Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ciki elfogadni a...

Tényleg ciki elfogadni a szülők pénzét 21 évesen?

Figyelt kérdés
Barátommal egyetemen tanulunk még. Sajnos úgy alakult, hogy nem tudtunk mellette dolgozni, mert kicsit megcsúsztunk, és rengeteg tárgyunk volt az elmúlt félévekben, ami mellé nem fért volna bele egy 20 órás munka sem. Barátom most kitalálta, hogy ő már felnőtt férfi, őt nem kell ezentúl eltartani. Ez mind szép és jó, ha lenne bevétele, de ösztöndíjon kívül semmi. Ott tartunk, hogy a kis heti pénze már kedden elfogy, úgyhogy jön a spórolás, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert neki nincs pénze, a kajáimat rendszerint kérdezés nélkül megeszi, mert neki nincs semmi a hűtőben. Persze nem sajnáltam tőle, de azért nehogy már én tartsam el. A szüleitől el akar szakadni, közben meg rámakaszkodik. Mondtam neki, hogy ennek semmi értelme, fogadja el a szülők pénzét, mert ha diákmunkán 20 órát dolgozik, az is maximum a lakbérre lesz elég. De ő hajthatatlan, ő már nagyfiú. Mamám szerint én nem látom jól a helyzetet, adnom kéne mindenből és finanszírozni ha neki nem futja valamire. Oké, ha 30 évesek lennénk és tényleg biztos lenne a közös jövő, de 21 évesen azért erre még nem gondolok. Vagy valóban nekem kéne finanszírozni az életét?
2017. szept. 30. 00:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
97%

54%


Anyád is volt csaj, btw másik kérdésnél ezt írtad.


"Én már kihajítottam volna mint azt a bizonyos macskát. Nem szeretem az élősködőket." Pedig te is élősködőnek látszol. :)

2017. szept. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
77%

Az a szégyen hogy egy ilyen emberrel vagy együtt!

Neked nem kis takonnyal kéne együtt lenned, hanem egy igazi férfivel!

2017. szept. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem ciki.

Az viszont ciki, hogy téged húz le, mert játssza a nagyfiút a szülei előtt.

Nekem nem kéne ilyen idióta barát.

2017. szept. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 jampi996 válasza:
96%

Az nem ciki, ha a szülő támogat.

Inkább az a ciki, hogy téged húz le anyagilag, amit nem várhat el Tőled semmilyen formában sem.

A szórakozás helyett most inkább csak tanuljon, hogy minél hamarabb végezzen a sulival, ezzel is könnyítve a szülök és saájt helyzetét.

A szüleitől nem úgy kellene pedig sohasem elszakadnia, hogy ezzel mást terhel.

Ha ez a helyzet nem fog változni, akkor hidd el, hogy nem fogja megérni ezt a kapcsolatot sokáig húzni.

2017. szept. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
61%
Hát ha már csúszok egyetemen, én szégyelleném elfogadni a szüleim pénzét, hiszen nem érdemeltem meg, nem teljesítettem a feladatomat megfelelően.
2017. szept. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
1es, én írtam a macskás kommentet és nem az első válaszoló. Tudom, lehet meglep, de ezen az oldalon van több ember is, akinek ugyan az a százaléka, de ez nem jelenti azt, hogy ugyan az a felhasználó :-) Remélem már megérte ma felkelned, mert tanultál valami újat:-)
2017. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
50%
*12es..és nem nem vagyok élősködő, nem a szüleim vagy a férjem nyakán élek:-D
2017. szept. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Fú jó sokan írtatok, nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Igen, visszaolvasva azért nem írtam le mindent, amit tudni kell rólunk. A csúszás nem abból adódik az egyetemen, mert ne tanultunk volna (páran ezt feltételeztétek), sőt nagyon jó átlaggal rendelkezünk. Mind a ketten másik szakon kezdtük el a tanulmányainkat, ami nem tetszett, így újrajelentkeztünk. Mivel véges az államilag támogatott félévek száma, ezért próbálunk több tárgyat felvenni az átlagnál, hogy hamarabb be tudjuk fejezni mint 7 félév és ne csússzunk át önköltségesbe. Ezért írtam, hogy 40-42 kredit mellett nem igen jut időnk dolgozni.


Kérdeztétek, hogy miből élünk. Nem a szüleim tartják el őt. Nekem a fele lakbéremet fizetik, a többit a tanulmányi és szociális ösztöndíjamból, valamint a megspórolt pénzemből finanszírozok. Ezt csak azért mondom, hogy lássátok, én sem vagyok annyira eleresztve pénzzel, hogy egy másik ember kiadásait fizessem.


Viszont. Olvastam itt kérdéseket, ahol olyan véleménnyel voltak ilyen szituációkról, hogy "Közösen élünk, közös kasszán vagyunk", "Nem sajnálok semmit a szerelmemtől, elvégre közösen tervezzük a jövőt", "Miért ne adnék neki a pénzemből, ha nekem több van". Nagyon sokan helyeselték ezt a gondolkodást, és így, hogy mamám is, elgondolkodtam, hogy én látnám rosszul a helyzetet és valóban közös kasszán kellene lennünk? Elvégre 3 éve együtt vagyunk már. Lehet, hogy egyetem után én nem kapok majd állást, vagy nem olyat amiből meg tudnék élni, és majd akkor ő is azt fogja mondani, hogy bocsi, külön kasszán vagyunk..


Nem akarok szakítani egy ilyen miatt. Ezen kívül nagyon jól megvagyunk, teljesen értelmes és tényleg szeretem. Felhoztam már neki ezt a témát, mindig meghallgat, de sosem tesz ellene semmit. Az már valóban nekem is eszembe jutott, hogy nem kellett volna még összeköltöznünk, külön-külön élnénk, akkor sokkal jobb lenne a helyzet.

2017. szept. 30. 13:26
 19/23 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem olvastam végig a válaszokat,de a következő párbeszédet kellene lebeszélned a barátoddal:

"Pisti adtak anyukádék pént a hétre,mert ezt meg ezt kéne venni(elfogyott a wcpapir só cukor liszt,stb)/ide-oda el kéne menni?

-dehogy drágám,tudod nem fogadom el hogy támogassanak

-akkor édes,te nem eszel /jössz velem ma?mert az ÉN pénzemet(kajámat,wcpapiromat,mozijegyemet stbstb) az ÉN szüleim veszik,mivel egyikünk sem dolgozik,és téged már nem tudnak /akarnak eltartani,ne haragudj."

2017. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
20as: Köszönöm a válaszodat! Édesanyám pont ezt javasolta, hazudjam azt, hogy ők fizetnek, és nincs már pénz +1 főt is eltartani. Csak az a baj ezzel, hogy tudja, nem anyáék finanszíroznak. Én meg amúgy is olyan vagyok, hogy sajnálom és nem tudok nemet mondani. Mikor azt mondogatja, hogy éhes, de nincs semmi nála, most nézzem ahogy üres gyomorral fekszik le aludni? Csak cserébe akkor elvárnám, hogy néha ő is meghívjon engem valamire..
2017. szept. 30. 15:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!