Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuletendo gyermek nem...

A szuletendo gyermek nem viselheti az en nevemet is ha en felvettem a ferjem nevet?!

Figyelt kérdés

Tehat pl. Az en nevem : Kisne Toth Katalin

A ferjem: Kis Gergely Gábor

Abban az esetben csak Kiss lehet a gyermekunk neve?


Kis-Toth nem?


2017. szept. 14. 20:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
3%
Én úgy tudom, hogy lehet ez a verzió is. Egy a lényeg, egyszer eldöntitek, és nincs több variálás, hogy egyik gyereket így, a másikat úgy hívják, egységesnek kell lennie.
2017. szept. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
73%
Akkor lehet a gyerek Toth vagy Kis-Toth ha neked is ez a neved. Nemrég voltunk az anyakönyvvezetőnél, csak azt kérdezte meg, hogy mi lesz az én új nevem. A gyerekek vezetéknevét nem is kérdezte, mivel nem tartom meg a lánykorit ill. nem kötőjeles leszek, így kiesik minden opció, ami nem a Kis.
2017. szept. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
70%
Kötőjeles születésekor nem lehet. Úgy igen, hogy a pár hónapos gyerekkel végigcsináljátok a születési név változtatási macerát (annyiszor ahány gyerek születik). Mi így tettünk. Én is -né vagyok, amikor összeházasodtunk (jóval 2004 előtt) még nem volt kötőjeles lehetőség.
2017. szept. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Figyi, ne stresszelj ezen előre, amikor mentek majd az anyakönyvvezetőhöz a házassági szándékkal, akkor kérdezz rá.

Nekünk annyi volt, h egyszer bejelentettük, h házasodni akarunk, akkor volt x hónap türelmi idő vagy mi, szóval ilyen kötelező várakozás, h biztosan akarjuk-e.

Az x idő leteltével (nyilván) mentünk, h akarjuk, és akkor kérdezte az anyakönyvvezető, h milyen formában akarom felvenni a férjem nevét, vagy akarom-e egyáltalán. Addigra már réges-rég megbeszéltük, h mindketten kötőjelesek leszünk, felvesszük egymás nevét, és persze a gyerekek is ezt a nevet kapják majd. Elmondtuk, nyugtázta, papírra vitte, aláírtuk, cshá.

Na de a lényeg, hogy ekkor bőven van lehetőség kérdezni, ha nincs lefixálva a dolog, az anyakönyvvezető egész biztosan tud majd válaszolni. (Nálunk pl. az volt a vágyam, h nekem a leánykori nevem legyen elöl, szépen elmondta, h azt csak akkor lehet, ha a férjemnek is az lesz elöl. Megbeszéltük, mentük tovább.)

2017. szept. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!