Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meg lehet fagyni otthon. Mit...

Meg lehet fagyni otthon. Mit csináljak, ha a szüleim nem tesznek semmit?

Figyelt kérdés
Most, hogy beköszöntött a rossz idő, szívesebben vagyok az iskolában, mert ott legalább nem fázok. Rettentő igénytelenek a szüleim. Az ablakok vagy 100 évesek és egyáltalán nem zárnak, fúj be a hideg. A "kazánunk" katasztrófa, képtelenség befűteni vele, a ft az esőről hozzuk be közvetlenül. Éjjel nem lehet aludni, mert öt takaró alatt is meg lehet fagyni. Tanulni sem tudok ebben a hidegben. Panaszkodtam, erre az volt a válasz, hogy legalább nem kell kitárnom az ablakot (értsd szellőztetés), mert így folyamatosan jár a levegő, milyen jó.
2016. nov. 16. 17:42
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Honnan vegyek villanyradiátort a pár száz forintos zsebpénzemből?

Egyébként csak apa idősebb nálunk, a határőrségnél dolgozott anno, most pedig 10 éve nyugdíjas. Tisztában vagyunk az abyagi helyzetünkkel és, hogy simán megvett egy 5 milliós traktort, mert ő majd azzal műveli a kiskertet, de egy évben egyszer, ha beindítja. Mi meg fázunk.

2016. nov. 16. 18:41
 22/47 A kérdező kommentje:
Ezt a kérdését nem én írtam ki.
2016. nov. 16. 18:42
 23/47 anonim ***** válasza:
93%

Ne bántsátok azt a szerencsétlen gyereket. Ha fázik, akkor keresni kell olcsó megoldásokat. A szüleiről vagy róla meg így, a neten nem tudhatunk eleget, hogy pro és kontra véleményt mondjunk...


Nyilván a villanyradiátor és hősugárzó a ugrott, ha nincs pénzük.

Olcsóbb lehetőség, ha kimész a konyhába és a sütőt pár órára begyújtod. Ez valamennyire felfűti és máris tudsz tanulni. Vannak öregek, akiknek szegényeknek ez az egyetlen hőforrásuk. Ha pár téglát, cserepet teszel az aljába, egyenletesebb lesz a hőleadása. Mivel nincs kéménye, nyilván pár óránál többet naponta ezt nem járathatod biztonságosan, de a tanulás idejére megteszi.


Alvás előtt pár szövetzsákba tehetsz asztali sót és a tűzhely mellett felmelegítheted 40...50 fokra. A só hőkapaca nagy, régen tanyákban remekül bevált módszer volt gyerekek, idősek, betegek derékalja alá betenni és pár réteg takaróval betakarni.


Ablakok: láttatok már hajléktalanokat aludni fóliasátrakban -16 fokban? Nem fagynak meg, mert papírral kibélelik testük és ruháik közét. Az összegyűrt újságpapír kiváló hőszigetelő anyag. Ha fagypont felett van a hőmérséklet, még melege is van az embernek az ilyen bélelt hacukában!

Vagyis ha van redőny, az leereszt. Ha nincs, akkor belülről a külső ablak leragaszt fóliával, csomagoló papírral, az esztétika miatt. Utána a két ablak köze összegyűrt papírgombócokkal teletöm, vagy nagy bevásárló zacsikba tett papírral kicsempéz.

Ahol a levegő fütyül, ott ugyanezt megcsinálod szépen.

Munka van vele, meg nem is mutat valami jól, de ha kis kreativitásod van, lehet esztétikusan poszterekkel letapétázni.

Az ajtó ugyanez:? A résekbe papírgyalacsinok, valamint le lehet tapétázni, vagy használt rongyokkal, kopott ágyneművel lefüggönyözni. Rengeteget jelent, az ember nem is gondolná, mennyit!


Hideg falak: kartondobozt kérsz a környékbeli boltokból, és lapokra szeded. Egy kis fa tüzelőből hasogatsz kis távtartó lapocskákat és a papír alá téve a falhoz szegezed. Egyszerű, természetes hőszigetelő. Ki kell próbálni. A fal megszűnik hideget sugározni ettől kezdve.


Hideg padló: szőnyeg, vagy ugyan ez a papír a padlóra.


Hideg mennyezet: ugyanilyen papírból és valahonnan kunyerált tetőlécből állmennyzet készíthető. Ez is +2 fok ám!


Ezeket a papír megoldásokat le is festheted, akkor szép munka esetén nem is feltétlenül látszik. Persze ezekre nyáron kellett volna gondolnod és nem most kapkodni, mikor már itt a rossz idő. Szerencsére így sem késő, legfeljebb rosszabb most csinálni és mivel kapkodnod kell, rondább lesz az eredmény.


Ha valaki kis füstöt fúj be a huzatos lakásba, a füst mozgásának segítségével nyomon lehet követni a réseket, szigetelési hibákat. Miután leszigeteltél mindent, érdemes legalább egyszer leellenőrizni pl. egy cigifüst próbával.


Ágy további szigetelése:

Villanypárnát nem ajánlok, mert sok lakástűz van belőle. De nálam pl. 14..15 fok van telente a szobámban. Magam alatt 3 réteg takaró, felettem meg ugyanannyi. Plusz hálóruha, hálósapka és még le is szoktam izzadni álmomban. :)


Fűtéshez tüzelő:

Jövőre tanulva a dologból elmész a helyi önkormányzathoz és előadod panaszod, kérsz tűzifa gyűjtési lehetőséget a helyi erdőből, ártérből. (Ha van olyan felétek)

A papírral felvértezve kérsz kiskocsit, talicskát és elmész a lehullott gallyakat, vaskosabb ágakat gyűjtögetni és hazahordani, betárazni. Azután mikor otthon vagy, ezzel a tüzelővel rásegíthetsz a rossz fűtőanyagra.


Végül ha elég jó a hőszigetelésed már, de még mindig zima van feléd, akkor ezt is ki lehet próbálni, persze kellő óvatossággal. Nyilván kiskorú esetén felnőtt segítségét és felügyeletét kell kérni:


https://www.youtube.com/watch?v=euWUqUKSZmY


Egy teaméccsel csinál hősugárzót. Nyilván a tűzvédelemre itt fokozottan ügyelni kell, ezért írom, hogy kiskorúnak nem való.

2016. nov. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
43%

És te hány éves is vagy, bogárka? Mert minden választ ügyesen elolvastál, csak ezt a kérdés kerüli el mindig a figyelmedet.


De mivel hét pecsétes titok, ezért gondolom, hogy olyan 20 körül lehetsz.


Tegyük fel, hogy apád 10 éve nyugdíjas, akkor most olyan 65 éves lehet? Kb, ha ugye azt veszem alapul, hogy 55 év a korkedvezményes nyugdíj.

Tegyük fel, hogy kései gyerek vagy, és mondjuk 45 évesen gyártott le apu. Akkor is 20 év körül lehetsz.


Egyébként nem tudom, nálatok mennyi a nyugdíja, de akit én ismerek, és 10 éve nyugdíjas tűzoltó, ő két helyen dolgozik, hogy ne haljon éhen a jó kis nyugdíjából.


Kicsit ellentmondásos nekem ez a történet...

2016. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
60%
Ha semmilyen megoldás nem jó neked,akkor ezzel a kérdéssel most mi volt a célod?
2016. nov. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
25%

Vegyél egy "meleg barátot" :D (fűtő ventilátor, nálunk a suliba azt hívják úgy) kb 3000Ft

Tudom nem tartozik a tárgyhoz de csak megkérdezem milyen traktort vett? (érdekelnek a traktorok)

2016. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 A kérdező kommentje:

15 éves vagyok egyébként, tehát 15 éve "gyártott le apu". Hülye.

Az volt a célom, hogy hogyan tudom meggyőzni őket vagy kihez forduljak segítségért, ha ők nem tesznek semmit. Most mégcsak november van, mi lesz így egész télen. Most is kabátban vagyok.

2016. nov. 16. 19:02
 28/47 anonim ***** válasza:
19%

Itt mi alapján történik a pontozás? Nem értem miért vagyok ennyire lepontozva! (18-as vagyok) Mondjuk azt sem értem, hogy a 24. és a 25. válasz miért van lepontozva!

Igazából én sem értem, mit vár a kérdező. Ja, és az sem derült ki, hogy hány éves. Meg mondjuk ezen kívül kb. semmi.

2016. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
87%
És ők nem fáznak amúgy?
2016. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 A kérdező kommentje:
A normális válaszokat köszönöm! Megpróbálok legalább kartont vagy valamit beszerezni. A fürdéshez van valami ötletetek?
2016. nov. 16. 19:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!