szeretne, sosem főznek olyanokat, amit szeret, megeszik. Eddig 5-ször aludt ott, mindig sírás lett a vége. A volt férj sem kezeli jól a helyzetet, kiabál sokat. Legutóbb három hete mentem én a gyerekért este 11-kor... Azóta a lányom nem is akar találkozni az apjával, mondta most is, hogy hétvégén ugye nem kell oda mennie? Érthető, hiszen itthon egyáltalán nincs hangos szó és veszekedés, megvan a saját is "birodalma" a szobájában, itt van a kishúga is (újraházasodtam), a férjem is teljesen a saját lányaként tekint rá. A volt férjem viszont azt mondja, hogy szokja meg, hogy ő is az élete része, de szerintem ez nem így megy.


Hiába ismételgeti azt, hogy az ő lánya, évekig nem is volt semmi kapcsolata vele, a gyerek attól nem fogja automatikusan szeretni, mert ezt mondogatja neki. Meg azzal jön, hogy mi elkényeztettük, és telebeszéltük a fejét azzal, hogy ő milyen gonosz ember, ezért nem szeret ott lenni náluk. Sosem mondtam róla rosszat a gyereknek, de látszik, hogy függetlenül attól, hogy kicsi, még ő is tud különbséget tenni az apja és köztem... Mondtam, hogy szerintem jobb lenne, ha egy ideig nem akarná, hogy ott aludjon a gyerek, mert kikészíti. Jöjjön el hozzánk, játszon vele itt, nézze meg, hogy itt mennyire felszabadult és nála milyen. Erre hogy ő nem lesz itt megtűrt személy, meg hogy neki nincs arra türelme, hogy órákig a gyerekkel foglalkozzon.


2019. febr. 6. 15:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
87%

A láthatást nem "szüneteltetheted, mert ha az ex feljelent, téged igencsak megbüntetnek.

Ha a gyerek nem akar ott lenni, akkor ezt jelezni kell a gyámhatóság felé, akik utána intézkedhetnek, hogy vagy az apa biztosít megfelelö körülményeket a gyereknek (a külön szoba minimum), vagy máshogy szabályozzák a láthatást.

2019. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk is ez a kérdés, erőltessem vagy ne. Sztem ebben a korban nem lehet és nem szabad erőltetni, duplán rosszul sül el, és még a gyerek is úgy érezheti, hogy kitolsz vele. Nálam az "erőltetésnek" most az lett a vége, hogy a 11 évesem 5percet nem hajlandó az apjával lenni. Sajnos sokszor becsapta, nem bízik benne.

Ha nincs bírósági végzésetek hogy mennie kell, akkor főleg nem küldeném erőszakkal.

2019. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Annyira nem érdekelné a helyzet, hogy emiatt feljelentgessen, meg tárgyalásokra járjon. A válásnál is mindenbe belement, hogy minél hamarabb vége legyen az egész hercehurcának, minden úgy lett, ahogy én akartam. Szóval a feljelentéstől nem tartok, viszont nem akarom, hogy a lányom sérüljön bármilyen szinten.
2019. febr. 6. 15:38
 4/31 anonim ***** válasza:
47%

"A láthatást nem "szüneteltetheted, mert ha az ex feljelent, téged igencsak megbüntetnek."


És a fatert is megkérdezik, hogy ha két évig szart a gyerek fejére akkor most mit pattog?

2019. febr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%

4!


A láthatás nem kötelesség, hanem jog. Élhet vele a különélő szülő, ha akar. Ellenben a kérdezonek kötelessége átadni a gyereket a láthatásra.


Kérdező!


Nem szüneteltetheted. Be kell tartanod ami az ítéletben van. Ha a gyerek nem akar menni, alkotmány a gyámhivatal, vagy a bíróság, ujraszabalyoztatni a láthatást

2019. febr. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én viszont nem adom oda a gyereket, amikor a sírás határán kérdezi tőlem, hogy ugye nem kell mennie. Szabhatnak ki ezért büntetést, de úgysem fog feljelenteni.
2019. febr. 6. 15:56
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Holnap menj be a gyámhivatalba és mond el a helyzetet, valamint kérj megoldási javaslatokat.
2019. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
58%
'Nincs türelme, hogy órákig a gyerekkel foglalkozzon' , akkor mi a fészkes fenéért akarja, hogy menjen hozzá. Csak , hogy ő is tudja mondani, hogy van egy lánya? Felháborító.
2019. febr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
25%

"Szabhatnak ki ezért büntetést, de úgysem fog feljelenteni." - Kérdező, én viszont őszintén remélem, hogy fel fog.


"Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása

210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2019. febr. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%
Akkoris így gondolod, utolsó, ha a saját gyeeeeked szerepel a kérdésben ?
2019. febr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!