Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért nem képesek...

Egyes szülők miért nem képesek / nem akarják elfogadni, ha a gyereknek van igaza?

Figyelt kérdés

Ha valamilyen vitában a gyereknek van igaza, egyből jön a "szállj le a magas lóról" , "én az anyád/apád vagyok" , "amíg az én kenyeremet eszed" szöveg.

De miért okoz akkora traumát egyes szülőknek beismerni, hogy nem nekik, hanem a gyereknek van igaza? Hisz a gyerek is ugyanolyan ember, mint ők!


Sok szülő nem is tudja, hogy a tekintélyüket a gyerek szemében mennyire rombolja az, ha képtelenek beismerni, hogy a gyereknek van igaza, ehelyett inkább fenyegetőznek, meg kihasználják azt, hogy ők vannak "előnyösebb" helyzetben.


Miért akkora probléma ez?



2017. nov. 9. 12:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
22%
Itt szerintem nem a tizeneves gyerekek igazarol lenne szo, hanem a mar felnott gyerekek es a szuleik vitaival kapcsolatban. Ugyanis a napokban volt pont egy kerdes, ahol az apa azt kerdezte, hogy hogy mondja meg a lanyanak, hogy leszalljon a magaslorol, mert a kb 24-25 eves lany mig megdolgozott mindenert, eldegelnek a ferjevel addig a 22-3 eves huga segge alatesznek mindent, mert nem kepes magaert kiallni, az eletet helyre hozni, mert anyuci apuci ugyis elintezi. Es a hugi allapotat vazolta fel a lany, hogy el van rontva a nevelese, de az apa azert sem kepes elismerni a hibajat, csak vegig tamogatjak a kicsit, mert vele az elet "milyen rosszat" tett.
2017. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
"amíg az én kenyeremet eszed"  - ezt írta a kérdező, ergo nem felnőtt gyerekről van szo, hanem olyanról, akit eltartanak, utolso
2017. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Én nem arról az esetről beszélek amikor a gyerek elvárja, hogy mindig neki legyen igaza....

Hanem arról, amikor egy vitában tényleg a gyereknek van igaza, de a szülő nem akarja tudomásul venni.

2017. nov. 16. 14:41
 24/24 anonim ***** válasza:
84%
Anyám egóját is rohadtul sérti,ha nem neki van igaza,pláne velem szemben,de igazából mindenkinél ezt csinálja.Csoda,hogy nem nagyon látogatom?
2017. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!