Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? Hogyan tudnám...

Mit tegyek? Hogyan tudnám támogatni a lányomat? ( Suli kérdés)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a lányom(15) szlovák gimnáziumba akarna menni, és nem tudom mit tegyek vagy támogassam a döntését, vagy próbáljam meg lebeszélni róla. Szlovákiában élünk, itt az alapsuli 9 osztályos, szóval most van itt a gimi választás ideje.

Nagyon jó tanuló a bizonyítvány átlaga 5,0 szóval kitűnő. Nagyon mennek neki a nyelvek is ,meg nem is lenne egyedül, mivel már van ott egypár ismerőse és barátja is. A nyelvel nem lenne gond, ugyanis kiskorától kezdve vonzotta az új dolgok, nyelvek tanulása. Szerencsére könnyen megy neki,mert a családunkban mindenki beszél 3- 4 nyelvet anyanyelvi szinten. Én is nyelvtanárnő vagyok, és a nagymama is.

A gondok csak azok, hogy pár éve korrepetáltam egy lányt a Szlovák gimiből és ő nagyon csúnyán beszélt a magyar osztálytársairól. A tanárok nem közösíttik ki a magyar gyerekeket,de attól félek, hogy a többi gyerek kiközösítené őt annak ellenére, hogy vannak ott idősebb barátai. Viszont amit előbb írtam, azt egy régebbi generáció csinálta, szóval tanácstalan vagyok. Szeretném támogatni mindenben,de anyaként aggódom, bár ha támogatom,ha nem a döntés végül az övé lesz.

43N 15L


Bocs, a hibákért,de utálom számítógépen írni.



2017. ápr. 2. 22:30
1 2
 11/14 anonim válasza:
Hagyd hadd menjen, az ő élete lesz az ő döntése, az viszont nagyon pozitív hogy így megbeszéltek mindent. Állj mellette és támogasd. Ahhoz hogy kiközösítsék nem kell szlovák iskolába mennie akárhol megtörténhet, még az ,,elit" iskolákban is.. majd úgyis eldől. Lehet hogy jó lesz neki de lehet hogy nem ezt majd az élet alakítja. Ha nem lesz jó akkor ott a változtatás lehetősége vagy esetleg az hogy kibírja, mert egyszer annak is vége lesz..
2017. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyereket bármi miatt kiközösíthetnek még magyarként is magyar iskolában (pl. ócska ruhájai vannak, kövér, kancsal, falusi, tanyasi). Én engedném, ha be tud illeszkedni a "tömegbe", akkor nincs gond. Beilleszkedésre arra gondolok, hogy nem magyar zászlóval jár be az iskolába, nem veri a mellét, hogy ő magyar.
2017. ápr. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Utolsó, mivel nem tetszik neki a magyar nyelv, versek, kultura, stb.-hiszen azért megy szlovák iskolába, ha jól értelmeztem anyukát, ez nemigen fog előfordulni.

Szerintem tárt karokkal fogadják majd.

2017. okt. 8. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

szlovákiában éltek, szóval nem értem a problémádat. mik a tapasztalataid? szomszédaiddal el vagy? ha a nagy többséggel elégedett vagy, akkor nem lesz gond.


saját tapasztalat: párom most kint dolgozik szlovákoknál a VW gyárban, Pozsonyban. sokkal jobban meg van elégedve velük, jobb a munkamorál, rendes a főnöke, nincs fúrás-faragás. mielőtt kiment, féltünk mi is, mert negatív média ömlik a hírekből, hogy minden szlovák utálja a magyarokat, de pozitívan csalódtunk. ők is olyanok, mint a többi ember. van belőlük mindenféle, de a nagy többség elfogadja a magyarokat is. sőt! talán, ha a lányod magyar suliba menne, akkor jobban kapná az ívet, mert szerintem a magyar diákok rettenetesen buták. itt nyugat-dunántúlon legalábbis azok, mert sok az elkényeztetett kölök. néha megdöbbenek, mintha Pesten élnék, ott látni ennyi kis majmot. tisztelet a kivételnek.

29/N

2017. okt. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!