Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért esik ez nekem ennyire...

Miért esik ez nekem ennyire rosszul? Normális, ha a szüleim ezt mondják folyton? 24L

Figyelt kérdés

Ez az utolsó évem az egyetemen. Hoztam pár rossz döntést, pl 2 évet jártam 1 okyan szakra, ami nem illett hozzám stb, nem hinném, hogy ezzel van baj. De szinte minden héten 1 alkalommal órákat sírok, mert egyszerűen nem hisznek bennem a szüleim. Mindig azzal jönnek, hogy soha nem lesz pénzem, nem fogok tudni spórolni, úgy fogok majd meghalni, hogy házam se lesz. Annyira rosszul esik, nyilván havi 10.000 ft van, amiből cipőt, parfümöt, ruhanemüket kell vegyek magamnak, mert ezen felül ők nem vesznek nekem, meg persze az ösztöndíj. És nem tartok ott, hogy lenne már mit tudom én 500.000 ft om osszegyutjve, mert nincs miből. A pénzt is sajnáljál tőlem, sokszor még ebbbôl a havi 10.000 ből kell ennivalót is vegyek, mert nem akarnak adni. Nem is mondok semmit, kibírom még ezt az évet, de annyira rosszul esik, hogy annyira nem bíznak bennem, hogy el fogok tudni érni valamit majd akkor, ha fizetesem lesz.

És ezt heti rendszerességgel el is mondják. Annyira rosszul esik, de nem veszik észre ésmindig mondogatják.


2017. okt. 29. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
Örülj neki, ha nem lesz házad. Legalább könnyen költözöl, ha megszűnik a munkád.
2017. okt. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Lehúznak, ez rossz, oké. De lapozzunk.

Nem kell minden hónapban ruhát, cipőt, parfümöt venni. Kaja az már húzós ennyiből, de otthon nyilván főznek. 24 éves vagy, nem 10, elmehetsz diákmunkázni is, ha kevesled a zsebpénzed. 24 évesen mondjuk a pofámról leszakadt volna a bőr, ha anyukámtól kellene zsebpénzt kérnem. Jó eséllyel ők sem azzal számoltak, hogy 24 éves korodig csinálsz csak egy alap bsc-t és rosszul reagálják le. Előtte támogattak? Milyen szakot végzel most és milyet hagytál ott?

2017. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Részben érthető, hogy rosszul esik a szuleidtől, hogy nem hisznek benned részben viszont nekik is igazuk van. Gimis korom óta diakmelózok. Most egyetemre járok nappali tagozatra és most is bőven tudok dolgozni mellette. Huszonevesen szerintem nem kéne elvarni, hogy a szüleid vegyenek neked mindent. Én meg itthon élek, nagyon nagy segítség, hogy lakást nem kell fizetni de ezen felül mindenre magamnak keresem a penzt. Nem is lenne pofám tőlük kérni. Persze ez attól is függ, hogy a szülők milyen anyagi helyzetben vannak. Ha megtehetik akkor nyilván az a helyes, ha segítik a lányukat a diploma megszerzeseig, de ha szűkösen akkor bizony egy felnőtt ember segitsen a saját sorsán.
2017. okt. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
MIlyen szakon vagy hogy ennyire biztosak benne hogy nem lesz munkád?
2017. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%

Amikor fősulira jártam akkor engem is folyton aláztak ilyennel, sőt idegenek és rokonok is. Ennek oka az volt mert azt látták hogy sok munkával is kevesebbre vittem mint ők. Ezért felsőbbrendűnek érezhették magukat. Ugyanezt átéltem akkor is amikor a szüleim TSZ fizikai dolgozók voltak és aki munka nélkül keresett többet az feljebb érezte magát náluk. De a probléma arra való hogy megoldjuk, főleg mi gondolkodó diplomások. A fősuli után úgy rendeztem az életem hogy a lehető legkevesebb munkával, a legnagyobb úrként vigyem legtöbbre. Főleg úgy hogy a szóban forgó másokat lehúzó típusok dolgozzanak helyettem is, az én deladatom meg a pénz elköltése és az élet élvezete. Tudom hogy szemétségnek gondolhatod ezt tőlem, de szükség volt rá hogy a kártékony emberekből hasznos legyen. És így maximális lett a béke és kiegyensúlyozottság a környezetemben. Vagyis a megfelelő ember került felülre, akinek meg csak annyi esze van hogy csak mások bántására képes, az meg vonja az igát lehetőleg napi 24 órában. Ha fordítva lenne akkor az az eset lenne amit írtál, szenvedne mindenki. De a kártékony embernek nem szenvedés ha leterhelik.

Gondolj csak bele hogy hány másféle módon kártékonykodnak az emberek. Például ha unatkozó emberek az utcán járókelőket cseszegetnek. Hát a kérdésedben leírt eset is hasonló. A szüleidnek sem ártana ha anyagilag támogatnának téged. Az én szüleim önként tették mikor tanultam. Nem akartam elfogadni de megmagyarázta hogy szükséges terhelni apámat és a nővéremet mert másképp sárkánnyá változnak a család számára. Mikor beláttam hogy igaza van, természetesen belementem hogy terhelve legyen mindaz akinek a nyakába iga való. Mert ha nincs benne akkor valamilyen formában bántják a normális, munkában vagy tanulásban megfáradt embereket.

2017. okt. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nem azt mondják, hogy munkám nem lesz, hanem szerintük pénzem nem lesz. Diákmunkára nem engednek másrészt annyi órám van, meg egyetemen kívüli kötelező tevékenység, hogy nem lenne időm rá.

Nem kell minden hónapban, de 10.000 ftból mit kap az ember, olyan ruhanemüt szinte, ami pár használat utàn szétmegy.

2017. okt. 30. 06:34
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

24 eves felnott no es ugy gondolkodsz mint egy 14 eves

Nem engednek ? Nagykoru felnott no vagy nem kell senki engedelye

Allj talpra es eld a sajat eleted ne nyavogj

En folyamatosan munka mellett kepeztem magam meg lehet oldani aki akarja

Parfum ? Minek a luxus ha csoro vagy ?

2017. okt. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem megy szét a kínai póló/nadrág sem pár használat után, ne hülyítsd már az embereket.

Hétvégén nincs iskola, akkor tudnál menni dolgozni legalább pár órát. Ha 24 évesen ott tartasz viszont, hogy "anyuci-apuci nem engedi, hogy", az halál gáz. Ezen itt nem tud senki semmit tenni, vagy te kilépsz belőle vagy viseld el némán. Felnőtt ember vagy és hagyod...

2017. okt. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Érdekes, én szinte csak kínai cuccokat hordok, míg anyám tartott el, sose volt pénzünk jobbra. De így is van olyan felsőm, pulcsim, amit 5-6, esetleg még több éve hordok.
2017. okt. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam mint te, csak engem anyám egyedül nevelt. Sőt, én is 24 leszek idén. Elkezdtem az egyetemet, kolis voltam. 1 félév után átjelentkeztem más egyetemre, de ugyanarra a szakra, szintén koliba. Erre anyám kijelentette h nem támogat tovább. Diákhitelt nem akartam, mert látom hogy nyögik ki azok akik felvették. Elmentem dolgozni. Először 2 hónapig csak közmunka volt, most már multinál vagyok. Mellette levelezőn csinálom a diplomámat, 2 nyelvvizsgám van és készül a 3. De a legjobb hogy nem kell senkinél gatyapénzért kuncsorogni. Akkor meg mire vársz??
2017. okt. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!