Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért nem képesek...

Egyes szülők miért nem képesek / nem akarják elfogadni, ha a gyereknek van igaza?

Figyelt kérdés

Ha valamilyen vitában a gyereknek van igaza, egyből jön a "szállj le a magas lóról" , "én az anyád/apád vagyok" , "amíg az én kenyeremet eszed" szöveg.

De miért okoz akkora traumát egyes szülőknek beismerni, hogy nem nekik, hanem a gyereknek van igaza? Hisz a gyerek is ugyanolyan ember, mint ők!


Sok szülő nem is tudja, hogy a tekintélyüket a gyerek szemében mennyire rombolja az, ha képtelenek beismerni, hogy a gyereknek van igaza, ehelyett inkább fenyegetőznek, meg kihasználják azt, hogy ők vannak "előnyösebb" helyzetben.


Miért akkora probléma ez?



2017. nov. 9. 12:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
20%
CSAK!
2017. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

#4

Ismerős, nálunk is megtörténtek ezek a dolgok, hogy ajánlottam valamit, az baromság, majd később mégis jó volt, mikor kolléga ajánlotta :D

De van, amivel évek óta szenvednek, mert én ajánlottam x terméket, akkor ők juszt is y-t vették meg, amivel azóta is szenvednek, én meg jól szórakozok ezen..


Kérdező: mert rossz belátni, hogy egy "rangban alattad álló" valamiben esetleg többet tud.

Plusz a gyereken szabadon kiélhetik azt, hogy valószínűleg őket is elnyomja a főnök, az ügyfél, a politika, a háttérhatalom, vagy akármi.. a gyereknél viszont "erősebb", rajta kiélheti a frusztrációját, innen jönnek a "CSAKAZÉRTIS" dolgok.. nincs mögötte ésszerűség, logika, csak az érzés, hogy "MEGTEHETEM".

2017. nov. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
17%
Mert a legtobb esetben nincs igaza, csak azt hiszi.
2017. nov. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
30%
És egyes kamaszok miért nem képesek elfogadni hogy nem nekik van igazuk? Olyankor egyből jön a hiszti és a duzzogás, nem képesek elismerni hogy a szülőnek van igaza.
2017. nov. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

#13

#14


Milyen jó, hogy a kérdés nem erről szólt :D Vagy ti látjátok valahol beleírva, hogy MINDIG a gyereknek van igaza? Nincs. De a szülőnek sincs. Sokan ezt nem képesek felfogni.

2017. nov. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan amiatt a felfogás miatt, mint amit itt képviselnek egyes kommentelők és lepontozók.

A gyerek/kamasz csak egy sötét, buta tuskó lehet, akinek aztán az ég világon sosincs igaza, bármit is mondjon, mert milyen dolog az már, hogy egy gyereknek igaza van és egy felnőtt téved....

Itt is ezt látni. Aki leírta, hogy a felnőttek is tévedhetnek, az le van pontozva.


Az a baj, hogy sokan alapba lenézik a gyerekeket. Egy gyereknek nem lehet igaza, mert még gyerek. Egy gyerek nem tudhat semmit sem jobban egy felnőttnél, mert még gyerek. Egy gyereknek nem lehet saját véleménye pl a válásról vagy akármiről, mert még gyerek. És így tovább...

Ez leginkább az alá-fölé rendeltségi viszony hangsúlyozása, és hogy a szülő nem tekinti a gyereket "egyenrangú félnek".

2017. nov. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
87%
Beszűkült, primitív és káros embereknek tartom őket. A történeteket olvasva, ezeket addig verném még nem könyörögnek az újabb esélyért.
2017. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
20%

Leketar!


"Már ne is haragudj, de ha képtelen vagy elfogadni, hogy a gyerekednek van igaza, akkor egy primitív beszűkült káros ember vagy."


14 éves. 14. Azt hiszi mindent tud. Gondolj már bele ép ésszel, hogy ez lehetséges e. Nem, nem az, nagyon nem. Ebben a korban lazadnak a gyerekek, képtelenek elfogadni, hogy a világ nem körülöttük forog, hogy nem minden úgy van, ahogybok akarják. Hagy ne adjak már neki igazat, amikor kitalál valami orbitális baromságot. Az a dolgom hogy neveljem, irányítsam a jó felé, hogy a társadalom szamara hasznos taggá váljon, nem pedig egy önző, egomanias tudalekos kis lény Legyen belőle. Nincs igaza, ha szerinte 0 fokban elég a rovidujju felső és egy kardigán kintre, nincs igaza, ha szerinte nem volt hazifeladat, ha már napokkal ezelőtt is láttam az appon, nincs igaza, ha szerinte nekem este 9kor hajnali kelés és egész napos munka után kötelességem neki vajaskenyeret kenni, nincs igaza, ha szerinte normális mocskolni valakit. Szerinted nyilván Igen, hiszen esélyes, hogy kb hasonló korban vagy, de nem, nincs mindig a gyereknek igaza.

2017. nov. 10. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
77%

Hány ilyen kérdést raknak fel fiatalok konkrét dolgok nélkül,ami max vádaskodás ,ha konkrétat írnának ki hogy mibe nem volt igaza szülönek azal lehet kezdeni valamit ,amugy meg max vádaskodás ,okoskodás .


Amugy ha igaza van gyerekemnek akkor elismerem hogy igaza volt és pont.

De ha nincs igaza ami töbször fordul elő akkor azt ő is elismeri és nem vitázik velem.

2017. nov. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

#18

Még mindig nem tudod értelmezni a kérdést? Sehol nem volt leírva, hogy mindig a gyereknek van igaza, és hogy hagyni kell, hogy körülötte forog a világ.

A gond azzal van, és a kérdés is arról az esetről szól, mikor a szülő TUDJA, hogy a gyereknek van igaza, de NEM HAJLANDÓ ELISMERNI. Csak azért, mert gyerek.

Pl én informatikàt-programozást tanultam kamaszként, meg benne is voltam a dolgokban, ha valami kütyüt kellett venni, akkor én képben voltam mi éri megy de a szüleim inkább megvették az első dolgot a reklámújságban, aztán panaszkodtak hogy hulladék, de CSAK AZÉRT SE vették volna azt, amit én javasoltam, mert én nem tudhatom, gyerek vagyok.

Itt nem arról volt szó, hogy kitaláltam valami baromságot, hanem egyszerűen jobban értettem valamihez náluk, és ezt akkor se ismerték volna be, ha belepusztulnak. EZ AZ, ami nem normális.

2017. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!