Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy vegyem ra a lanyomat,...

Hogy vegyem ra a lanyomat, hogy hordja az uj ruhait, ne csak a regieket?

Figyelt kérdés

Remgeteg ruhaja van, szebbnel szebbek, de csak a szekrenyben ulnek. Minden heten rendet rak, olyan ruhai vannak, amik 10 eve megvannak neki, mondvan, hogy talam makd 1x felveszi oket.

Mindig mondom,hogy mivel sehova nem jar el az egyetemen kivul,vegyek fel oket oda, mivel visszafogott,szep ruhak(terdig ero szoknyak, ruhak, szormemellenyek, ingel stb) megis mindig a regiekben jar,es varja,hogy azokat szetnyuzza.

Annyira nem is tetszenek mar neki azok a regi ruhanemuk,megis hordja oket. Az ujak meg egymason a szekrenyben vannak.


2017. szept. 12. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Leginkább békén kéne hagyni az egyetemista lányodat ezzel. Azt vesz fel, amit akar.
2017. szept. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha a lányodnak tetszik, és abban érzi jól magát, hagyd hogy azt vegye fel.

Mindenkinek vannak olyan ruhái amiket nem szeret, pl. Kövéritenek, vagy túl átlátszóak,stb.

Már egyetemista, azt hord amit akar, ha neki az kényelmes, akkor azt hordja.

2017. szept. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ertem, de akkor minek veszi? Nem azert hordja a regieket, mert annyira szereti oket, hanem azert,hogy kopjanak, es makd felvegye az ujakat.A gond csak az, hogy more felvenne az ujakat, addig vagy kihizza oket, vagy belefogyik es lognak rajta a ruhak es akkor meg azert nem hordja oket.
2017. szept. 12. 16:31
 4/8 A kérdező kommentje:
Pl nem szereti a rozsaszint, a sargat, a zoldet, megis azokat hordja, es varja,hogy kopjanak el.
2017. szept. 12. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#2, vagyok, akkor próbáld rábeszélni, hogy a régieket hordja otthon, az újjakkal egyetemre, és más helyekre menjen.
2017. szept. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


A kérdésedre a válasz: sehogy, mert már egyetemista a lányod, nem szólhatsz bele. Egy esetben szólhatsz, ha a te pénzed költi ruhákra - mondhatod neki azt, hogy nem adsz pénzt vagy kevesebbet.


Ettől még persze az rendben van, hogy kíváncsi vagy a miértekre. A választ meg is kaptad a lányodtól: először a régi ruhákat akarja elkoptatni. Ebből én arra következtetek, hogy ez valamifajta takarékosság. De ha nem erről van szó, akkor se tudsz mit csinálni, egy felnőtt ember ha nem akar valamit elárulni, nem fogja. Még annyit tudok hozzáfűzni, hogy nekem is van sok ruhám, amit sosem hordok, aztán akár évek után kedvet kapok hozzá, és mégis. Lehet, hogy a lányod is ilyen, de szerintem rávenni ne próbáld, mert csak megmakacsolja magát.

2017. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg felhozhatod neki azt az érvet, hogy nem marad mindig ilyen az alakja, szóval jó, hogy próbál gyűjtögetni, de elképzelhető, hogy mire sor kerül az új ruhákra, már nem lesznek jó rá, mert mondjuk kiszélesedik a csípője, vállasodik... stb. Én is pár év alatt kinőttem a középiskolai ballagó kosztümömet, amiben 18 évesen érettségiztem, mert nőiesedett az alakom. Nem híztam, csak még fejlődött a testem.
2017. szept. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Pestiek vagytok? Mert a BKV-ra én se venném fel a legszebb ruhámat, hogy aztán abban üljek oda, ahol előtte a csöves.
2017. szept. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!