Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

BVB.army kérdése:

Mit tegyek, ha a szüleim nem tudják elfogadni, hogy megváltoztam?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. Az elmúlt pár hónapban nagyon megváltoztam. Elkezdtem rock zenét hallgatni és a RÓZSASZÍN!!!!!!! szobámat most ZÖLDRE!!! vagy KÉKRE!!!

szeretném átfestetni. Most meg kitaláltam azt, hogy szeretnék fiúsan öltözködni (kapucnis pulcsi, fekete bőbb póló, farmergatya, deszkás cipő) Mit tegyek, hogy elfogadják, hogy megváltoztam ? (egyébként anyám azt mondta, hogy kislányosan kell öltöznöm, ugyhogy gyorsan és értelmes válaszokat szeretnék, mert nem akarok szeptemberben rózsaszín masnikkal a hajamban bemenni a suliba )



2014. jún. 18. 18:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát szerintem elég nehéz lenne ezt így lenyomni a torkukon. Ne egyszerre tedd emg, amiket akarsz, hanem egyszerre kevesebbet, és idővel többet.
2014. jún. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Hű, ha anyukád így áll hozzá, akkor jobb, ha lassan adagolod be neki.

Rockzenét nem kell hallania, a zöld színt válaszd, az nem olyan fiús (egyébként marhára nem értem, hogy ez miért gond neki).

Kapucnis pulcsiból kérj sötétpirosat, ne feketét, vagy s.kéket.

A fekete bő póló legyen fekete csajos (pl. karcsúsított póló)

Deszkás cipő helyett meg sima sport cipőt. Mondjuk vmi sötétet, mert Te majd rózsaszín cipőfűzőt szeretnél bele :)

Szóval, ha anyukád ilyen, akkor muszáj kompromisszumot kötnöd. Jobb, mintha Te hisztiznél egy cucc miatt, ő meg besatuzik, és nem kapsz semmit.

Soká lesz még szeptember!

2014. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem is fontos a fokozatosság, másrészt még csak 12 éves vagy, nem kell követni a 16-18-20 évesek rock stílusát kislányként.

Összben néha elég nevetségesen hat.

Úgyhogy azt mondom, hallgass olyan zenét, ami tetszik fesd a szobádat olyanra, ami tetszik, de a ruha cipő vásárlásába hadd szóljon még bele anyukád! :)

2014. jún. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
5%
Egyébként anyukád tudja, hogy milyen az a deszkás cipő? Ha nem ismeri fel, akkor ne deszkás cipőnek hívd. :)
2014. jún. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

2. és 4. vagyok

Nem értek Veled egyet kedves 3.!

Ezek nem gáz cuccok. Ha van keret rá, akkor hadd vegye fel a gyerek a sportos cuccot. Miért kéne neki "rózsaszín masnikkal a hajában" járni?

Egyébként 38 éves kétgyerekes anya vagyok, nem tini.

Én azon akadnék ki, ha a 12 évesem úgy akarna járni, hogy kint a feneke meg a nemlétező melle.

Legyen most sportos a stílusa, lehet, hogy 5 év múlva meg übercsajosan fog öltözni, és akkor anyuka is megnyugszik.

2014. jún. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
16%
Rockos stílushoz nem illik a deszkás cipő. Szerintem is a fokozatosság lenne a megoldókulcs. Tulajdonképpen tarthatnék most egykis eszmefuttatást,de felesleges, olyan kis fiatal és kiforratlan vagy még. idővel rájössz majd te is...
2014. jún. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
28%
Amikor az én lányomat kapta el a hóbort.Mert volt ám ,Billi meg a Tomi fiú,valami német kis taknyi együttes.Mára már eltűntek mint szürke szamár a ködbe.Akkor attól volt megmarhulva.Deszkáscipő,na jó egye fene az volt.Aztán jött valami emos őrület.kikente magát mint marha,el kaptam a frakkját,na csibe van 1perced kimosakodj mert ha én teszem az fájni fog.Elmeséltem neki,nálunk nincs trottyosgatya,nincs emó meg semmi.Ha tetszik jó,ha nem úgy is jó.De az lesz és van amit én mondok.Nekem nem kell rozsaszin szalaggal járjon.De normálisan tolakodjon ki az utcára mert össze vissza borzolom a fejét.Ha az eget hozta volna le,akkor sem engedtem volna majmot csináljon magából
2014. jún. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
75%
Csak lassan adagold be anyudnak...és kérj sportcipőt ne deszkás cipot és ne feketet hanem csak sötétet..hiddel anyud ezekel hamarabb megbarátkozik
2014. jún. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

7 :)

Nekem hagyták szerencsére.

A szobafestés színe szerintem tök mindegy milyen ennek semmi köze a rockhoz. Lehet ám ebben a stílusban is normálisan kinézni. Kapucnis pulcsival szerintem semmi gond nincs, deszkás csuka azzal sincs gond. Felveszel hozzá egy szűkebb, normálisabb kordnadrágot és kész. Ettől még nem leszel se kirívó, se semmi, de nem lesznek legalább masnik a hajadban. Ne azzal kezdd, hogy hupililára fested a hajad, meg berakatsz ezer piercinget. Egy-két kiegészítő, karkötő, nyaklánc, öv persze utalhat arra, hogy milyen zenét szeretsz, de ennél nem kell több 12 évesen. Pláne, hogy lehet fél év múlva már teljesen más zene fog tetszeni neked.

2014. jún. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8%

1. Nem "anyám", hanem anyukám, vagy anyu, anya. Az "anyám" egy modortalan szó.


2. Érthető, ha a kamaszkor kezdetén a rózsaszín szoba már nem tetszik. Világoszöld vagy világoskék nagyon kellemes szín. Esetleg próbálkozz magad a festéssel, persze a szüleid tudtával és engedélyével, esetleg először a segítségükkel.

"-Apu, anyu, meguntam már ezt a színt. Szeretném átfesteni, és nagyon tetszik a zöld vagy kék árnyalat. Lehet róla szó, hogy átfessük?"


2. Fiús öltözködés: szerintem rettentően néznek ki a lányok, és a fiúknak sem tetszik - a lányok is nevetnének, ha a fiúk szoknyában lennének, de ha neked ez tetszik, akkor öltözz így. De egyszerre csak egy-egy darabot változtass, legyen a szüleidnek is ideje megszokni.

Például öltözködhetsz kislányosan anyukád óhajára úgy is, hogy farmernadrág van rajtad, vagy kapucnis pulcsi.


Nyilván nem kell rózsaszín masnit tenni a hajadba, bár ha jól számolom, hatodikos kislány vagy, ugye? :) Milyen együttes van rád hatással most? :)

2014. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!