Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ciki elfogadni...

Szerintetek ciki elfogadni dolgokat?

Figyelt kérdés
Nemrég ismertem meg egy nagyon aranyos családot, eléggé jómóduak. Mi nem vagyunk olyan gazdagok, sőt csak párom dolgozik én keresem a munkát de nem kellek sehova. Sajnos egy fizetésből, nem nagyon élünk meg (és itt nem 150-200ezer Ft-ról van szó, hanem 100ezerről). Beszélgettünk és mondta hogy nem akar megbánatni de szeretné megkérdezni hogy nem e mennék el takarítani hozzájuk. Persze igent mondtam és örültem is neki mert így én sem itthon ülök. Aznap mikor elmendtem össze szedett nekem egy csomó háztartási textilt és ruhákat, és mondta hogy fogadjam el ez neki már csak a helyet foglalja és nem használják. Nagyon aranyos volt mondtam neki hogy nem jó lesz ez valamire de erősködött. Nagyon jól esett mert mi nem tudunk venni váltó függönyt, terítőt stb... Így egyáltalán nem fogadtam el pénzt a takarításért, éreztem ez nem esett jól nekik. Mondtam hogy sok mindent adtatok és így a takarítás ki van fizetve. Viszont így is fusztrál hogy elfogadtam tőlük, hogy elhoztam és nagyon széggyellem magam. Szerintetek ciki ?
2016. okt. 7. 09:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Találkoztam már én is hozzád hasonló helyzetben lévővel, akinek szerettem volna adni, de nem fogadta el és nem is tudta megindokolni, hogy miért. Engem nagyon jó érzéssel töltött volna el, ha látom rajta a mosolyt, örömet, hálát, de a visszautasítása rosszul esett.

Szerintem ne foszd meg a jó érzéstől, ha szívesen ajánl fel valamit.

2016. okt. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Én bármit elfogadok, ha szükségem van rá, és ha másnak nem kell miért ne? A lehetőségeket meg kell ragadni, tudom h sok szegényebb családnak kisebbségi komplexusa van és nem hajlandó elfogadni dolgokat, ami hülyeség.

Gondolhatsz arra is h újrahasznosítod, környezettudatos hozzáállás.

2016. okt. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is fogadd el nyugodtan. Én ha adok valamit hasonló helyzetben lévőknek akkor jólesik, ha elfogadják és tényleg azért adom, mert nekem már nincs rá szükségem.

Gondolom, ha kellene nekik akkor nem adta volna oda. :)

2016. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, nekik csak jó érzés lesz, ha elfogadod. Neked pedig jól jön. Nagyon rendesek, szerintem ne bántsd meg őket ezzel
2016. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is kínos lenne, ha visszautasítanának egy ajándékomat, kicsit rosszul esne. Gondold azt, hogy ilyenkor a másiknak okozol örömet, mert úgy érzi, hogy segíthetett valakin, valakivel jót tett.
2016. okt. 10. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!