Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ciki elfogadni a...

Tényleg ciki elfogadni a szülők pénzét 21 évesen?

Figyelt kérdés
Barátommal egyetemen tanulunk még. Sajnos úgy alakult, hogy nem tudtunk mellette dolgozni, mert kicsit megcsúsztunk, és rengeteg tárgyunk volt az elmúlt félévekben, ami mellé nem fért volna bele egy 20 órás munka sem. Barátom most kitalálta, hogy ő már felnőtt férfi, őt nem kell ezentúl eltartani. Ez mind szép és jó, ha lenne bevétele, de ösztöndíjon kívül semmi. Ott tartunk, hogy a kis heti pénze már kedden elfogy, úgyhogy jön a spórolás, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert neki nincs pénze, a kajáimat rendszerint kérdezés nélkül megeszi, mert neki nincs semmi a hűtőben. Persze nem sajnáltam tőle, de azért nehogy már én tartsam el. A szüleitől el akar szakadni, közben meg rámakaszkodik. Mondtam neki, hogy ennek semmi értelme, fogadja el a szülők pénzét, mert ha diákmunkán 20 órát dolgozik, az is maximum a lakbérre lesz elég. De ő hajthatatlan, ő már nagyfiú. Mamám szerint én nem látom jól a helyzetet, adnom kéne mindenből és finanszírozni ha neki nem futja valamire. Oké, ha 30 évesek lennénk és tényleg biztos lenne a közös jövő, de 21 évesen azért erre még nem gondolok. Vagy valóban nekem kéne finanszírozni az életét?
2017. szept. 30. 00:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem Neked kell finanszirozni az eletet, es ezt Te is tudod.... nem is ertem a kerdesed....

Nem ciki elfogadni a szuloi segitseget

2017. szept. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan mondd már meg neki, hogy amit tőled elvár, az is az eltartás egy formája.

Ha nem tér észhez, ne igazán tervezz vele hosszú távra.

2017. szept. 30. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Az a ciki, hogy most téged húz le, de ezt nem akarja látni.

Világosítsd fel. És ha nem kap a fejéhez, ne tervezz sok mindent vele.

2017. szept. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Én csak 1 dolgot nem értek: akkor miből éltek?

Ha neki kedden már elfogy a heti pénz... Akkor ezek szerint a Te szüleid tartanak el Titeket?


És albérletben laktok? Akkor azt ki fizeti?

Az az igazság, hogy a kérdésfeltevésedből nem derül ki tisztán, kinek milyen anyagi viszonyai vannak, ki honnan kapja a támogatást?

"Vagy valóban nekem kéne finanszírozni az életét?"

Ha Te is tanulsz, akkor mégis hogyan finanszíroznád az életét? Nem inkább a szüleid finanszírozzák a Ti életeteket?


"rengeteg tárgyunk volt az elmúlt félévekben, ami mellé nem fért volna bele egy 20 órás munka sem."

Na de kérem, itt volt a nyári szünet: akkor nem szedtétek össze magatokat anyagilag egy kicsit diákmunkával?


"úgyhogy jön a spórolás, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert neki nincs pénze,"

Hát igen, ez bizony így működik: ha az embernek nincs pénze, nem megy el szórakozni. És akkor van ideje tanulni is és nem csúszik meg :-) Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni :-)

2017. szept. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
97%

Egy banki tévedés miatt a szüleimnek 2 millió forintra volt szükségek. De honnan lenne csak így itthon egy átlag magyar embernek? Sokat sírt anyukám is emiatt. Aztán nagyapámék feljánlották a segítségüket. Részletekben fizetjük nekik vissza.

Ebben mi a ciki? A család tagjai segítik egymást, és kész. Nem addig tart a gyereknevelés, meg a szeretet feléd, míg elfújod a tortádon a 18 gyertyát. Amúgymeg más véleményével ne foglalkozz.

Nehogy te tartsd el a srácod! Legalább a saját életetekre valót szedjétek össze, külön.

2017. szept. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mind a ketten meg sokat kell ernetek. Viszont, mama dilis, nem, nem kell eltartanod az aktualis fiudat.
2017. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Az a ciki, hogy rajtad élősködik és mellé nagyfiúnak képzeli magát. Ha szakítanátok, akkor éhen halna szerinted?? Ugyan már. Borítékolhatod, hogy futna haza.
2017. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj de nem sok ész szorult a pasidba, az meg mindig nem önállóság hogy ha veled tartattja el magát. Költözz el, ameddig együtt laktok nem tudod megakadályozni hogy lehúzzon. Sok egyetemista keres lakó társat, társulj be valakihez.
2017. szept. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Lehet zsebeli a penzt, csak nem akar kolteni mert ugyis adsz
2017. szept. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
45%
Akinek van ad, akinek nincs elfogad. Samantha Jones.
2017. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!