Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megváltoztam a párom miatt?...

Megváltoztam a párom miatt? Eltávolodtam a szülőktől?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal. Kb azóta is járok rendszeresen edzeni. Szüleim elsősorban az edzést nem támogatják, mivel szerintük időpocsékolás, energiaveszteség, csak röhögtetem magam. Vidéki környezetből származom, de ez nem kellene számítson.

(Itt, ha valaki sportol, akkor az nevetséges, és nem normális, mert nem szereti a kolbászt meg nem eszik kenyeret. )

Amióta edzek, rengeteget fejlődtem, és a környezetem is megjegyezte mindezt. Úgymond megtaláltam önmagam az edzőteremben a sportban. Mindig is nagyon tartottam a szüleimhez, amikor kiáltottak, szó szerint ugrottam, és a kezük alatt voltam, szívesen segítettem őket, tudom sokat dolgoznak. Jelenleg tanulok, 2oo kmre élek tőlük, és nem megy olyan könnyen csak hazaugrani és segíteni. Anyagilag függök tőlük, ők fizetik a tandíjamat is, egy olyan egyetemen, ami nem igazán érdekel, de mivel túl gyenge voltam évekkel ezelőtt szembeszállni velük, hogy én nem ezt szeretném, ezért most itt vagyok négy éve és van még egy évem a diplomáig. két hónapot dolgoztam, viszont nem sikerült összeegyeztetni teljes a munkaidőt a gyógyszerészettel. Úgy érzem eltávolodtunk nagyon egymástól, amit nem szerettem volna soha. Míg otthon voltam nyáron megbeszéltünk mindent, kompromosszimut kötöttünk: megkértem edzeni mehessek el, máshova tényleg nem járok, két órát szorítsunk be egy napba- mert amúgysem dolgoztunk reggeltől estig soha. Beleegyeztek eleinte, aztán mindent kitaláltak, hogy ne érjek el edzésre.

Azt mondták nagyon megváltoztam. Barátom lett 23 évesen és edzőterembe járok. Mit tudnék tenni, hogy megenyhítsem a kapcsolatunkat?


2016. nov. 30. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Még ilyet sem hallottam,hogy a szülõk ellenzik, a gyermeküknek,hogy sportoljanakMondd nekik,hogy egészségesen szeretnél élni, és a szervezetnek,stressznek, stb. a sport nagyon jót tesz.Sõt motiváljad õket is, pl. egy jó nagy sétára.
2016. nov. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Örvendek, ha engem békén hagynak az életmódommal. Próbálkoztam elfogadtatni velük, beszélni az egészről, hogy miért jó ez nekem. Sőt, megpróbáltam a 1O éves öcsémre figyelni legalább, míg otthon vagyok, de elég szomorú hogy anyukám csak legyint a hátam mögött, hogy megint kezdem a hülyeségeim. Egy éve füstbement terv az egész. Mostmár csak meg sem említem sem a táplálkozást, sem a sportot, mert mai napig összetűzés lenne a vége. Fizikai munkát végeznek, megértem, elismerem nem keveset dolgoznak. Elég keserű az életük, amin nem akarnak változtatni. Édesapám szinte minden nap megissza az alkoholt. Anyukám kűzködik néha vele. Valószínűleg ez a probléma forrása, és annyira segítenék megoldani, mert nem szeretnék rossz viszonyt köztünk.
2016. nov. 30. 13:08
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Mivel fizikai munkát végeznek,ezért nem értenek meg.Viszont,ha valóban szeretnének,akkor örülnének,hogy a saját gyereküknek jobb és reményteljesebb lesz az életük.
2016. nov. 30. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rémesen hangzik, de kinőtted őket.

Ez persze nem azt jelenti, hogy ne szeretettel és tisztelettel viselkedj velük, csak annyit, hogy ne erőltesd rájuk a te reformgondolataidat.

Étkezz egészségesen, ha hazamész se egyed amit nem kívánsz (kolbász, kenyér, stb.) hivatkozhatsz arra, hogy az epéd nem bírja a nehéz kaját.

Amiktől tudod, hogy idegenkednének, azt ne oszd meg velük, mert csak vitát generál.

Ne lássanak bele az életed minden kis szegletébe és akkor nem lesz probléma.

Úgysem fogsz velük élni, azokon a napokon pedig amikor találkoztok, csak olyasmi legyen a téma, ami egyikőtöket sem izgat fel.

2016. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
87%

Tudom, hogy fáj, de ez az élet rendje. Ennél csak még távolabb fogsz tőlük kerülni, mert egyre több lesz a különbség. Meg kell majd tanulnod máshogyan szeretni őket, mint gyerekkorodban. Én is hasonlót élek át, bár nem ennyire durvát, mint te.


Ahogy az idő telik egyre kevésbé lesznek ők a bizalmasaid, helyükre a párod fog lépni. De ismétlem, ez a normális. Gondolom a szüleid is jobban ragaszkodnak egymáshoz, mint a szüleikhez, és a saját szabályaik szerint élnek.


Ne félj attól, hogy elveszíted őket, mert ez nem fog megtörténni, egyszerűen új alapokra helyeződik a kapcsolatotok.

2016. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!