Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Felvettem a férjem nevét. Ez...

Felvettem a férjem nevét. Ez lesz a hivatalos nevem? (többi lent)

Figyelt kérdés

Bejelentettem a munkahelyemen, hovy innentől kezdve ez a nevem, nem a leánykori. Erre ők közölték, hogy ennek semmi jelentősége nincs, ha a leánykori nevemet irják, akkor is dolgozok, ha a férjezett nevemet, akkor is.

Szerintem ez nem így van, hiszen ha megváltozik a személyi igazolványom, akkor a leánykori nevem nem mérvadó többé. Nem így van?


2013. aug. 26. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a név és lakcímváltozást minden hivatalos helyen be kell jelenteni, mert onnantól kezdve azok az adataid érvényesek. Szerintem jó, hogy szóltál. Én is most írtam a sulimnak, hogy más a nevem, hoyg tudjanak róla. Hisz ha nagy a változás, akkkor már akár egy postai csomag vagy ajánlott levél esetén is gond merülhet fel. Tegyük fel ők írnak nekem egy levelet Kiss Piroska néven, én meg Kovács Gézáné lettem. Szerintem ez alap, hogy az ilyen változtatásokról tájékoztatjuk a hivatalos helyeket, közöttük a munkahelyet is.
2013. aug. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is! :) De a munkáltatómat valahogy nem érdekli.. Pedig ez jogi következményt is vonhat maga után. Pl a régi nevemre írnak egy szerződésmódosítást, akkor az akár semmis is lehet.
2013. aug. 26. 11:52
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan még nem vagyok házas, de én is úgy tudom, hogy minden ilyen adat megváltozását be kell jelenteni. Nekem a személyi igazolványszámom változott meg, és be kellett jelenteni a sulimnak is, meg a banknak is.
2013. aug. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy be kell jelenteni, ez egyértelmű nekem. Itt az a kérdés, hogy csa a férjezett nevemmel vagyok jogilag én!? Szóval ha a házasság után több héttel sem az új nevemre szól a beosztásom pl, akkor elvileg nem is tekinthetném kötelező érvényűnek.. Tehát azért vettem fel a férjem nevét, mert szeretném viselni, és ha nem úgy hívnak, hanem a régi nevemen, akkor annak vannak e jogi következményei. Remélem értetek engem.
2013. aug. 26. 12:13
 5/7 anonim válasza:
28%
Ha jobban megnézed egy doktornő is hiába veszi fel a férje nevét a pecséten a lánykori neve szerepel.
2013. aug. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Születési neved mért' ne lenne mérvadó többé? Millió meg egyszer le fogod még írni az életed során.

Én épp fordítva csinálom, férjhez mentem ezer éve, de a munkahelyemen nem használom. A bérpapírom, szerződésem arra szól, de mivel "lányként" kezdtem dolgozni, így ismert meg egy csomó ember, az elejét le szoktam hagyni. És még sokan csináljuk így.

Munkaüggyel beszéltél? Ha igen, akkor fura, hogy őket nem érdekli. Én írnék egy belső levelet (nyomtatvány van néhol erre, e-mailt, valamit, aminek nyoma van) és azon tájékoztatnám őket. Át fogják írni, mert utánad a bevallásokat is majd a férjezett néven adják le.

2013. aug. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira nem lesz baj, mert a születési neved mindenhol szerepelni fog az irataidban. Nagyobb a gond, ha mondjuk Kiss Anna először Szabó Péterné lesz, aztán válás után Nagy Pálné, mert amikor Nagy Pálné dolgozik a cégnél, akkor senki nem fogja tudni, ki az a Szabó Péterné, akinek a nevére a szerződések szólnak, de azt végig lehet követni, hogy ki a Kiss Anna, mert az szerepelt születési névként Szabóné és Nagyné irataiban is.


5-ös nem jót mond, a mi doktornőnknek a pecsétjén is férjes név szerepel, szoktam is sajnálni miatta, mert kva hosszú (kb. ilyen, hogy Dr. Krasznahorkai Zebedeusné Dr. Alsófelsőmucsajpusztavölgyi Priszcilla...)

2013. aug. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!