Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A (különélő szülő-gyermek)...

Kék kolibri kérdése:

A (különélő szülő-gyermek) kapcsolattartás elhalasztásának hivatalos okai melyek?

Figyelt kérdés

A rendkívüli időjárásra tekintettel kértem a picinyke gyermekünk édesapját, hogy ne vigye el a gyermekünket ezen a hétvégén, s pótoljuk inkább a jövő hét végén. Majdnem 100 km-re lakik az apa tőlünk. Természetesen ő azonnal feljelentett, hogy nem akarom odaadni a gyereket. A gyermekvédelem tájékoztatása szerint a rendkívüli (és veszélyes) időjárás nem lehet indoka a kapcsolattartás elhalasztásának. Próbáltam utána nézni, de semmi ilyen infót nem találtam. Sem, ami alátámasztaná, sem, ami nem.

Én úgy érzem, hogy a gyermekem és az én jogaim sérülnek egy ilyen helyzet kapcsán.

Tudtok valamit a fentiekről? Köszönöm!


2013. márc. 15. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:
9%

De mégis mi baj lett volna ha elviszi?

Nagy valószínűséggel nálatok és 100 km arrébb is ugyan olyan az időjárás.

2013. márc. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az hogy az időjárásra tekintettel azt közölte a Katasztrófavédelem, hogy senki ne induljon útnak, mert a hóátfúvások miatt az úton ragadhatnak.
2013. márc. 15. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Első te nem hallgatsz híreket? 2 napra ragadtak egyesek ejjelre nappalra az utakon? Nem egyesek, hanem 100ak.....


Szerintem ha feljelent nincs az a bíróság, aki nki adna igazat. Mert ez a gyermek veszélyeztetése, ráadásul a belügyminiszterium kérése volt, hogy senki ne induljon útnak...

2013. márc. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én felhívtam a Gyermekvédelmi Szolgálatot, s ott úgy tájékoztattak, hogy RENDKÍVÜLI IDŐJÁRÁSI VISZONYOKRA hivatkozva NEM LEHET a láthatást megtagadni!

Ez a gyermek veszélyeztetése! Ráadásul ehhez egy olyan szerv asszisztál, amelynek a gyermek érdekeit kellene védenie!

Én úgy látom, hogy az ott dolgozók sincsenek tisztában igazán ezzel. Akkor mit várok?


Ezt én nem hiszem el. Egy kapcsolattartás elmaradásának alapos oka a gyermek betegsége vagy a rendkívüli időjárás. Én így gondolom.


Viszont a neten erre vonatkozóan semmilyen információt nem találtam. Ezért kérdeztem meg itt.

2013. márc. 17. 11:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!