Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi van ilyen esetben? Megkapha...

Mi van ilyen esetben? Megkaphatja az anyám a kis tesóm felügyeleti jogát?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Én már nagykorú vagyok, dolgozok. Van egy középiskolás húgom és egy 5 éves kisöcsém. Anyánk lelépett 3 éve. Hivatalosan csak elváltak, és soha nem lett jelentve sehol, hogy nem tartja a kapcsolatot velünk. Apánk alkoholista, a csendesebb verzióból ugyan, este ivott eddig, fél éve kitették, nincs munkája, nem is nagyon keres, kezd elzülleni. Anyám most próbál normális anyát játszani, gyakorlatilag idejött mintha reggel ment volna el... (Szakított a pasijával, aki miatt elment). Gondolom unatkozik, és elvinné a kistesómat, mondván apám nem tudja eltartani. Bár most még kap valami pénzt, hogy pontosan mennyit nem tudom, mert nem mutatja.

Apám elvesztheti a szülői felügyeleti jogát?

Én 2 éve dolgozok, 110-et kapok ki kérhetem az öcsémet. (a másik tesóm nemsokára 18)

Ha ügyvédtől kérek tanácsot az mennyibe kerül?



2013. jan. 9. 11:25
 1/10 anonim ***** válasza:

szia,

Keress egy ügyvédet és kérdezd meg az a legtisztább. Általában 10-50e ft / óra díjjal dolgoznak.


Sok sikert és kitartást :)

2013. jan. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha felkeresel egy ügyvédet és tanácsot kérsz, azért nem kérnek általában pénzt. Majd csak akkor, ha felfogadod hivatalosan ügyvédednek. Szóval keress meg egy ügyvédet és kérj tőle tanácsot. Egyébként majdnem biztos vagyok benne, hogy ahhoz hogy a gyámhivatal neked ítélje a kistesód felügyeleti jogát bizonyítanod kell, hogy anyukád alkalmatlan a nevelésére és te jobb körülményeket tudsz számára biztosítani. Végső esetben bevethetik gyerekpszichológus véleményét, hogy kiderítsék mennyire tett kárt a gyerekben az, hogy anyukád elhagyott benneteket, mennyire kötődik hozzá, illetve hozzád.

Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2013. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja, és igen, elvehetik apudtól a felügyeleti jogot, amennyiben nem kezd el gyorsan elindulni felfelé azon a bizonyos lejtőn.
2013. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Akarok majd egy ügyvédet felkeresni, csak gondoltam előtte megkérdezem, hogy van egy egyáltalán esély, nem akarok potyára pénzt kidobni. De ha ingyenes a tanácsadás akkor jó :)

A kicsi igazából hozzánk, a nővéreihez ragaszkodik. Apám sem sokat foglalkozik vele, anyánkat nem is ismeri. Tervben volt, majd nyáron ha húgom leérettségizik és munkába áll, akkor elmegyünk hárman albérletbe. Nem hivatalosan, de apám nem problémázott volna ezen. Most anyánk kicsit bekavart és jön azzal, hogy ő az anyja. Csak éppen nem tud róla semmit..

2013. jan. 9. 11:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy meglehet e állítani apámat a lejtőn. Mióta anyám elment egyre rosszabb, előtte normálisabb volt, most kezd meghülyülni. Nyilván az lenne a legjobb, ha elmenne dolgozni, nem is lenne gond, csak ő sem az az ember aki tenne valami hasznosat az életben.
2013. jan. 9. 11:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Váláskor kellett lennie gyerek elhelyezésnek, tartásdíj meghatározásnak.Ha most ezen anyád változtatni akar, új tárgyalással teheti csak meg.

Menj be a gyámügyre és kérdezd meg, miként kaphatnál gyámságot az öcséd felett.

2013. jan. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elvileg ha bizonyitani tudjátok, hogy a kicsi az elmúlt 3 évben nem találkozott az anyjával, az nem tartotta a kpacsolatot vele, és nem lakott a gyerekkel együtt, akkor nagyon valószinü, hogy nem szakitják ki a gyereket a megszokott környezetböl.

Bizonyitéknak elég, ha szomszédok, ismerösök tanusitják, hogy a gyerek veletek élt eddig az anyja nélkül, illetve azt, hogy az anya máshol élt évekig, anélkül, hogy a kicsit látogatta volna.


Apukáddal meg el kellene beszégetni, hogy a kicsi érdekében menjen orvoshoz és kezeltesse magát az alkoholizumusa miatt.

2013. jan. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egyelőre ne fizess ügyvédet! Menj el egy hivatalos birósági panasznapra, ahol ingyen adnak tanácsot. Legtöbb bíróságon pénteki napon van, de lehet másik napon is.
2013. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzet volt nálunk is.

Amit tanácsolhatok:

-bizonyítanod kell, ahogy valamelyik válaszadó is írta, két szomszéd is elég.

-menj be a gyámhatóságra,legyél erőszakos velük, mert különben lecarnak...(tapasztalatból mondom)Mond el nekik a problémátokat. Nálunk ők indítványozták az eljárást.

Nekünk kb. két év volt, míg sikerült kistesómnak nővéremhez kerülni. Bíróságtól kezdve, gyerekpszichológus minden volt. Nem volt könnyű menet. Nem sűrűn veszik el az anyától a gyereket. A bíró is anyapárti volt...

Sok sikert kívánok nektek, és kitartást!

2013. jan. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bírosági panasz napon van ingyenes jogi tanácsadás, oda kéne elmeni és neked gyerekfelügyeleti pert inditani.
2013. jan. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!