Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megkaphatja szerintetek az...

Megkaphatja szerintetek az anyuka a felügyeleti jogot?

Figyelt kérdés

Unokaöcsém 4 éves. Amikor 5 hónapos volt, az anyja lelépett egy másik férfival. Én és a két nagymama segítettünk a bátyámnak, hogy tudjon dolgozni amíg oviba megy. Volt gyerekelhelyezés, az anya egyik tárgyaláson sem jelent meg, a bátyám kapta a kizárólagos felügyeleti jogot.


2 hónapja feltűnt az anyuka. A bátyám nem engedi, hogy lássa a fiát. Beszéltünk ügyvéddel, az anyának nincs láthatási joga a bírósági papír szerint. Most bíróságra megy a felügyeleti jogért. Azt állítja hogy depressziós volt, erről van orvosi papírja. És azért ment el mert nem kapott támogatást a bátyámtól.


Van esélye?


2017. febr. 7. 11:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Gyereknek egy vadidegen. Láthatást tuti jár neki, mást nem gyámügyön keresztül.
2017. febr. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem max láthatási jogot kaphat. De én egy beszámíthatatlan emberrel nem hagynám kettesbe a gyereket, még a végén ellopja. Amúgy gyakorlatilag 3,5 éve nem látta a gyereket aki abból az időből nem emlékszik semmirre, szóval gyakorlatilag a vérszerinti anyja egy idegen neki, egy idegennek meg nem adják a gyereket a stabil háttérrel szemben.
2017. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Láthatást megitélnek neki az fix. De akkor is lehet kérni, hogy a gyámügyön legyen az. Bátyád keresen egy ügyvédet.
2017. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kellően alá van támasztva az indoklása, akkor kaphat, igen, legalább kapcsolattartást. Azt kizártnak tartom, hogy a gyermekelhelyezést megváltoztassák. A bíróság a gyerek érdekét nézi, nem fogják kiemelni a jelenlegi környezetéből, de ha a különélő szülő már rendezett, ítélőképessége birtokában van, nem jelent veszélyt a gyermekre semmilyen értelemben és akar vele kapcsolatot tartani, akkor valószínűleg meg fogják neki adni a lehetőséget, mivel joga van hozzá.
2017. febr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
70%

Egészen biztosan nem. Ha apa eddig megfelelően nevelte a gyereket, szóba se kerül. Lathatashoz viszont lesz joga.


Személyes véleményem az én saját életem alapján: a gyereknek ő is szülője, nem szabad megakadalyozni a kapcsolattartast vele. Ahogy nő a kicsi, nyílik az értelme, felfogja, hogy van anya és apa. A rossz is jobb, mint ha nincs -kivéve nyilván az extrém eseteket. Nálunk apuka nem érdeklődött soha a gyerek felől és a bíróság más okok miatt is megszuntette a felügyeleti jogát. A gyerek kiskamaszkent mégis megkereste. Fontos volt neki, hogy ismerje. Én sosem tiltottam és soha egy rossz szót nem mondtam rá, pedig lehetett volna nem keveset.

2017. febr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
16%

"A bátyám nem engedi, hogy lássa a fiát. "


Milyen alapon?

2017. febr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
talán mert három és fél évig lesz*rta a nő a gyereket?
2017. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
6%

Attol meg az anyja, es nincs joga megtagadni a lathatast. Csodalkoznek ha a birosagi iteletben a lathatast is megtagadtak volna.


A felugyelet az mas teszta.

2017. febr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
6-7-es: miért nem olvasod el a kérdést? OTt világosan leírta a kérdezö, hogy "az anyának nincs láthatási joga a bírósági papír szerint."
2017. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
63%
Csak egy jó tanács.A láthatási jogot biztosan meg fogja kapni anyuka.Ez 100%.Sokkal jobb lenne,ha apuka engedne egy kicsit (bár teljesen megértem az érzéseit,ellenérzéseit az anyával szemben),és engedné, hogy az ő felügyeletével lássa/találkozzon az anya a kisfiúval.Így ő tudná megismertetni a gyereket a saját környezetében az anyjával, és nem hirtelen a bírósági határozat után kell a gyereknek egy vadidegennel láthatásra menni,vagy akár egy idegen helyen (gyámhivatal) kell egy vadidegen nénivel jópofizni.Szerintem az kizárt,hogy megváltoztassa a bíróság a gyerek elhelyezését.
2017. febr. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!