Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem mostanában 'nyírja' a lányomat (aki nem az övé)?

Figyelt kérdés

5 éves kora óta neveli, nem volt eddig ilyen probléma. De mostanában bármit tesz/mond a lányom, abba azonnal beleköt. És ha a lányom próbálja megvédeni magát, visszaszól, akkor a férjem azonnal a plafonon van, ordít. És szinte semmi dolgok miatt.

Pl. az apja kifizetett neki egy pár napos wellnesst novemberben, a férjem meg elkezdte mondani, hogy pihenés, meg masszíroztatás helyett inkább valamit sportolnia kéne, és kondibérletet kellett volna kapnia (nem kövér amúgy, 57 kg). Igaz, tényleg nem sportol a lányom. De sosem volt oda a sportért, 14 éves koráig járt úszni, utána nagyon nem akart, én meg nem erőltettem.

Vagy múlt hétvégén az volt a probléma, hogy a lányom elment délután a nagyszüleihez, de 5-kor már indult vissza Pestre. Ezért én összepakoltam neki a bőröndjét, hogy azzal már ne kelljen vesződnie, ne haggya itthon a fele cuccát a kapkodásban. A férjem elkezdett ordítani a lányommal, ahogy hazaért, hogy miért szolgáltatja így ki magát, nem az én feladatom pakolni neki... Szegény meg azt sem tudta, miről van szó.


2-3 hetente jön haza pár napra, akkor szeretek azt főzni neki, amit szeret, a kedvében járni. Ennek sem örül a férjem, miért kényeztetem el. De könyörgöm, alig látom, egész héten tanul, dolgozik. És mondta, hogy így semmi kedve hazajönni, hogy már azért rászól a férjem, ha hangosabban vesz levegőt.


Próbáltam már beszélni erről a férjemmel, de csak röhög és annyit mond, hogy viccel. De ez már tényleg sok, hogy a lányom még le sem vette a cipőt, de már van valami, amivel piszkálja...


2017. okt. 20. 12:17
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
92%

Ne próbálj beszélni, hanem beszélj, határozottan, mert elűzi a lányodat. A helyében én is ritkán látogatnálak titeket, ez borzalmas, amiket írsz.


Mivel régen nem volt ilyen a férj, rá kéne jönni, most mégis mitől őrült meg (ha mindig ilyen lett volna, azt mondanám, válj el, ilyennel normális ember nem él együtt). Én nem tudnám annyiban hagyni, nagyon felhúznak az igazságtalan bántások, pláne, hogy a gyermekedről van szó.

Eleve a lépten-nyomon ordítást sem tűrném. Valami nagyon nincs rendben, aggódnék mindenkiért. Neki sem lehet jó, hogy ebben a világban, ahol vannak okok is, ok nélkül a plafonon van. Nem egészséges, több szempontból sem.

2017. okt. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
76%
Akkor úgy tűnik, választanod kell a lányod és a férjed között.
2017. okt. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
77%
Nem tartom lehetetlennek, hogy bepróbálkozott a lányodnál, és a visszautasítás miatt szállt rá. Kérdezd meg a lányod!
2017. okt. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:

Igen, gondok vannak a férjemmel. Ez két éve kezdődött egy nyaraláson, ahol üvöltő rohamot kapott mindenki előtt, mert a lányom nem akarta lefotózni 526. alkalommal és inkább pihenni szeretett volna a 40 fokban. Ott úgy viselkedett, hogy komolyan a válást fontolgattam. Ijesztő volt, ahogy a rengeteg ember előtt ordított, toporzékolt és kiabálta, hogy "én ezt megverem mindjárt"... Azon a nyaraláson több ilyen is volt, például hogy a lányom miért alszik 9-10-ig, miért nem megy be a tengerbe. Ezek miatt is ordibált. Akkor a csoporttal volt egy orvosházaspár és mondták, hogy a férjemnek érdemes lenne elmennie egy kivizsgálásra, mert ez a viselkedés nem normális és az sem, hogy 5 perc múlva úgy viselkedik és nevet, mintha semmi nem történt volna. De utána hazajöttünk és nem csinált ilyeneket, szóval "elfelejtődött" a dolog (a lányom viszont azóta nem hajlandó jönni velünk sehová). Viszont most újra kezd úgy viselkedni, mint akkor...


Tuti nem próbálkozott be nála, a lányom azt elmondta volna.

2017. okt. 20. 12:34
 5/39 anonim ***** válasza:
1%
Én azért egyetértek valamilyen szinten a férjeddel. Nem kéne ennyire elkényeztetned a gyereked, helyette bepakolni mert életképtelen lesz, aki csak a pénzetek viszi.
2017. okt. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
95%
Mond meg neki határozottan, hogy ez sok! Egyáltalán nem tartjátok viccesnek. Legyél határozottabb, a lányodról van szó!
2017. okt. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Nem életképtelen.

Egyedül él, két egyetemre jár egyszerre, mellettük dolgozik.

A lányom, kit kényeztessek el, ha nem őt?!

Alig látom, kb 4-5 nap van a hónapban, mikor együtt vagyunk. Olyankor igenis szeretnék a kedvében járni.



Nem "új farokról" van szó, 15 éve házasok vagyunk.

2017. okt. 20. 12:39
 8/39 anonim ***** válasza:
97%

7 es mégis milyen új farok? Felnőtt a làny akit 5 éves kora óta nevel.

Nem lehet valamilyen betegség ez mégis? Nagyon komolyan elkell a férjeddel beszélgetned míg komolyabb cirkusz nem lesz. Esetleg olyan hogy a lányod nem is jön haza többet. Igenis mondja meg a férjed mi a problémája. Ilyen nincs hogy viccel. A vicc az vicc nem bántás, szekálás. Ha nem tud mit mondani akkor fenyegesd meg hogy nem akarod még 1x ezt a stílust meghallani. Vagy mondja meg az igazi okot. Amúgy akkor és ott kellett volna rendezni a dolgot. Nagy hiba volt elfelejteni azt az akkori kirohanását. Állj a sarkadra és kérd számon mi ez az egész. És ha a lányodra állít valamit azt kérd számon a lányod de ezt rendezni kell egyszer és mindenkorra. Nem mehet így tovább.

2017. okt. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
81%

Én nem mondom, hogy bepróbálkozott nála, de hogy tudat alatt hullaszerelmes bele, az szinte biztos!

Mivel tudja, hogy elérhetetlen "tiltott gyümölcs" ezért ilyen formában okádja rá a tehetetlen dühét.

De ezt egy pszichológus biztosan jobban el tudná magyarázni.

2017. okt. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 acelsziv ***** válasza:
98%
Tudod a lányod azt is látja, hogy az anyja nem áll mellé amikor a barom mostohaapja rugdosóbábunak használja. Úgy marja el tőled a férjed a gyerekedet, hogy többé nem látod az életben.
2017. okt. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!