Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti viszitek magatokkal a...

Ti viszitek magatokkal a felnőtt gyerekeiteket (18-22 éves) nyaralni?

Figyelt kérdés
Tehát ha egyetemista, és még nem tartja el magát. Szoktatok együtt utazni?
2017. okt. 21. 14:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
46%
Nem azért nem visz, mert felnőtt vagy, hanem azért, mert nem vagy a gyereke. Teljesen fölösleges volt így kiírni a kérdést. A saját gyerekemet elvinném akármennyi idős, ha szeretne jönni, más gyereke meg nem érdekel és nem szeretném kerülgetni a pihenésem alatt. Az más kérdés, hogy én össze sem cuccolnék olyannal, akinek van gyereke.
2017. okt. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
2 éves korom óta velünk él... Tehát annyira nem vagyok idegen számára.
2017. okt. 21. 15:57
 13/32 anonim ***** válasza:
94%
Elfogadható, hogy akar egy kis romantikázós, kettesben nyaralós dolgot, de szerintem ha 2 éves korod óta veletek van, akkor nem normális, hogy sosem akarja hogy menjél. 19 évesen te még gyerek vagy (nem sértésként mondom).
2017. okt. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
85%

Az én szüleim is elváltak (4 éve), bár egy darabig én is és húgom is mehettünk nyaralni anyuval és az új barátjával. (Húgom most 18, én 20 vagyok)

Amióta anyunak és a barátjának közös gyerekük lett, azóta ritkábban visznek minket, idén én és húgom egyáltalán nem voltunk anyáékkal nyaralni. (Apa meg nagyon zárkózott, ő soha sem nyaral.)

Én se gondolom amúgy, hogy ez a felnőttséggel áll összefüggésben. Az viszont úgy durva, hogy 2 éves korod óta van veled nevelőapud, és szinte "kitagad" a családból. Oké, nem kell, hogy sajátjaként szeressen, de az, hogy ennyire ne akarjon veled lenni, az szörnyű.

2017. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
87%
Nevelőapád egy ... na mindegy, inkább nem írom ki. Veled is bunkó, egyszer-egyszer (ha nem is minden évben) elvihetne magával, de ami nekem végképp kicsapja a biztosítékot, az a sz..rrágás anyáddal szemben. Mi az, hogy "kifizeti a nyaralása felét"??? Nem házasságban élnek, ezek szerint már 17 éve?? Én ilyet még az életben nem hallottam, basszus. Pont 4-szer annyit keresek, mint a férjem (immár kb. 20 éve), sose volt ilyen, hogy "én pénzem, te pénzed", meg ki mit fizet. Közös megtakarításaink vannak, közös kassza, közösen döntünk arról, mire költünk. Elképesztő, ami nálatok van.
2017. okt. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
42%
Én vinném magammal a 23 éves lányomat és a 25 éves fiamat, de valamiért ők már nem akarnak jönni. Mindketten azt mondják, hogy felnőttek, ők inkább barátokkal, párjukkal akarnak nyaralni, és nem a szülőkkel. Pedig kifizetném a teljes költséget is. Egyébként nagyon jóban vagyunk, élvezzük egymás társaságát, csak nyaralni nem akarnak már velünk.. Én megértem..Ennyi idősen már én sem nyaraltam a szüleimmel. A gyerekeim mennek tengerpartra ha akarnak, de nélkülünk. Talán neked is így kéne. Menj barátokkal, pároddal. Ma már ha előre tervezel, még te is összetudod spórolni az árát.
2017. okt. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%

Olyan jó, hogy egy ilyen kérdésnél még gyerek a 19 éves és jár neki az a nyaralás. De múltkor, mikor arról volt szó egy kérdésben, hogy egy 19 éves egyetemista nem tud nyugodtan tanulni a veszekedő szülei miatt, ő azt kapta meg, hogy már nagykorú és költözzön el meg menjen dolgozni.


Hogy a kérdésre is válaszoljak, nálunk egyáltalán nem telik semmiféle nyaralásra, de ha telne, akkor együtt mennénk, már ha mindenki akarna jönni (én és a 2 tesóm vagyunk 18-22 közöttiek).

2017. okt. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
32%

" 19 évesen te még gyerek vagy (nem sértésként mondom)."


Szóval ha két felnőtt ember már nem akar egy 19 évessel együtt nyaralni akkor az felháborító mert 19 évesen még gyerek. De ha a szülők nem engedik, hogy 16-17 évesen együtt aludjon a barátjával akkor milyen felháborító, hiszen már kész felnőtt... Hogy is van ez?

Felnőttként már ne akarjon a szülőkkel nyaralni, csak akkor ha a szülők eleve családi nyaralást szerveznek. Ha nem akkor sem dől össze a világ, hiszen felnőtt gyerek is eltud menni nyaralni a vele egykorú barátaival, vagy szerelmével.

2017. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
62%

"Olyan jó, hogy egy ilyen kérdésnél még gyerek a 19 éves és jár neki az a nyaralás. De múltkor, mikor arról volt szó"


Meglepő, de nem ugyan azok az emberek használják csak az oldalt, akik "múltkor" válaszoltak.


"Szóval ha két felnőtt ember már nem akar egy 19 évessel együtt nyaralni akkor az felháborító mert 19 évesen még gyerek. De ha a szülők nem engedik, hogy 16-17 évesen együtt aludjon a barátjával akkor milyen felháborító, hiszen már kész felnőtt... Hogy is van ez? "


1. Nem az a baj, hogy nem akar mindig, hanem hogy egyáltalán nem. Ne haragudj meg, de én például szeretem a családomat, ezért általában szeretek is velük nyaralni vagy bármilyen közös programot csinálni. Ha te nem, akkor az nem a mi bajunk.

2. Szalmabáb érv. Még csak érintőlegesen SEM volt szó semmiféle együttalvásról. Vagy elfelejtettél netán bevenni valami gyógyszert? Imádom ezeket a logikai bakugrásokat.


"Felnőttként már ne akarjon a szülőkkel nyaralni, csak akkor ha a szülők eleve családi nyaralást szerveznek. Ha nem akkor sem dől össze a világ, hiszen felnőtt gyerek is eltud menni nyaralni a vele egykorú barátaival, vagy szerelmével."


Az anyja vinné, a nevelőapja meg nem. Nincs konszenzus. Ha egyikük sem akarná, akkor nem lenne helye a vitának. (Bár én ez esetben erősen elgondolkodnék azon, hogy akkor most szeretnek-e a szüleim, vagy sem.)

2017. okt. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
61%
Továbbá: stabil bevétel nélküli tanulót még ne b..szogassunk ilyenekkel, hogy felnőtt és oldja meg magának.
2017. okt. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!