Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a gyereketek már...

Szülők! Ha a gyereketek már dolgozik, de még otthon lakik, kértek tőle pénzt? Mit kell magának fizetnie, mi az, amibe bele kell szállnia? Vagy eltartjátok addig, amíg el nem költözik?

Figyelt kérdés
2016. dec. 4. 18:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

rezsibe kell adnia 30 ezret, és a szórakozását, ruháit magának kell állnia.

Minden mást, étkezés, tisztálkodószerek, gyógyszerek én állok.

2016. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Az enyém meg kicsi, de igen, fogok. Tőlem is kértek a szüleim. A rezsi rám eső részét kellett fizetnem és a fennmarado összeg minimum 20%át félre kellett raknom. Elelmiszerbe nem kellett beszallnom, mososzert, tusfurdot, stb is ők vették, kivéve ha extra igényem volt, azt magamnak kellett finanszirozni.
2016. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

tolem annak idejen sosem kertek a szuleim a diakmunkas penzembol, ameddig veluk eltem. havi atlag 60-65 ezret kerestem a suli mellett, ebbol magamnak vettem a berleteim ( 6000 ft ), a cigim ( ez kb havi 15 volt akkor ) , a bulizasaim ( havi 15-20 ) , a pipere cuccaim, telefon feltolteseim, extra kajalasaim neha napjan ill minden egyeb dolgot, ami kellett en fizettem. ezen kivul gyakran vasaroltam otthonra tisztalkodo szert, edesseget, szuleimnek dohanyt v ilyesmit, ami epp kellett.

ha gyerekem lenne, en is csak azt kernem, hogy a sajat kiadasait fedezze, de a kozosbe nem kellene adjon, azt gyujtse ha szeretne.

2016. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én gyerekként válaszolva:

A rezsibe nem szállok be, viszont mindent magamnak fizetek, a fogkrémtől a tusfürdőn át az utolsó fejfájás-csillapítóig (ez mondjuk eléggé zsugorkodás, de ez van). Természetesen ruhát, szórakozást, minden egyebet is magamnak fizetek. Ja meg a telefon és internet számla egy az egyben az enyém.

Ha anyám főz, akkor abból nyilván jut nekem is, de egyébként többnyire magamra vásárlok be, illetve sokszor otthonra is, havonta szerintem 20-30ezer Ft utóbbiból összejön a sok aprósággal (vegyek hazafelé ezt-azt, mert épp elfogyott elven, vagy nincs otthon vacsora, vegyek "valamit", és akkor nyilván nem csak magamnak vásárlok).


Szerintem olcsóbban kijönnék, ha csak haza kéne adnom havonta X ezret... :D

2016. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%
Pedagógiai szempontból az a helyes, ha kér hozzájárulást a szülő, mert ez a gyereknevelésnek az utolsó állomása.
2016. dec. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
92%

Én beszálltam az otthoni költségekbe és én is így találtam természetesnek. A személyes dolgaimat nyilván magamnak vásároltam (pipere, ruha...).


Az én gyerekem is be fog szállni a költségekbe majd, ha dolgozik és otthon lakik. Az már más kérdés, hogy ezt a pénzt félreteszem egy külön számlára a tudta nélkül, ahol gyűlik majd neki.

2016. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérek, eszembe se jut. Neki viszont ezébe jut, hogy rámcsörög, bevásárolt a vacsihoz, vagy olyan helyen járt, vett nekem is sampont...
2016. dec. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
21%
Látom, erre jártak a gyerekek, akik 18. szülinapjukon már annyira, de annyira felnőttek (lesznek), hogy ingyen akarnak élni.
2016. dec. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%
Igen,adnak pénzt. 20felett egyedül,nehogy már még mindig nekem kelljen eltartani őket. Lehet csúnya dolog sokak szemében,de gürcöltem már eleget,amíg felnőttek!
2016. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
17%

Ha rendes onnallo keresete van akkor igen

Olyan 50e korul

Ez a rezsit es a etkezeseket fedezne

A tobbit neki kellene allnia

(bar tuti h azert vennek neki ezt azt)

Ebbol 20e menne a nevere egy szamlan ...

Ismerve h nem tud takarekoskodni

2016. dec. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!