Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért vannak olyan emberek,...

Miért vannak olyan emberek, akik a gyereknek képesek lennének felszámolni az utolsó pelenkát vagy mondjuk a rájuk költött ételt?

Figyelt kérdés

Miért szül az ilyen ember,ha remegő kézzel írja a gyerekre kiadott költségeket a gyerek születése óta.

Nekik mire kell a gyerek?


2018. máj. 11. 18:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Hogy legyen, aki kiírja őket a Gyakorira, így őrizvén meg örökkön-örökké az emléküket az utókornak. Mi másért.
2018. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
59%
Gondolom, mert "ez az élet rendje", mert "már mindenkinek van", mert "30 éves kor előtt illik"... elég sok barom indok van.
2018. máj. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
21%
Valójában pont a “gyerekek” azok, akik kikérik maguknak, hogy az őáltala vett legcsekélyebb értékű apróságot használja, vagy megegye az édesanyja.
2018. máj. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, te milyen körökben forogsz, de én még nem találkoztam ilyenekkel.
2018. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Én mindig azt mondom, hogy meg kell hallgatni a másik felet is. A barátnőm példája is mutatja, hogy nagyon nem mindegy ki milyen sztorit hall.

Barátnőm már elvégezte a sulit, jelenleg munkanélküli, de nem talál munkát.(alkalmi munkái vannak ) A szülei ( ismerem őket óvodás korom óta) Mindig támogatták, segítették. Szép házban élnek, külön szobája van. Az anyja minden nap finomakat főzött, hétvégén mindig sütött valamit. Anyagi gond nem volt. Mindig megvették neki ami kellett. Az anyja főzött, mosott, takarított. Most, hogy munkanélküli az apja annyit mondott, hogy amíg nem dolgozik, tegye meg, hogy ott takarít, főz valamit, rendbe teszi a házat. Ne az anyja csinálja már 9 óra munka után. Csinálja, takarít, főz, de a szülei háta mögött mindenkinek nyafog, hogy őt rabszolgának nézik, dolgoztatják. Többen mondtuk, hogy nem fizet haza semmit, most is támogatják, ez a legkevesebb, hogy a házat rendben tartja. De a nyafogás az anyja fülébe is eljutott, aki erre közölte, hogy rendben, nem kell semmit sem csinálnia. De mivel már nem diák, elmúlt 18 éves is, így az otthoni élet havi 30 ezer forintjába fog kerülni. Sokkal olcsóbb mint egy albérlet. Ezen kiakadt a barátnőm, összevesztek, közölte, hogy amint lesz főállása fizetni fog. Addig az alkalmi munkáiból havi 10 ezret ad. A szülei ebbe is belementek.

A panaszkodás most azért megy , hogy a szülei elveszik a nehezen megkeresett pénzét, és továbbra is takarítania kell. De végleg azon akadtak ki, hogy a barátnőm elment és csináltatott magának egy 15 ezres tetoválást amit zsebből kifizetett. Na ebből lett egy hatalmas balhé. Azóta a szülei közölték, hogy vagy fizet havi 30 ezret vagy mehet isten hírével. 3 hónap haladékot kapott. Június végéig tart a haladék.

Én teljesen megértem a szüleit, és nekik adok igazat.

Na ezért kell mindig meg hallgatni a másik felet is.

Ugyanis ha csak a barátnőm panaszáradatát hallanád, akkor az jönne le,hogy a szülei egy lelketlen, durva emberek. Pedig nem azok.

2018. máj. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
bocsánat. Nem 15 ezres tetoválást hanem 150 ezres tetoválást csináltatott. Lemaradt a nulla.
2018. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
Gazdasági befektetés!
2018. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

Csak úgy, kellett, jött és kész. Az ilyen emberek nem gondolkoznak előre.


Rokonságomban van ilyen. Ott a csúnya gonosz élősködő gyerek a 130 ezres fizetéséből 110-et adott le, míg anyu részállásban bohóckodott feleannyiért. Most ki van átkozva a lány, mert lelépett és jobb viszonyban van az anyósával, mint az anyjáékkal...


Igaz, vannak bőven olyan kölkök is, akik szerint a gyerek alaptörvényben biztosított joga felnőttként is eltartottként lenni otthon.

2018. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
56%

Kerdesedre a valasz, mint szulo:

Egyetlen esetben tennék ilyet. Akkor, amikor latom elcsesztem a gyerekem neveleset es eloskodik rajtam, nem segit a haztartasban, nem ad bele a rezsibe, etelbe es nagyjabol le se izel es mindig neki all foljebb, ha valamit megjegyzek neki.

Ilyenkor (ha a gyerek elmult 18 vagy lehet nincs annyi, de rosszul tanul es onzo es beszol, hogy valami neki jar...) nekiulnek es szepen kiszamolnam, hogy nesze ennyibe fajtal 18 evig es hogy nem sul le az arcodrol a bor, hogy kovetelozol es egy szep szavad, egy segito kezed sincs idehaza.

De leginkabb fejemet a falba vernem, hogy valhatott ilyenne a gyerekem, hogy szamolagatsra adom a fejem.

2018. máj. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Nos én ichlettem a kérdést!!!!!



17 éves vagyok, miből "adjak haza"???? Reggel 6-kor elmegyek suliba... Meg legálisan csak diákmunkázhatok.



"Szülőként én hülyét kapnék ha gyerekem 25 ezret dobna ki egy epilátorra ha nincs állando bevétele,és haza nem adna,miután ő is fogaszt itthon"


Nos, nem anyámtól kértem. Han júliusban a 40 fokban dolgoztam 4 hétig egy kertészetbrn. Persze közben "fogyasztottam" is otthon. Jogilag ezt tudom megtenni, hogy ne kelljen tőlük kétni ilyenekre.

És nem, nem jó a borotva, mert viszketek tőle éz begyullad. A gyantázásra nincs pénzem, ennyit egy év alatt eldobnék kozmetikusra, amire szintén nem akarok kérni. Az 5.000 forintos epilátor (szintén diákmunka) egy év alatt kétszer ment tönkre és nem szedi ki a szőrt.


Illetve semmi lányos dologra: tampon (nem engedik) , ruha, sminkcuccok, szőrtelenítési cuccokat én veszek és keresemeg az ârát.

Persze fogkrém, sampon ilyenek van itthon.



Valamint az is más, hogy valaki 27 évesen otthon ül, mert készül a Zeneakadémiára, mert 6-szor kidobtak, ismerek olyat.


De többet nem etetem a trollokat, nincs értelme veszekedni.

2018. máj. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!