Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ciki elfogadni a...

Tényleg ciki elfogadni a szülők pénzét 21 évesen?

Figyelt kérdés
Barátommal egyetemen tanulunk még. Sajnos úgy alakult, hogy nem tudtunk mellette dolgozni, mert kicsit megcsúsztunk, és rengeteg tárgyunk volt az elmúlt félévekben, ami mellé nem fért volna bele egy 20 órás munka sem. Barátom most kitalálta, hogy ő már felnőtt férfi, őt nem kell ezentúl eltartani. Ez mind szép és jó, ha lenne bevétele, de ösztöndíjon kívül semmi. Ott tartunk, hogy a kis heti pénze már kedden elfogy, úgyhogy jön a spórolás, soha sehova nem megyünk szórakozni, mert neki nincs pénze, a kajáimat rendszerint kérdezés nélkül megeszi, mert neki nincs semmi a hűtőben. Persze nem sajnáltam tőle, de azért nehogy már én tartsam el. A szüleitől el akar szakadni, közben meg rámakaszkodik. Mondtam neki, hogy ennek semmi értelme, fogadja el a szülők pénzét, mert ha diákmunkán 20 órát dolgozik, az is maximum a lakbérre lesz elég. De ő hajthatatlan, ő már nagyfiú. Mamám szerint én nem látom jól a helyzetet, adnom kéne mindenből és finanszírozni ha neki nem futja valamire. Oké, ha 30 évesek lennénk és tényleg biztos lenne a közös jövő, de 21 évesen azért erre még nem gondolok. Vagy valóban nekem kéne finanszírozni az életét?
2017. szept. 30. 00:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el az ő java is az hogy változtasson tehát az ő érdekében igen is engedd meg neki hogy üres gyomorral menjen lefeküdni. Esetleg azt is mondhatod hogy a szüleid már nem adnak annyit ezért már nincs annyi költő pénzed hogy őt is finanszírozd. Ne legyen igazam de szerintem csak azért kellesz neki mert eltartod.
2017. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

Nesze, tökéletes példája az itteni balf#sz "tartsa el magát 18 felett és húzzon el a házból" mentalitás végeredménye.


Persze, hogy fogadja el. Ha a tanuláshoz, élethez segítéshez, ételhez kell stb. és rá is szorultok akkor mindenképp. Istenem nőjetek már fel ennyi idősen, felnőtt ember elfogadja a segítséget, később meg legfeljebb viszonozza... Ha mással nem is már azzal, hogy normális életet fog élni.


Nyilván ha apuci BMW-t vesz és ő lesz vele az utca királya az szánalmas, de itt nem erről van szó, hanem az alapvető dolgokról, ételről stb.

2017. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez a kapcsolat nem tart még ott, hogy eltartsátok egymást. Egy házasságban, vagy élettársi kapcsolatban természetes, hogy eltartod a másikat ha nincs munkája egy ideig, de diákként, amikor ösztöndíjból és szülői segítségből éltek, akkor még nem.

Főleg úgy, hogy a szülei segítenék őt, csak ő inkább rád támaszkodik... Szépen mondd meg neki, hogy nem fogod finanszírozni (mondjuk jövő héttől) az életét és utána tartsd is be. Ne legyen otthon kaja, legyen teljesen üres a hűtő, te kajálj meg hazafele aztán meglátjuk, hogy meddig lesz nagyfiú.

2017. okt. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!