Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem mostanában 'nyírja' a lányomat (aki nem az övé)?

Figyelt kérdés

5 éves kora óta neveli, nem volt eddig ilyen probléma. De mostanában bármit tesz/mond a lányom, abba azonnal beleköt. És ha a lányom próbálja megvédeni magát, visszaszól, akkor a férjem azonnal a plafonon van, ordít. És szinte semmi dolgok miatt.

Pl. az apja kifizetett neki egy pár napos wellnesst novemberben, a férjem meg elkezdte mondani, hogy pihenés, meg masszíroztatás helyett inkább valamit sportolnia kéne, és kondibérletet kellett volna kapnia (nem kövér amúgy, 57 kg). Igaz, tényleg nem sportol a lányom. De sosem volt oda a sportért, 14 éves koráig járt úszni, utána nagyon nem akart, én meg nem erőltettem.

Vagy múlt hétvégén az volt a probléma, hogy a lányom elment délután a nagyszüleihez, de 5-kor már indult vissza Pestre. Ezért én összepakoltam neki a bőröndjét, hogy azzal már ne kelljen vesződnie, ne haggya itthon a fele cuccát a kapkodásban. A férjem elkezdett ordítani a lányommal, ahogy hazaért, hogy miért szolgáltatja így ki magát, nem az én feladatom pakolni neki... Szegény meg azt sem tudta, miről van szó.


2-3 hetente jön haza pár napra, akkor szeretek azt főzni neki, amit szeret, a kedvében járni. Ennek sem örül a férjem, miért kényeztetem el. De könyörgöm, alig látom, egész héten tanul, dolgozik. És mondta, hogy így semmi kedve hazajönni, hogy már azért rászól a férjem, ha hangosabban vesz levegőt.


Próbáltam már beszélni erről a férjemmel, de csak röhög és annyit mond, hogy viccel. De ez már tényleg sok, hogy a lányom még le sem vette a cipőt, de már van valami, amivel piszkálja...


2017. okt. 20. 12:17
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:
77%
Valj el
2017. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
94%

"de csak röhög és annyit mond, hogy viccel"


hát ez 1 cseppet sem vicces. ez hárítás, amit mond. ha az a célja, hogy egészen elvadítsa a lányodat otthonról, akkor el fogja érni a célját, mert előbb utóbb már haza se fog járni.

lépj fel erélyesebben a férjed ellen, végtére is nincs oka vele kötekedni, ha dolgozik is tanulás mellett. úgy érzem, hogy tisztes lányka, nem érdemli meg ezt.


mostanában stresszes a férjed munkája? anyagi gondjai vannak? szexuális életetek rendben van?

2017. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
92%

Hát, tudod azért ez szégyenletes.

Havonta pár napra látod a lányod, aki már mindent csinál, csak haza ne kelljen mennie meg rátok ne kelljen lehetőleg szorulnia semmiben, aztán ezen a pár napon is üvölt vele az az irigy elmebeteg mindenért, amit csak ki tud találni.

Te pedig tűröd.

És ezzel magad is segíted, mert a könnyebb utat választod. Elhiheted, a lányodban úgy jön le, hogy az anyjának nem eléggé fontos, hogy azt az igazságtalan sz...házit leállítsa.


Egyébként ez a különbözet (az ő lánya a sztár stb.) mindig megvolt -kb 15 éve??? Csak úgy kérdezem.... Nem csodálkoznék, ha igen lenne a válasz, sőt, abban is biztos vagyok, hogy senki nem engedi el magát ennyire csak úgy. Ezt csak az engedi meg magának, aki megszokta, hogy neki mindent lehet.

Ahhoz mi a franc köze van a párodnak, hogy az apja mit vesz a lányodnak? Hogy mer beleszólni? A lányod apja mit reagál ezekre?

Nincs egy kicsit ekszabadulva otthon az ember?


Amúgy meg -akármennyire is nem tetszik- igenis elgondolkoznék azokon az ötleteken is, hogy a nőt látja benne... Lehet az ominózus nyaraláson az orvos házaspár látott vmt, amit te esetleg nem akarsz észrevenni. Miért pont akkor borult el, miért nem máskor?

Abban sem adok igazat, h a lányod elmondaná. Nem hiszem, illetve tűzbe nem tenném a kezem, mert nyilvánvaló, h az anyjának mindennél fontosabb a viszonylagos nyugalma, esetleg még megérné, h kételkednél benne. Ha elég intelligens, ezt nem lépi meg, inkább kerüli a találkozást, amennyire tudja.


Magad is tudod, h tűrhetetlen, ahogy a lányoddal viselkedik, de nem teszel semmit.

2017. okt. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
94%

"Próbáltam már beszélni erről a férjemmel, de csak röhög és annyit mond, hogy viccel"

Akkor te meg mondd, hogy hagyja abba, ne piszkálja, vagy elválnak útjaitok - és te nem viccelsz, komolyan gondolod. És figyeld meg a reakcióját - a következő lépést az határozza meg.

2017. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
89%

A lányod hamarosan haza sem fog járni, te meg majd csak pislogsz, hogy miért?


Jusson eszedbe mennyire nem érdekelt, mit mond rá a "férjed", mikor majd segítség kéne tőle neked és nem jön.


Mellesleg egyértelműen irigy a gyerekedre, ezért csinálja. Ez van, további boldog éveket - A LÁNYOD NÉLKÜL.


Anyaként lassan megbuksz, azt remélem, tudod.

2017. okt. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
80%
26-os, az ilyenek, mint a kérdező LAZÁN végigasszisztálja, hogy a saját gyereke elidegenedjen tőle, csak a folyamtos farok/punci megmaradjon.
2017. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg borzalmas anya vagy.

A passzivitásoddal éppúgy bűntársa vagy az elmebeteg, barom férjednek, aki minden kis dologért a lányod torkának esik. Ha tényleg szeretnéd a lányod, nem tennéd ki ennek, hanem kiállnál érte. Tűrhetetlen amit a férjed csinál.

Nekem is van ilyen ismerősöm. Ő évente egyszer látja az anyját, mert ha elmegy az anyjához, az idegbeteg mostohaapja egyből nekiáll torkaszakadtából üvöltözni. Ott is mit csinál az anyuka? "Jaj hagyjad ő ilyen", "ezt a pár napot bírd ki".

Ismerősöm is megmondta, hogy következő évben már nem fog elmenni, jöjjön az anyja egyedül ha akar, mert ő nem pazarolja az idejét feleslegesen erre a majomcirkuszra.


Ha nem állítod le az őrjöngő férjedet, akkor készpénznek veheted, hogy a lányod egy idő után feléd se fog köpni. Normális ember nem viseli el a non-stop visítást, ordibálást, üvöltözést.

És már ne haragudj, de ha az én "új" férjem mondana olyat a lányomra, hogy mindjárt megverem, akkor leakasztanék a herének egy akkora pofont, hogy a foga is kiröpül. Másnap meg szedheti össze a cuccát és mehet ahová akar.

2017. okt. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
92%
Amikor cseszegeti a lányodat te miért nem véded meg?! Minimum felpofoznám, így nem beszélhet egy nővel, főleg nem a lányommal. Te is ugyanolyan hibás vagy, hogy hagyod.
2017. okt. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
92%

A lepontozásokból meg a mély csendből úgy látom, nem tetszik az igazság :D...


Mit szerettél volna hallani, mit csinálj?

Mondd a lányodnak, húzza meg magát még ennél is jobban?

Vagy hogy no para, ez mindenhol így van, természetes dolog, ne is törődj vele?

2017. okt. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen hímek. És nem, nem férfiak. Ismeretségi körömben volt ilyen- a nevelőapa éppen igy változott, mindenért a lánynak ugrott. És mint utólag kiderül, tényleg az volta a nyűge hogy kívánta a kislányt- de mivel akkor annyira mélyre mégsem süllyedt hogy megerőszakolja, ott mart bele ahol tudott. A lányt okolta mert nem dughatta meg... Szóval nagyon is sanszos hogy a férjed magának akarja a lányodat . Szabadulj meg a pasastól mielőtt megerőszakolja a gyerekedet. Az ismerősömnek szerencséje volt, a pasija éppen időben érkezett hogy megruházza nevelőaput, mielőtt tényleg összejön neki az erőszak.
2017. okt. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!