Volt már valaki így? Tippek?
Figyelt kérdés
Sziasztok! A helyzet nagyon röviden: már kiskorom óta kicsit szigorúbban neveltek a szüleim, de mindent megadtam amit csak tudtam, amiért büszke is vagyok rájuk. Az, hogy 18 éves koromig megparancsolták, hogy buliból mikor mehetek haza, meg miket mikor és hol csinálhatok megértem...Aztán szeptemberben elkerültem vidékről Pestre, és semmi sem változott. Konkrétan most végeztem a vizsgákkal, hazajövök, és megvan mondva hogy mikorra jöjjek haza este, (anya felkel erre) nem mehetek bármikor bármerre bárkivel,nem hívhatom ide a barátaimat (most építettünk egy "nyári lakot"), mondván anya "mert ők ezt maguknak építették" ráadásul kaptam a barátomtól egy vizipipát amit már régóta venni akartam, és azt se próbálhatom ki (nyílván nem bent a házba szívnám), mert "apának nem tetszik hogy vizipipáznék" (aki egyébként 20 éve láncdohányos). Már régóta nagyon idegesít ez a berögzött gondolkodás, de nem gondoltam volna hogy ha felnövök is megmarad ez. A minap komolyra fordítottam a szót és próbáltam ezt megbeszélni anyával, akinek a válasza annyi volt, hogy amíg ez az ő háza és ő tart el addig én itt azt csinálok amit ő megszab. Valamilyen szinten megértem, de hát ba*szus, most nem lehet jólérezni magam ha havonta egyszer hazajövök Pestről? Valahogy nem tudok egyetérteni...Mivel minden barátom és a családom is itteni, és nyár van jóhogy hazajövök kicsit de hát így ha minden megvan mondva mit lehet tenni? Próbáltam "megijeszteni" őket azzal hogyha ez fog menni akkor visszamegyek Pestre, de semmmi. Mit tegyek?2018. jún. 16. 20:46
1/19 anonim válasza:
Koltozz el, fizesd a eleted, vagy turj.
2/19 A kérdező kommentje:
már nem velük élek, írtam hogy ritkán járok haza...
2018. jún. 16. 20:58
3/19 anonim válasza:
Ha ritkán vagy ott, akkor nem érdemes problémázni, ennyit ki lehet bírni...
4/19 anonim válasza:
Aki 16 17 évesen nem kezd leválni,és 18 felett hagyja h oviban éljen,az 30 felett se fog tudni leválni már.
5/19 anonim válasza:
Menj vissza Pestre és érezd jol magad,én nem jártam haza csak muszájbol,inkább dolgztam h ne kelljen hazamenni sürün,kif volt h bevagyok osztva,akkor is bevoltam mikor amugy ,nem,én akkor buliztam,a párommal mentünk ide oda,együtt is laktunk amiről nem tudtak,azt se tudták évekig h van vkim,esküvöre se lettek meg hivva,es csodálkoztak h a börtönöröket negaiv alakokat,nem hivtuk meg életünk legszebb napjára. és azokkal voltam akikkel jo lenni,jo a légkör. és még pénzem is lett.
6/19 anonim válasza:
Igazábol a pénzemet nagyon irigyelték h nekem bejött a sulim,munkám. Menj vissza azt javaslom,sose megyek olyan helyre ahol rossz lenni.
7/19 anonim válasza:
"már nem velük élek, írtam hogy ritkán járok haza..."
es ki fizeti a pesti eletedet? gondolom anyadek, az van amit ok mondanak. mellesleg szerintem se valo vizipipa egy taknyosnak, szegyelhetne a baratod hogy ilyen ajandekot adott neked, bar gondolom o is valami link alak.
8/19 anonim válasza:
Amíg a szüleidnel laksz fogad el hogy ők parancsolnak ha nem tetszik menj el.
9/19 anonim válasza:
Normális családban nem szokás irányítgatni és parancsolgatni, szóval itt bukott meg az “amíg az én házamban laksz/az én kenyeremet eszed, addig az van, amit én mondok” történet.... Nekem soha nem mondtak ilyet a szüleim, de egyébként nem is tiltottak semmitől sem és nem is akarták szabályozni minden percemet. Szerintem neked most jött el az a pillanat, ami sokaknál tini korban, hogy el kell kezdened picit lázadozni és jobban ki kell állnod magadért. Ne kérj engedélyt, ne fogadj szót stb., hanem igenis mondd meg, hogy te ide és ide szeretnél menni és tegyél is úgy. Ha te vizipipázni szeretnél, akkor vizipipázz és így tovább. Felnőtt ember vagy, tehát nincsen szükséged a szüleid beleegyezésére.
10/19 A kérdező kommentje:
kb 1 éve ezért harcolok, hogy ez megszűnjön, szóval igenis teszek érte, nem egyszer fajult családi veszekedésbe, de nyílván ti ezt honnan tudnátok..
kedves 7/9 es igen mondjuk vártam ezeket a semmirekellő 0 élettel rendelkező kritizáló kommentet ami nem épít...no én nem sok egyetemistát ismerek aki eltudja magát tartani tanulás mellett, a pipa meg legyen már az én dolgom
2018. jún. 16. 23:35
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!