Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuletendo gyermek nem...

A szuletendo gyermek nem viselheti az en nevemet is ha en felvettem a ferjem nevet?!

Figyelt kérdés

Tehat pl. Az en nevem : Kisne Toth Katalin

A ferjem: Kis Gergely Gábor

Abban az esetben csak Kiss lehet a gyermekunk neve?


Kis-Toth nem?


2017. szept. 14. 20:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még nem vagyunk hazasok , tehat nem nyilatkozrunk a szuletendo gyerekek vezetekneverol , csak kivan tuzve az idopont , de szeretnem felvenni a parom nevet , de azt is hogy a gyermek az en vezeteknevem is viselje , akkor ez igy nem is lehetseges?
2017. szept. 14. 20:34
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Amennyire tudom a gyerek felveheti az anyja vezetéknevét is.
2017. szept. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
Miért ne lehetne? Vegye fel a férjed a Kis mellé a Tóth nevet és akkor a gyerek automatikusan Kis-Tóth lesz.
2017. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De csak akkor nem ha nem vezsem fel a ferjem nevet nem?!

Ha Kis-Toth Katalin vagy Toth-Kis Katalkn vagy ha megtartanam a leanykori nevem Toth Katalin abban az esetben valaszhatom a gyerknek a kozos vezeteknevet valamelyik honlapon ezt olvastam

2017. szept. 14. 20:45
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Ha így veszed fel nem lehet! Ha Kis-Tóthként veszed fel, vagy maradsz Tóth, ő meg Kis, akkor lehet a gyereknek dupla vezetékneve.
2017. szept. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A parom nem akarja felvenni az en vezeteknevem az a gond , en felakarom venni az ovet a hagyomany szerint , de a gyerkocnek azt akarom hogy az en vezeteknevem is kapj, ritka vezeteknevem van es nincs fiu testverem aki tovabb adhatna ezert szeretnem
2017. szept. 14. 20:47
 7/14 A kérdező kommentje:

Eleg hulyen van ez megoldva szerintem, hogy ha en Kisné Toth Katalin nevet venném fel , akkor a picurnak nem tudjam azt adni higy Kis-Toth ..

Elszomorit , de koszonom a valaszaitok!

2017. szept. 14. 20:49
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha belegondolsz, akkor logikus, mert ha az eredeti neved pl. Nagy Maria, es ferjhez mesz, amivel mondjuk Kovacs Maria leszel, akkor te mar nem vagy Nagy, tehat semmilyen jogalap nincs arra, hogy ez benne lehessen a gyerek neveben, hiszen egyik szulojet sem hivjak ugy.
2017. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen azt megertem az tok logikus

De ha Kisne Toth Katalin meg Kis Gergely a szulok neve

Akkor nem ertem meg miert ne lehetne a gyerek Kis-Toth

2017. szept. 14. 21:02
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Kérdezd meg az Anyakönyvi Hivatalban. Ott kel nyilatkozni a születendő gyerek nevéről. Úgy tudom, hogy lehet az anya kettős neve is, de ebben nem vagyok biztos.
2017. szept. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!