Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok erről a két...

Mit gondoltok erről a két család modellről? Érzelmi és anyagi szempontból melyik miért jobb?

Figyelt kérdés
"A" családban a szülők fizetnek mindig mindent a gyereknek: tanulás, autó, lakás, esküvő. A szülők így feladják saját életüket, hogy a gyerekeknek minden meglegyen. "B" családban mindig az adott generáció teremti meg saját magának a dolgokat, a gyerekek kevésbé hálásak, de a gyerekeket arra nevelik, hogy képesek legyenek saját maguknak megteremteni ugyanazt, amit a szülők létrehoztak.

2015. jún. 27. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
A "B". Életrevalóbbak lesznek, és jobban tudják értékelni majd a dolgokat. Bár azzal is egyetértek egy bizonyos mértékig, hogy a tanulás finanszírozásában segítenek.
2015. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
54%
Az első jobb.
2015. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Minden szempontból a 2. verziót támogatnám. És nem lennék kevésbé hálás, azért mert nem tudnak venni nekem egy lakást, autót és nem fizetik az esküvőmet. Az egyetemen meg államin végzem.


Egyébként kaptam lakást a szülőktől és valószínű az esküvőnkbe is be szeretnének majd segíteni, de nem lennék kevésbé hálás ha ez kimaradt volna. Világéletükben támogattak, mellettem álltak, csodálatos szülők, jó nevelést kaptam. Arra neveltek, hogy önálló legyek, képes legyek eltartani magamat. Úgy neveltek, hogy ne kelljen aggódniuk miattam, ha felnövök. Ez sikerült is. Jól tanultam, jól dolgozok, jól élek.


Szerintem a jó nevelés a lényeg és ha emellett a szülő megteheti, hogy vesz egy kocsit/lakást a gyerekének, attól még nem biztos, hogy a gyerek ingyenélő lesz. Ugyanúgy lehetnek komoly céljai, motivációi, kitartása, lehet talpraesett.

2015. jún. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

3# Mintha csak én fogalmaztam volna meg a választ.

A 3. válaszoló tökéletesen megválaszolta a kérdést!

2015. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Aki azt mondja, hogy az első jobb, az miért gondolja így? Gondoljunk arra is, hogy több generáció nő fel így. Addig jó, amíg minden generáció meg tudja adni a következőnek, de mi van, ha utána nem tudja? Akkor ott kötünk ki, hogy lesz belőle egy "B" verzió, és akkor már nem jobb, ha inkább önállóságra nevelik? B-t elítéli az A, mert nem önfeláldozó szülő. A-nak viszont nincs saját élete.
2015. jún. 27. 22:35
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Mindkettő rossz! Egyik esetben sem mutatnak követendő példát a gyereknek. Az első esetben ennyit lát a gyerek, hogy ennyi az élet. Megszakadni és tönkremenni a dicsőséges fajfenntartás érdekében. Hogy addig tartott csak az élete, amíg megszületik a gyereke. Baromság! A második esetben meg szépen megtanulják a jó kis "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitást. Tipikus "nekünk is szar életünk volt", meg "mi is fölnőttük zsíros kenyéren meg karácsonyi ajándék nélkül" stb.
2015. jún. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem látok egyikkel sem a problémát.

'A' család - kérdem én, hogy ha annyi pénzed lenne, hogy mindent megadhass a gyerekeidnek, nem tennéd? Dehogynem. Minden szülő ezt teszi! Nem ettől lesz jól vagy rosszul nevelt, és nem ettől lesz jó vagy rossz család a család.

'B' család - én ilyenben nőttem fel, de ez nem jelenti azt, hogy "kevésbé" vagyok hálás a szüleimnek. Nem az anyagi dolgok teszik ki a legfontosabbakat. Szeretem őket, és hálás vagyok, amiért felneveltek, autó és lakás ide vagy oda.

2015. jún. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Ez két véglet, és a jó megoldás, mint általában, a kettő között van.

A) Ha megengedhetik maguknak a szülők, akkor igenis nagyon sokat számít egy lakás / autó jellegű támogatás. Minden szülő azt kellene, hogy akarja, hogy a gyerekének könnyebb legyen. DE ha jól nevelik a gyereküket, akkor ezért cserébe nem telepednek rá a gyerekük életére, és olyan értékrendet alakítanak ki a gyerekben, hogy ne érezze mindezt természetesnek, és ne "szálljanak el" az igényei, és tisztában legyen a munka és a pénz értékével. Pl. a tanulás támogatásával úgy vagyok, hogy a gyerek kerüljön be államira oda, ahova tud, ha nem volt elég jó eredménye ahhoz, amit akar, akkor vegyen fel diákhitelt vagy fizesse vissza a pénzt később a szüleinek, vagy dolgozzon mellette, a szüleit ne verje ilyen elkerülhető kiadásokba. Támogatás az is, ha otthon lakhat.

B) Az megint nem jó nevelés, ha a gyerek azért hálás vagy nem hálás, hogy milyen anyagiakat kap. Egy ilyen családban a gyereknek nyilván nehezebb az indulás, ha nincs pénz, persze érthető, és nincs ezzel a hozzáállással semmi baj. Ha viszont a szülők megtehetnék, hogy segítenek, de "elvből" nem teszik, az elég nagy kiszúrás, szerintem, nem "segítség". Mert a család arra (is) van, hogy a családtagok amiben tudják, segítsék egymást (anyagi és érzelmi téren egyaránt)

Az életrevalóság meg nem azon múlik, hogy melyik modellből jön valaki. Sokkal inkább személyiség és nevelés kérdése.

2015. jún. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
"B" mindkét oldalról. Szülői oldalról is jó, mert a szülők nemcsak ATM-ek, a gyerek oldaláról pedig azért jó, mert megtanul küzdeni, és sokkal sikeresebb lesz hosszútávon mint az, akinek minden a segge alatt volt.
2015. jún. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%

Túlságosan véglet a kettő.


Az első dolog is sokkal összetettebb. Nagyon sok szülőnek muszáj feláldoznia ahhoz, hogy a gyereke el tudja kezdeni az életet. Ez nem jelenti azt, hogy a gyerek életképtelen lesz, attól még lehet céltudatos, sikeres hogy lakást, autót kap...csak a mai világban még tanult emberként is nehéz kitörni, és megteremteni az anyagi biztonságot.


Az "A" részben a nagy véglet, ha a szülő csak eltartja a gyereket anélkül hogy az bármit is tenne az előrelépés érdekében.


A "B" családra ismerek rokonságon belül példát, az sem jó. Egyrészt egy sikeres szülő miért vonja meg a saját gyerekétől a dolgokat? A rokonunk olyan volt, még a ruhát is saját megkeresett pénzből kellett vennie a gyereknek, meg zéró támogatást kap, aztán dolgoznak mára, de támogatás nélkül azért nem tudtak kitörni.


Ráadásul a mai szülők többsége még egy teljesen más korban nőtt fel, amikor több lehetőség volt, nagyobb anyagi biztonság, én szüleim kb érettségivel meg szakmunkás képzéssel jobban éltek, mint én egyetemi mérnöki végzéssel.


Az is hülyeség hogy küzdeni tanulna meg a gyerek azért mert nem támogatják, max azt tanulja meg hogy az élet szopás.


A kettőt kell ötvözni egy jó családban, önállóságra nevelni a gyereket, de mellette megadni neki mindent az előrelépéshez.

2015. jún. 28. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!