Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg lehet fagyni otthon. Mit...

Meg lehet fagyni otthon. Mit csináljak, ha a szüleim nem tesznek semmit?

Figyelt kérdés
Most, hogy beköszöntött a rossz idő, szívesebben vagyok az iskolában, mert ott legalább nem fázok. Rettentő igénytelenek a szüleim. Az ablakok vagy 100 évesek és egyáltalán nem zárnak, fúj be a hideg. A "kazánunk" katasztrófa, képtelenség befűteni vele, a ft az esőről hozzuk be közvetlenül. Éjjel nem lehet aludni, mert öt takaró alatt is meg lehet fagyni. Tanulni sem tudok ebben a hidegben. Panaszkodtam, erre az volt a válasz, hogy legalább nem kell kitárnom az ablakot (értsd szellőztetés), mert így folyamatosan jár a levegő, milyen jó.
2016. nov. 16. 17:42
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
8%
Költözzél el, menj dolgozni.
2016. nov. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:

De jó, hogy ezt minden kérdéshez le lehet írni.

Egyébként iskolába járok és nincs pénzem. De itt a 8 éves gyereknek is leírják, hogy menj 40 órába dolgozni!

2016. nov. 16. 17:47
 3/47 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos így sokat nem tehetsz... A fát nem tudjátok rendes helyen tárolni? Persze ez csak egy elem...

Én nem tudnék fázni öt takaró alatt, csak fagypont körül, de persze nem vagyunk egyformák. A befúvó levegő viszont kegyetlenül rossz. Én is laktam ilyen házban, állandóan raktam a kazánt, ha épp nem aludtam, de alvás közben 10 fokott zuhant a hőmérséklet nagy hidegben...

Állandóan könyvtárban vagy másnál lógnék, gondolom, még egy melegítőpárnát sem vesznek neked, pedig az egypár watt használatával átmelegít, ha magad alá pakolod, legalább alváskor nem fáznál...

2016. nov. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
91%
Tegyél az ablakok közé szivacspárnát, az ablaküvegre ragassz vízzel pukkanós fóliát. Ezek mind szigetelnek. Kapcsolj be egy hősugárzót.
2016. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
45%

Gondolom, a szüleid örülnek, ha meg tudják azt adni, ami most van, és ha jól tippelek, nem otthon szoktak dö.gleni a tévé előtt egész héten, hanem keményen dolgoznak.

Kicsit össze vannak keveredve a fogalmak, főleg a tinik fejében. Az nem "igényesség", hogy zsebből tudnak kicsengetni egy ablakcserét külső szigeteléssel együtt, meg megfejelni egy fűtés korszerűsítéssel. Ez így alsó hangon olyan 1,5-2 milliós kiadás, bármilyen hihetetlen.

Lehet, hogy ők is fáznak, és bántja őket, hogy te meg hisztizel, hogy miért nem lehet ezt csinálni, meg azt, de elég gáz, ha nem tudod felfogni, hogy nincs rá pénzük.


Bármilyen hihetetlen, nem azért dolgoznak ilyen kevés pénzért ilyen sokat, hogy veled direkt jól kib.asszanak.

2016. nov. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Apa nyugdíjas már és most vett egy üj traktort magának, amit nem is használ. Abból legalább valamit meg tudtunk volna csináltatni. Egyáltalán nem bántja őket a helyzet és pénzük is van.
2016. nov. 16. 17:52
 7/47 anonim ***** válasza:
77%

Tok jo lenne ha vegre letiltanak innen orokre a koltozz el menj el dolgozni hozzaszolokat. Vegtelen paraszt es IQ nulla valasz, megis minden kerdesnel van egy suttyo ostoba.

Nagyon hidegben ugy tudsz tanulni ha veszel egy asztali lampat es kozvetlen ala rajod a kezeid es az arcod is kozel van. Nem fogyaszt sokat de jol atmelegit.

2016. nov. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
83%

Nem kellenének milliók. Laktam kegyetlenül rossz szigetelésű házban, ahol zárt az ablak. Ég és föld, hogy befúj-e a szél s ehhez egyszerűen egy viszonylag olcsó ablakcsere kell. A szigetelés más tészta, de rengeteget jelentene az ablakcsere is. Nem is kell passzívház szintűre, csak normálisra.. Természetesen elképzelhető, hogy erre sem telik, ekkor tényleg azt kéne csinálni, amit már ajánlottak, kitömni a réseket, sokat érhet az is, a semminél sokkal jobb.


Az pedig elég gyermeteg hozzáállás, hogy örülünk a rossz ablaknak s a fát sem kéne az esőben tárolni. Ha van kazán, akkor legalább egy keveset oda lehet mellé pakolni vagy az előszobába vagy letakarni egy ponyvával.

2016. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
82%
Ez tényleg durva így. Az ablak elé akassz fel vastag függönyt vagy pokrócot, az sokat segít és amennyiben radiátor van a szobádban, lefekvés előtt csukd az ajtót, hogy ne hűljön a többi légtérrel. A fát ha nem is behordani valahova, de nylonnal le lehetne takarni. Az védi a csapadéktól és jobb vele fűteni. Illetve a kazán mellé pár napi adagot belehet hordani, az szárad addig valamennyit.
2016. nov. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
56%
Vegyél egy villanyradiátort, azzal legalább tudsz a szobádban fűteni.
2016. nov. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!