Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Hogyan tudnám...

Mit tegyek? Hogyan tudnám támogatni a lányomat? ( Suli kérdés)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a lányom(15) szlovák gimnáziumba akarna menni, és nem tudom mit tegyek vagy támogassam a döntését, vagy próbáljam meg lebeszélni róla. Szlovákiában élünk, itt az alapsuli 9 osztályos, szóval most van itt a gimi választás ideje.

Nagyon jó tanuló a bizonyítvány átlaga 5,0 szóval kitűnő. Nagyon mennek neki a nyelvek is ,meg nem is lenne egyedül, mivel már van ott egypár ismerőse és barátja is. A nyelvel nem lenne gond, ugyanis kiskorától kezdve vonzotta az új dolgok, nyelvek tanulása. Szerencsére könnyen megy neki,mert a családunkban mindenki beszél 3- 4 nyelvet anyanyelvi szinten. Én is nyelvtanárnő vagyok, és a nagymama is.

A gondok csak azok, hogy pár éve korrepetáltam egy lányt a Szlovák gimiből és ő nagyon csúnyán beszélt a magyar osztálytársairól. A tanárok nem közösíttik ki a magyar gyerekeket,de attól félek, hogy a többi gyerek kiközösítené őt annak ellenére, hogy vannak ott idősebb barátai. Viszont amit előbb írtam, azt egy régebbi generáció csinálta, szóval tanácstalan vagyok. Szeretném támogatni mindenben,de anyaként aggódom, bár ha támogatom,ha nem a döntés végül az övé lesz.

43N 15L


Bocs, a hibákért,de utálom számítógépen írni.



2017. ápr. 2. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem hagyd, had menjen, ha támadás éri maximum átmegy másik iskolába, vagy jobb esetben kiáll magáért, még jobb esetben nem bántják. :)

Irigy vagyok, hogy ilyen jók vagytok nyelvből! :D

2017. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt gondolom, hogy kezdje el ezt az iskolát, ha egyszer neki valónak látszik!

Aztán meg ha probléma adódik, akkor oldjátok meg, ha másképp nem lehet, iskolaváltással.

De csak azt a problémát kell megoldani, ami már kialakult.:)

2017. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, mennyire talpraesett a gyerek. Esetleg beszélgethettek róla, hogy előfordulhatnak ilyen esetek és hogy hogyan érdemes kezelni.


Egyébként ha oda akar járni, járjon.

2017. ápr. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én engedném, aztán ugyis kiderml, be tud e illeszkedni, vagy mennyiee veszi fel a tpbbiek piszkálódását.

Engem nyolc éven át bántottak a társaim, de leszartam, két lánnyal joban voltam, a többi meg fujjon csak.

2017. ápr. 3. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes erről beszélgetni, ennyi idősen már nyugodtan elmondhatod neki, hogy miért aggódsz, és hogy ő mit gondol, hogy tudna egy ilyen közeget kezelni. Egyébként is fontos téma ez, akkor is, ha nem vele esne meg, a szociális érzékenységet ki kell benne alakítani. Mert azért lássuk be, ez is rasszizmus, még ha enyhébb formában is.

Ha úgy dönt, szeretné megpróbálni, én mindenképpen támogatnám. Kell a háttér, hogyha balul ütnek ki a dolgok, akkor is merje veled megbeszélni, ne az legyen, hogy nem szól otthon, mert csak leszólják. (Más környezetben, de én így jártam anno: rossz közösségű gimit választottam, viszont nem engedtek váltani "te akartad, te döntöttél, most már csináld végig" jeligére. Erre gondolok, hogy ezt a hozzáállást kerüld messzire. :) )

2017. ápr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
81%
De miért akar szlovákba menni? Nagyon jó szinvonalú magyar gimik is vannak Szlovákiában. Nagyon nehéz szívvel engedném a gyerekemet szlovák középsuliba. Csak akkor, ha ugyanazt a szinvonalat nem kapja meg, vagy valamilyen szakot nem tanulhat magyarul. Az hogy ott a barátai, nem kell utazni, vagy ott egy fiú, aki tetszik neki, nekem nem lenne megfelelő ok. A beilleszkedéstől nem félteném. Magyar közösségben is sok bántás érheti. De szeretném, ha az identitása az iskoka által is megerősödne.
2017. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha vannak ott ismerősök, barátok, akkor miért nem kérdezitek meg tőlük, hogy mostanság előfordul-e ott ilyesmi?
2017. ápr. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Azért rágódok ezen ,mert mi mindent megbeszélünk. Ha hazajön akkor nincs az,hogy bemegy a szobájába, hanem naponta 1-2 órát beszélgetünk. Nagyon jó a kapcsolatunk és soha nem volt gond kényesebb dolgokról beszélni.

Meséltem neki arról,hogy mit gondolok. Azt mondta: mindig van arra lehetőség ,hogy átmenjen máshová. Egyetértek vele.

Azért békéltem meg a szlovák gimivel,mert magyar alapsuliba járt, szóval vannak gyökerei, ismeri a történelmet stb. Viszont alapsuliba utálja az irodalmat és a magyar nyelvtant. Szerinte minden olyan depressziósnak hangzik pl.versek, regények, ünnepek stb. A nyelvtannal mindig hadilábon állt. A többi nyelv nyelvtanjában látta a logikát de a magyar az mindig magolással sikerült.

És ha szlovák egyetemen akar továbbtanulni, akkor szerintem ez nagyon jó lehetőség lenne rá. Ő magyarnak érzi magát, szóval nem hinném,hogy a gyerekeit majd szlovák suliba íratná.

Amúgy Pozsonyról beszélünk. Szóval erős itt a gimi.

A barátai főleg fiúk és alfahím típusok. Ez az ami megnyugtat,mert ismerem őket és elég védelmezőek.

2017. ápr. 3. 14:33
 9/14 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mégse XD
2017. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!