Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon elkényeztetni a lányomat?

Figyelt kérdés

6 éves a lányom, anyukámmal az utóbbi időben kezdett rendeződni a kapcsolatunk. Azóta sokat van vele, gyakran ott is alszik. Viszont miután vele van és hazajön, nem lehet vele bírni...

Imádja a sütiket, macaronokat a lányom és nem száműzzük itthonról a cukrot, cukrászdákba is gyakran járunk, de ha pl. reggelire tortát szeretne, akkor a válasz határozottan nem. Na, hát anyukámnál nem, ő vagy nekiáll sütni, vagy hozat onnan, ahonnan a lányom kéri. De ugyanez érvényes az esti alvásra is, a játékvásárlásra (ha jön velem mondjuk bevásárolni, vagy nézelődni valahova, egy dolgot választhat). Anyukám semmilyen határt nem szab, ma azt hagyta szó nélkül, hogy a lépcsőnél a falat összefirkálta teljesen és még én voltam lecs..ve, hogy miért szólok rá...


Egy részről örülök, hogy foglalkozik vele és szeretik egymást, meg engem is elkényeztettek mamáék, vagyis a mai napig ezt teszik, de valamilyen szinten akkor is voltak határok...


2017. márc. 18. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Beszélj vele.
2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Te vagy a kislány anyukája, Neked kell a szabályokat megszabni, még akkor is, ha ez anyukádnak rosszul esik.

Mindenképpen beszélned kell vele, lehetőleg minél hamarabb, mert a lányod nagyobb lesz, és jön az a korszak, amikor csúnyákat fog a fejedhez vágni egy-egy tiltás után.

2017. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Ezeket a gondolataidat anyukáddal is meg kell osztanod, akár lesz belőle sértődés, akár nem. Ne engedd, hogy lerázzon mindenféle dumákkal, hogy "egy ki kényeztetés nem árt" meg ilyenek. Úgy közelítsd meg, hogy te mit szeretnél és miért.


Meg kell értenie, hogy te örülsz, hogy jó viszonyban vagytok, de csak akkor tudsz bizalommal lenni az irányába, ha jószívvel rábízhatod az unokát. Ez meg csak akkor megy, ha nem kell egész idő alatt azon idegeskedned, hogy már megint mit enged meg neki.


És ne legyen az se, hogy megpróbálja előled eltitkolni ezeket a kényeztetéseket, meg a lányodat rávenni, hogy hazudjon neked ezekről. Szóval a lányoddal is beszélgess ezekről, hogy nehogy úgy érezze, rá haragszol, amikor ilyenek kiderülnek.


Sajnos ez ilyen: ha szükslges, kell egy ajtócsapkodás még az elején, hogy mindenki tisztában legyen a játékszabályokkal.

2017. márc. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:
72%
Szerintem ha a 6 léves lányod nem "hallgat rád" (nme bízik benned) elsődlegesen akkor ezt már rég bebakiztad. Ha ott megkap valamit amit nálad hiányol/hat akkor is felfoghatná a lányod ezt úgy, hogy itthon ezt és ezt így ott meg úgy. De e helyett azt fogja fel, hogy az jó ami ott van és amit ott lehet. Ez a gond és nem a két hely közötti különbség. Nem másokat kell megváltoztatni mert lehet az nem megy, ha meg megy a lányod téged fog hibáztatni miatta amit elvesztett. A lányoddal azt értesd meg, hogy van EZ és AZ és mindkettőt tudja szeretni, látva mindkettő előnyét. Amúgy a 6 éves korban még lehet a ruha összepiszkítását se fogják fel - én legalábbis emlékszem, hogy nem értettem miért ne töröljem a zsíros számat a ruhámba. :) A bizalom az elsődleges és ha kihagytad ez nehéz pótlás lesz. Ha sikerül. De persze sok sikert hozzá. Ja és az élet is ilyen, hol ez van hol az és ezt tanítsd neki, mindkét helyzet előnyével/hátrányával. Az nem célravezető ha csak annak a hátrányát mondod vagy a nálatokénak az előnye nélkül hogy ezt márpedig kell...
2017. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
A nagymamák már csak ilyenek, a gyerekek meg simán megszokják, hogy a különböző családtagoknál más elvárások, más szabályok érvényesek. Nem kell ebből ügyet csinálni. Gondolom, nem naponta ébred a nagymamánál. Ha alkalmanként tortát reggelizik, kutya baja nem lesz tőle. Nem a mamát kell leszoktatni a kényeztetésről, hanem a leányzót a hisztiről. Egy hatéves már nem baba, hogy változatlan rutin szerint alakítsák a napjait, különben ordít. Ha nem bírtok vele, határozottabban kell fellépni.
2017. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Semmiképp sem hagynám, hogy ezt csinálja a lánnyal. Te vagy az anyja, ő nem tehet olyan engedményeket, amit te nem hagysz jóvá.

En megmondanám, hogy vagy tiszteletben tartja a döntéseimet, vagy nem viheti el a gyereket magához. Hamar észhez fog térni.

2017. márc. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyik már csak ilyenek. :) Én 5 évesen anno simán közöltem anyámmal egy néhány ott töltött hét után, mikor jött értem, hogy oké, téged is szeretlek, de inkább nem mennék haza, itt maradok, mert itt jobb. Még húsz évvel később is emlegette a család. :D

Bár én sütit nem ettem reggelire, de ettől függetlenül ki volt nyalva a pici hátsóm, nagyim naponta főzött a (nagyon!!!! :D) finnyás ízlésem szerint, ha este hatkor kitaláltam, hogy nem tetszik a vacsi, mást akarok, nekiállt, és sokkal szabadabban voltam tartva, mint otthon egyébként is.

Én nagyon élveztem kiskorom óta, hogy ott ekkora szabadságom van, és biztos, hogy időnként ezzel anyámat is kiborítottam, de azért a gyerek elég hamar megtanulja, hogy mások a határok nagyinál és otthon. Persze ez azt is jelenti, hogy piszkosul ki fogja használni a dolgokat. :) Egyelőre feszegeti a határokat, mit lehet és mit nem.


Ha zavar, beszéld meg édesanyáddal, hogy mik azok a pontok, ahol szeretnéd, hogy következetes legyen (pl. esti lefekvés vagy falrafirka), de hagyj teret a kényeztetésnek is. Viszont a hat éves lányod már elég nagy ahhoz, hogy az ő szintjén vele is megbeszéld, hogy hol vannak a határok.


Ja igen: felnőtt fejjel nem lettem elkényeztetett liba, viszont imádtam a nagyim mindig is, ezért szerintem már megérte. :)

2017. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyonál ez van,itthon meg nem.Ezt egy 6éves is megérti.Nyugi az én anyum is ilyen ott palacsinta a reggeli ebéd vacsora "Mert egy nagyszülőnek nem a nevelés hanem a kényeztetés a feledata".
2017. márc. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!