Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a férjem...

Mit csináljak, ha a férjem mostanában 'nyírja' a lányomat (aki nem az övé)?

Figyelt kérdés

5 éves kora óta neveli, nem volt eddig ilyen probléma. De mostanában bármit tesz/mond a lányom, abba azonnal beleköt. És ha a lányom próbálja megvédeni magát, visszaszól, akkor a férjem azonnal a plafonon van, ordít. És szinte semmi dolgok miatt.

Pl. az apja kifizetett neki egy pár napos wellnesst novemberben, a férjem meg elkezdte mondani, hogy pihenés, meg masszíroztatás helyett inkább valamit sportolnia kéne, és kondibérletet kellett volna kapnia (nem kövér amúgy, 57 kg). Igaz, tényleg nem sportol a lányom. De sosem volt oda a sportért, 14 éves koráig járt úszni, utána nagyon nem akart, én meg nem erőltettem.

Vagy múlt hétvégén az volt a probléma, hogy a lányom elment délután a nagyszüleihez, de 5-kor már indult vissza Pestre. Ezért én összepakoltam neki a bőröndjét, hogy azzal már ne kelljen vesződnie, ne haggya itthon a fele cuccát a kapkodásban. A férjem elkezdett ordítani a lányommal, ahogy hazaért, hogy miért szolgáltatja így ki magát, nem az én feladatom pakolni neki... Szegény meg azt sem tudta, miről van szó.


2-3 hetente jön haza pár napra, akkor szeretek azt főzni neki, amit szeret, a kedvében járni. Ennek sem örül a férjem, miért kényeztetem el. De könyörgöm, alig látom, egész héten tanul, dolgozik. És mondta, hogy így semmi kedve hazajönni, hogy már azért rászól a férjem, ha hangosabban vesz levegőt.


Próbáltam már beszélni erről a férjemmel, de csak röhög és annyit mond, hogy viccel. De ez már tényleg sok, hogy a lányom még le sem vette a cipőt, de már van valami, amivel piszkálja...


2017. okt. 20. 12:17
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%
Ha valóban ilyen dolgok miatt csinálja ezt a párod,akkor állítsd le határozottan mert ez nem normális,nálunk a családban unokatestvéreméknél volt hasonló csak ott egy-egy pofon is elcsattamt,anyuka a jaj ne!-n kívül nem sokat állt ki a gyerek mellett,mára kb évi 1-2alkalommal találkoznak,mert azt mondja unokatesóm,hogy ő erre a műsorra nem pazarolja az idegeit meg a szabadnapjait...Érdemi tanácsot nem nagyon tudok mondani,de egy saját tapasztalatot sajnos tudtam,nehogy így járj te is.
2017. okt. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
86%

Jó, akkor tedd fel a kérdést: ki a fontosabb?


A lányod vagy a férjed.


Én kb. félévente egyszer látogatom meg apámat, mert nem bírom elviselni az idióta, mindenért ordító és mindenbe belekötő mostohaanyámat, akinek csak az a baja velem, hogy élek.

Apa is elnézte neki, "jaj,ő ilyen", és társai, 10 éve alig látom őt.


Már nem érdekel, de soha nem bocsátom meg neki, hogy engem teljes mértékben leszar a puncika miatt, és azzal, hogy nem küldi el a nőt az anyjába, PARTNER a bántalmazásomban.


Ez van, megszoktam, hogy a puncus a fontos - volt időm, bár márhetetlenül fáj, hogy így eldobott magától -, de akkor se kelljek neki, ha segítségre szorul.


Ezzel azt fogod elérni, hogy a lányod teljesen elvadul tőled és rá fog jönni, hogy nem száímthat rád.


28n

2017. okt. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
40%
Meg akarja dugni.
2017. okt. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
93%

"Én nem mondom, hogy bepróbálkozott nála, de hogy tudat alatt hullaszerelmes bele, az szinte biztos!

Mivel tudja, hogy elérhetetlen "tiltott gyümölcs" ezért ilyen formában okádja rá a tehetetlen dühét.

De ezt egy pszichológus biztosan jobban el tudná magyarázni."


Vagy a fent említett vagy teljesen idióta a férjed. Egyik sem túl jó.

2017. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos egyetértek 3, 10, 18 válaszolókkal!


Mivel nem vér szerinti apa, kevésbé működik benne az a gátlás, ami vér szerinti apában legtöbbször igen (persze van olyan etnikum, ahol vér szerintiben sem).


Ha összerakod, mióta csinálja, hogy nyaraláson, ahol bikiniben láthatta lányod bimbózó nőiességét, ott jött ki rajta először - szóval én 95%-ig biztos vagyok benne, hogy ez van a tudatalattijában (vagy a tudatos énjében is).


Szerintem kerek-perec állítsd ultimátum elé!

Vagy együtt felkerestek egy pszichológust, vagy elválsz.

Tudom, kívülállóként könnyű egy 15 éves házasság felbontására bujtogatni, de ez jobb nem lesz. A legkisebb rossz, ha a gyereked magad ellen vadítod, de simán lehet nemi erőszak is, ha te épp nem vagy otthon, férjed meg végképp nem bír magával.

2017. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy nem vonzódik a lányomhoz. Előtte is látta már bikiniben, nem csak azon a nyaraláson.

A gond inkább az, hogy az én lányom sikeresebb, eléri azokat, amiket ő szánt a saját lányának (akit nem vettek fel arra az egyetemre, ahová a lányomat, semmi nyelvvizsgája 23 évesen, sehol nem tart az életben). És a férjem nehezen viseli, hogy a lánya, akit évekig sztárolt, meg magasztalta, hogy milyen okos és tehetséges, sehol nincsen.

2017. okt. 20. 14:52
 17/39 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem szégyen anya vagy. Nem próbálni kell beszélni vele, hanem megmondani neki hogy moderálja magát és ez van ne szóljon bele. Az más kérdés, hogy ha barátnőm nevelőapja olyat mondana, hogy megveri mindjárt barátnőmet, mert ő nem fényképezi le 500x-ra is, úgy vágnám szájon, hogy a fogait kiköpdösné...
2017. okt. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
83%

szerintem a páros bipoláris depresszióval küzd, ráadásul nárcisztikus ember

Apám is ilyen volt, elején csak kevésszer viselkedett így, aztán egyre gyakrabban, végül végig kész ideg volt és mindenkivel ordított bármiért. A legtöbbje nem ismeri el hogy beteg, nem tesz érte (ha mégis az csak kis ideig tart) és persze válás a vége ha épeszű vagy.

2017. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
24%
Akkor meg tudod mi a probléma, nem? Az ilyen össze-vissza, katyvasz családnak nevezett akármik nem működőképesek. Nyilván mindenki a saját véréhez húz, aki nem az meg eleve nem normális. A férjed soha nem szerette a gyerekedet, csak baromi sokáig magában tudta tartani a véleményét, hogy legyen szakácsa és ágyasa.
2017. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
99%
Miért nem állsz ki a lányod mellett, amikor a férjed elkezd üvöltözni vagy belekötni? Közöld vele határozott hangon, hogy ezt hagyja abba. Erre vagy abbahagyja, vagy veled is elkezd üvöltözni - ha ez utóbbi történik, fogd a lányodat és menjetek el megnézni egy mozifilmet vagy cukrászdázzatok egyet, aztán lenyugszik, mire visszaértek - aztán gondold védig, hogy mi a jobb: megszoksz vagy megszöksz?
2017. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!