Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkaphatja szerintetek az...

Megkaphatja szerintetek az anyuka a felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém 4 éves. Amikor 5 hónapos volt, az anyja lelépett egy másik férfival. Én és a két nagymama segítettünk a bátyámnak, hogy tudjon dolgozni amíg oviba megy. Volt gyerekelhelyezés, az anya egyik tárgyaláson sem jelent meg, a bátyám kapta a kizárólagos felügyeleti jogot.


2 hónapja feltűnt az anyuka. A bátyám nem engedi, hogy lássa a fiát. Beszéltünk ügyvéddel, az anyának nincs láthatási joga a bírósági papír szerint. Most bíróságra megy a felügyeleti jogért. Azt állítja hogy depressziós volt, erről van orvosi papírja. És azért ment el mert nem kapott támogatást a bátyámtól.


Van esélye?


2017. febr. 7. 11:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

"Attol meg az anyja"

Nem, nem az anyja, csak a szülője. Az anyja az lesz aki gondozza meg neveli. Miért lenne joga valakinek feldúlni a gyerek életét mikor a kilencven százalékában nem vett részt? Ja, hozza a papírt hogy depressziós volt. Annyira nem volt depressziós hogy ne pasizzon be, de a gyerekét eldobta,

2017. febr. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

Annyira bírom amikor valaki a depresszióval tud jönni..

Komolyra fordítva nálunk is volt ugyan ilyen helyzet a családban és bizony ezek után hogy az anya semmit nem tett a láthatásért amikor bíróságra vitték az ügyet akkor utána nagyon nehezen kapott engedélyt arra hogy láthassa a lányát, de azt is csak felügyelettel szigorúan.


Egyébként ha rendszeresen akarna láthatást akkor csak az apa bele egyezésével fogja tudni elérni. Így hogy utólag akarja az ügyet és jön a depresszióval nehezen fogják neki elnézni mivel egyszer nem jelent meg, és fogják feszegetni a múltját akár minden ismerősével fel vehetik a kapocslatot akivel az idejét töltötte, ha kórházban olt ott is kérdezősködhetnek erről. Igen csak megmozgatnak minden létező követ ami szóba kerülhet ha annyira akarja a láthatást, de ilyen esetben az apának lesz több előnye, maximum az anya eleinte annyit érhet el hogy felügyelettel láthassa, de azt hogy elvigye vagy valami azt tuti nem fogják engedni, maximum ha bizonyít de ez iszonyat hosszú idő.

2017. febr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
73%
A láthatást megkaphatja az anyja az biztos de hogy a felügyeleti jogot nem az 100%.
2017. febr. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
13%

"Annyira bírom amikor valaki a depresszióval tud jönni.. "


Miert? Gondolom neked sincs fingod sem rola hogy mi az a depresszio.


Mi most itt erosen az egyik oldal nezopontjabol latjuk a tortenteket, csak a vilag nem fekete-feher.

2017. febr. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
12%
ez igaz? De hol a fenében volt három és fél évig az anya? Kösz, volt szerencsém ilyen "anyához" a környezetemben. Akkor jelent meg a gyerekért mikor anyagi hasznot remélt belőle.
2017. febr. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
87%
Marha sok anyagi haszna lenne egy 4 éves gyerekből, tényleg.:D Ráadásul, ha felkavarja az állóvizet, apa behajthatja rajta a tartásdíjat, mert gondolom, azt is ítélt a bíróság.
2017. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
29%
Egy nőnek sajnos mindig van esélye. Sajnos nem tudok más választ írni, pedig nagyon szeretnék.
2017. febr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
(Amíg valaki a saját bőrén meg nem tapasztalja, fogalma nincs, mi az a depresszió. Volt "szerencsem" hozzá. Baxus, volt olyan, hogy a kád szélén ülve gondolkodtam, mi lenne a leggyorsabb mód az ongyilkossagra és hogy oldjam meg, hogy ne a gyerek találjon meg, miközben világ életemben hisztis pitsa kórnak tartottam, amibe csak az tud bele esni, akinek semmi gondja, csak unatkozik...Hát nem.)
2017. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
felügyelt láthatás lesz, kizárt, hogy a felügyeleti jogot megkapja, de ügyvéddel menjetek a bírósági tárgyalásra!
2017. febr. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

" (Amíg valaki a saját bőrén meg nem tapasztalja, fogalma nincs, mi az a depresszió. Volt "szerencsem" hozzá. Baxus, volt olyan, hogy a kád szélén ülve gondolkodtam, mi lenne a leggyorsabb mód az ongyilkossagra és hogy oldjam meg, hogy ne a gyerek találjon meg, miközben világ életemben hisztis pitsa kórnak tartottam, amibe csak az tud bele esni, akinek semmi gondja, csak unatkozik...Hát nem.)"


pont ezért lenne k{rva jó, ha végre felfognák a "depreszziós vagyok" meg "olyan depis vagyok" emberek, hogy a depresszió egy komoly mentális betegség, nem az, hogy szomorú az ember 2 napig ...

2017. febr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!