Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az exem a gyerekünkön áll...

Az exem a gyerekünkön áll bosszút, amiért ők velem akarnak lakni. Hogy segítsek a gyereknek?

Figyelt kérdés
A nagyobbat a bíróság meghallgatta, aki egyértelműen nyilatkozta, hogy velem szeretnének lakni a testvérével együtt és max minden 2.hvg alszanak ott, többet nem akarnak. Az exem azóta szekálja a gyereket, hogy bezzeg "a..d" a szádba adott mindent, mit mondjál, ő akarta ezt, hogy a bíróság döntsön, stb. Holott a gyerek is tudja 15 evesen, hogy ő döntött és nem a bíróság. Meghazudtolja a saját gyerekét, aki persze kiborul, nem akar menni egyáltalán és azt mondja "ez a helyzet rosszabb, mintha nem is létezne". A megszokott különóráira sem akarja elengedni akkor amikor vele vannak hvg-n....az exem simán beszervez az én időmben programot, de ha én tenném ugyanezt, kikelne magából. Fogalmam soncs hogy orvosolható a helyzet úgy, hogy mindenkinek jó legyen?!
2018. máj. 9. 08:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Gyámüggyel beszélj, talán tudnak segíteni.
2018. máj. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ezek után ha én lennék a gyerek, visszamennék a bíróságra és kérném, hogy szüntesség meg a felüglyeleti jogot, de simán csak nem mennék ilyen praszthoz, mint az exed.
2018. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
64%
*szüntessék :) bocsi.
2018. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%

ma 08:24-es: egy 15 éves gyerek semmit nem tehet a bíróságon, mert nem felnött jogilag, szóval ö ott semmit nem tud csinálni.

Ellenben az anyáva együtt bemehetnek a gyámhatósághoz és panaszt tehetnek az ex ellen, utána pedig a gyámhatósággal közösen kérhetik a bíróságon a láthatás megváltoztatását és adott esetben a felügyeelti jog megvonását.

2018. máj. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Nem vagyok jogász, de muszáj a 15 évesnek láthatásra mennie? Én úgy tudom, hogy 14 év felett, ha nem akar, akkor nem megy. Az exnek viszont így is kötelező csengetnie a gyerektartást.
2018. máj. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem akarok tippeket adni, csak leírom az én példámat:


Nekem is elváltak a szüleim és tesómmal ahogy szokás anyámmal maradtunk, annál is inkább, mert addig is anyám (vagyis anyai nagyszüleim) házában laktunk. Ha engem anno bíróság kérdezett volna, hogy hova akarok kerülni, akkor magam is így döntök, de nem azért, mert apámmal bajom lett volna, hanem helyszínileg nem tudtam elképzelni, hogy máshol lakjak, elköltözzek.... Az volt a kis megszokott világom egyszerűen.

De hangúlyozom, NEM ANYÁMHOZ RAGASZKODTAM! És nem apámmal volt bajom.

Sőt mivel anyámmal sosem volt olyan igazi anya-lánya kapcsolatom addig se és azután pláne nem, anyámat mondhatni kifejezettem utáltam, vagy legalábbis dühös voltam rá, mert bár ott volt a mindennapjaimban, úgy igazán mégsem volt jelen, ha értitek miről beszélek...


Apám ellen elvileg sosem uszított, gyakorlatilag pedig mégis!!!! Nem adott semmit a számba, hogy ezt kell mondani vagy azt kell. Nem mondta, hogy utálni kell vagy hogy rossz ember, nem.

Mondogatta viszont, itt hagyott minket... Amikor anyám ismerősökkel találkozott, akkor is mindenki szépen sajnálgatta, hogy te szegény lány, itt hagyott téged két gyerekkel, vagy hogy ennyire se érdeklik a gyerekei, hogy így itthagyta őket, blabla... Amikor az volt, hogy az osztálytársaim nyaralni mentek a családjukkal, akkor is megkaptam, hogy ha apám itt lenne, akkor mi is mehetnénk, akkor lenne autónk is, stb.

Ha rosszat csináltam, vagy nem épp a jó tulajdonságaim kerültek elő, akkor mindig az volt a vége, hogy ezt is apádtól örökölted.

Szóval nem volt konkrét uszítás, de úgy ravaszul ott volt mindig a levegőben...

Ja még annyi szöveg volt a bebiztosításom érdekében, hogy ha apádnál laknál, nem kapnál ennyit, nem taníttatna mehetnék szakmunkásnak meg bolti eladónak...


És hogy mit ért el anyám nálam?

Hmm, bár elérte, hogy sose akarjak apámhoz költözni, én annak ellenére, hogy nem mondtam, nem értettem egyet sosem anyámmal. Nem volt ő olyan szent, és nem volt apám sem olyan rém, ahogy beállította másoknak.

Anyámmal iszonyú nehéz együtt élni, nem csoda, hogy apám itthagyta! Nem minket gyerekeket hagyott itt, hanem anyámat! Mindig úgy fényezik magukat az egyedülálló anyukák, hogy a gyereküket, meg az egész családot hagyta ott az apa... Nem, nem, A NŐT szokták otthagyni ha kibírhatatlan... És a tragédiájuk akkor következik be, ha gyerek is van már ugye....


Épp ezért inkább előre kellene gondolkodni, hogy fog-e működni együtt, és nem mindjárt gyereket csinálni egy párnak...Vagy ha igen, akkor elfogadni egymást. És mindkét félnek alkalmazkodni, nem úgy, hogy az anyuci mint parancsnok, a gyerekszülés után csak a saját feje után megy.... Vagy addig játszaa kezesbárányt, aztán lebabázik és akkor jön a "most már megváltoztatjuk a férjet", hogy kezesbárány legyen, mert a gyerekéért meg kell tennie... EZ nem jó út, látható milliónyi példa....


Kérdező! Hogyan segíts a gyerekeknek?

Ha már nem tudtál a gyerekek születése előtt gondolkodni, akkor ne a veszekedést keresd az exeddel, ennyi...

2018. máj. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
Gyámügyre be a gyerkőccel elmondani mi a helyzet . Sajnos muszáj a gyereknek mennie .. :/ Nálunk is hasonló volt a helyzet csak apám alkesz és ezért nem akartunk menni (kifejezetten gyülöltem ha menni kellett ..örültem ,hogy nem kell találkoznom vele ) .
2018. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezö az APA, és az ANYA az, aki a gyerekkel szórakozik.


Kèrdezö: a gyerekkel menjetek be a gyámügyre, ott a gyerek közölje, hogy MIÉRT nem akar láthatásra menni. Ott pontosan elmondják majd nektek, hogy milyen módon lehet ezt hivatalosan is elrendezni.

2018. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok benne biztos hogy valós a kérdés, a kérdezőt az emberek reakciója érdekelte inkább. Különben miért pontozta ki azt a részt ahonnan kiderülne hogy ő az apa vagy az anya?
2018. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Gondolom, azért pontozta ki, mert nem akarta kiírni, hogy ö az apa.
2018. máj. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!