Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a gyereketek már...

Szülők! Ha a gyereketek már dolgozik, de még otthon lakik, kértek tőle pénzt? Mit kell magának fizetnie, mi az, amibe bele kell szállnia? Vagy eltartjátok addig, amíg el nem költözik?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 18:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
Le sülne a pofámról a bör ha pénzt kérnék tőle.
2016. dec. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
94%

Előzpő, fogadjunk, hogy gyerek vagy, valszeg nem is dolgozol még.


Miért kéne eltartani egy felnőtt, önálló keresettel rendelkező dolgozó embert a szüleinek? Majd még talán 30 évesen is a szülei nyakán fog élni.

2016. dec. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%
11-es vagyok. Nem vagyok gyerek és dolgozom. Azt nem nevezném eltartásnak hogy plusz egy adag kaját kell kitennem az asztalra. Nyílván szeretném hogy majd külön saját életet éljen. Amíg ez nem lesz lehetséges addig miért ne lakhatna otthon? Ott neveltem fel. Joga van ott lakni és élni. Jó hogy nem már csecsemő korában hajtom be rajta a rezsi árát. Eddig meg tudtunk élni anélkül is hogy ő belefizetett volna és most is megvagyunk a pénze nélkül. Költse magára tegyen félre. Ha valami drága plusz kell neki vegye meg. Ennyi. Az én szüleim sem kértek el soha egy petákot sem sőt párom szülei sem. De nem engem kell ócsárolni én csak válaszoltam a kérdésre.
2016. dec. 4. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
82%

13. Neked csak egy kaját kell kitenni,egy gyereked fogyaszt áramot,vizet,egy gyerekednek veszel süteményt,gyümölcsöt,colát,bármit. De pl velem még kettő él.

Miért is kellene 23,28 éves gyerekemet nekem eltartani ingyen,még mindig? Miért kellene azért szégyellnem magam,hogy beszállnak anyagilag a mindennapi létfenntartáshoz szükséges dolgokba? Egyedül felneveltem,kiiskoláztattam őket,meddig kellene szerinted ezt továbbra is egyedül megoldanom?

Kíváncsian várom a válaszod.

2016. dec. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
24eves vagyok, nem laktam mar otthon mikor dolgozni kezdtem, de szerintem valamilyen szinten be kell szállni a költségbe.
2016. dec. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Azért az durva hogy az egyik válaszoló szerint az ember 18. szülinapjától kezdve bele kell adnia otthon a rezsibe...

Én még 19 évesen is gimibe jártam, mert 5 évfolyamoson voltam. Meg rengetegen mennek egyetemre, akár olyan szakokra is, ami mellett nem tud dolgozni a gyerek.

Tehát szerintem ez a pénz dolog max akkor jöhet szóba, ha még nem akar elköltözni de már végzett a sulival.


Nekem is ez hamarosan aktuális lesz de még nem beszéltünk erről és érdekelt másoknál hogy van. :D

2016. dec. 5. 14:42
 17/21 anonim ***** válasza:
Mikor még otthon éltem, én is adtam le. Pályakezdőként kerestem akkoriban kb. 80-90 ezret, abból 60-70 ezret leadtam, mert egy anyagi csőd volt az egész familía. Miután elköltöztem, néha akkor is kértek tőlem, aztán ha tudtam, akkor adtam, ha nem, akkor nem.
2016. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát szerintem ez a pénz dolog max akkor jöhet szóba, ha még nem akar elköltözni de már végzett a sulival. "


Igen, én is ennek szellemében írtam. Ha már végzett és napi 8 órában dolgozik. A diák meló az más. Azzal úgysem keres olyan sokat, meg akkor még tanuló.

2016. dec. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
50%

Én nem kérnék egy fillért se a gyerekemtől, ha meg tudnánk oldani a megélhetést másképp is. Ha még én is lehúzom, akkor soha a büdös életben nem lesz elég megtakarított pénze, hogy önálló életet kezdhessen normálisan. Viszont a bulit, új telefont/laptopot/akármit, autót, éttermet, mozit, satöbbit magának kéne fizetnie.

De megértem azokat is, akik kérnek hozzájárulást a közös költségekhez.

2016. dec. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Anyósom sosem kért, elmondása szerint kellett volna. 30 éves a fia (párom), hiába keres jól, kifolyik a pénz a kezei közűl, nemhogy félretenni nem tud, elmarad a befizetésekkel, hó végén kölcsön kell kérnie stb. Meg amúgy egy csekket nem tudott kitölteni, időpontot kérni orvoshoz ilyenek... fogalma sincs mi hogy megy.

Ha az én fiam elkezd dolgozni majd és még itthon lakik, akkor be kell szállnia (félre fogom tenni neki, de etz nem fogja tudni) és megpróbálom rávezetni a dolgokra, legyen a végén önálló, ne legyen senkire ráutalva.

2016. dec. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!