Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ma egy hónapja, hogy meghalt...

Ma egy hónapja, hogy meghalt az anyám, apu sem él már sajnos. Hogyan lehet ezt elfogadni?

Figyelt kérdés
A párom is szólt, hogy fejezzem be a szomorkodást mert már unja, hogy egész nap semmit sem csinálok itthon. Soha nem voltam távol a szüleimtől ezért is nehéz ezt elfogadnom. Nem tudom mi lesz...
2014. márc. 12. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
A gyasz feldolgozasahoz idore van szukseg. Termeszetes hogy lehangolt szomoru vagy. A parodrol inkabb nem irok semmit ebben a helyzetben segitenie kellene.
2014. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van az 1-esnek ebben a helyzetben melletted kellene állnia.
2014. márc. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
Természetesen el lehet fogadni, de nem véletlen, hogy a gyász "hivatalosan" egy évig tart. Minden ünnepet, évfordulót meg kell élni a szeretett családtag nélkül is, ez hozzátartozik a veszteség feldolgozásához. A párod még nem volt ilyen helyzetben, ezért nem is tudja, mirl beszél.
2014. márc. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Már bocs de párod egy érzéketlen szemétláda. Én ilyen emberrel nem lennék együtt, aki rámszól, hogy unja a szomorkodást.. Szerintem ez rohadt ciki és szánalmas. Hagyd el most azonnal ha un téged azt ennyi. Elég a bajod egy ilyen köcsög nélkül. Nekem nagymamám és apám halt meg de ilyet mondott volna bárki, ott helyben úgy szájbavágom, hogy a fogai két kerületet repülnek.
2014. márc. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Én jártam pszichológushoz, mert nem tudtam feldolgozni a férjem halálát (fiatalok voltunk mindketten). Azt mondta a pszichológus, hogy a gyász akár 2 évig is elhúzódhat, és csak azzal lehet rövidíteni, hogy megéljük az érzelmeinket, nem szabad elfojtani.

De azért próbáld meg nem teljesen elhagyni magad. Szomorkodni, sírni lehet, de élni kell, egyél rendesen, tedd a dolgod, menj dolgozni, próbáld meg a hétköznapi dolgokat hétköznapi módon végezni, az segít. Ha közben sírni kell, hát sírj, de próbálj meg inkább egyedül lenni ilyenkor. Mert sokan nem tudják, mit kell mondani egy gyászolónak, esetlenül érzik magukat, nekik is nehéz.

2014. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
7%
Bocsi, a kérdező nem írta, hogy a felesége milyen hangnemben, és mit mondott neki. Ezért kár az asszonyt lebunkózni. Mellesleg én is furcsállnám, hogy a férj hónapokig nem csinál semmit bánatában. Élni azért kell...
2014. márc. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem segített valamennyire ha nehéz fizikai munkát végeztem. Voltam önkéntes segítő is egy ideig idősek otthonában beszélgettem velük sokat meg kicsit többet foglalkoztam magammal és eljártam úszni. Próbáltam elterelni a figyelmemet és bár nagyon nehéz, de ha legalább 2-3 órára sikerült az már jó :)
2014. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen erzeketlen a parod? Idobe telik feldolgozni a legkozelebbi csaladtag halalat, beletelhet honapokba is.
2014. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!