Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan féltem a lányomat?

Jogosan féltem a lányomat?

Figyelt kérdés
Elakarnak menni a barátjával nyaralni elég messzire(200 km)de féltem őket nagyon mert a fiúnak már volt kétszer is balesete figyelmetlenségből nem is olyan régen
2016. aug. 10. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Attól függ hogy hány éves..

Mert ha nagykorú akkor és oda megy ahova akar engedély nélkül

2016. aug. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Ha kiskorú,megmondanám neki,hogy vagy vonattal,busszal vagy sehogy.

Ha nagykorú akkor viszont megpróbálnám meggyőzni,hogy biztonságosabb lenne a vonat,és adnék nekik plusz pénzt taxira.

2016. aug. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Még jó, hogy jogosan félted. Ha a lányodnak nincs annyi esze, hogy ilyen mellé nem ül be, akkor a fiúval kell beszélned. Nyilván a kényelem nagy úr, de aki nem tud vezetni, vagy ügyetlen, figyelmetlen, az előbb szerezzen rutint, mielőtt ilyen nagy útnak nekivág.
2016. aug. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Jogosan. Fiatalon nem annyira a figyelmetlenség, inkább a menőzés szokott balesethez vezetni. Ez meg a legveszélyesebb, főleg, hogy rutinja végképp nincs. Én is a vonatra, buszra szavazok. Bár nem tudjuk, h hány évesek, lehet,h semmit nem tehetsz azon kívül,h megpróbálsz hatni rájuk.
2016. aug. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
A helyedben nem hagynám hogy beüljön mellé, még rövid távra sem
2016. aug. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

valamit nagyon elrontottál a lány nevelésénél. egyértelműnek kéne lenni,hogy nem ül be egy ilyen fiú mellé,aki figyelmetlenségből többször balesetezett már.

nekem is volt egy barátom 17 évesen, aki amikor egyszer mellette ültem, annyira magyarázott nekem,hogy átment a szemközti sávba. ez volt az utolsó alkalom,hogy beültem mellé. most se ülnék be olyan mellé,aki nem veszi komolyan a vezetést.

ezt a lányodnak kéne belátni. mondhatsz neki akármit,ha nem érzi a dolog súlyát,akkor úgyis beül a fiú mellé.

2016. aug. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

balesetezni csak figyelmetlenségből lehet. Ha nem figyelmetlenség úgy az büntetőjogi kategória.


Am, hogy a kérdésre válaszoljak, busszal nyugodtabban engedném el.

2016. aug. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A féltés minden esetben jogos, de itt még alapja is van, mondom ezt 20 éves fiatalként. Én idén nyáron voltam a barátaimmal nyaralni, és arra kellett rájönnöm, hogy - bár én mindig az ellenkezőjéről voltam meggyőződve - én még egész körültekintően vezetek.

Attól is függ, milyen baleset volt, illetve megsérült-e valaki. Nem tudom, az opció-e, hogy a lányod vezet, hátha akkor nyugodtabb lennél :) (persze ha van jogsija)

Egyébként is vannak érvek a vonat mellett. Odafelé meg lehet rajta inni egy sört, ami tipikus nyaralásos "életérzés", visszafelé, mikor már fáradtak lesznek, örülni fognak, hogy lehet pihenni, nem kell a forgalmat figyelni folyamatosan, és az állomásig illetve onnan haza már lehet jönni kocsival.

Megértem, hogy félted, próbáld meg meggyőzni :)

2016. aug. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!