Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha a szüleim nem...

BVB.army kérdése:

Mit tegyek, ha a szüleim nem tudják elfogadni, hogy megváltoztam?

Figyelt kérdés

12 éves lány vagyok. Az elmúlt pár hónapban nagyon megváltoztam. Elkezdtem rock zenét hallgatni és a RÓZSASZÍN!!!!!!! szobámat most ZÖLDRE!!! vagy KÉKRE!!!

szeretném átfestetni. Most meg kitaláltam azt, hogy szeretnék fiúsan öltözködni (kapucnis pulcsi, fekete bőbb póló, farmergatya, deszkás cipő) Mit tegyek, hogy elfogadják, hogy megváltoztam ? (egyébként anyám azt mondta, hogy kislányosan kell öltöznöm, ugyhogy gyorsan és értelmes válaszokat szeretnék, mert nem akarok szeptemberben rózsaszín masnikkal a hajamban bemenni a suliba )



2014. jún. 18. 18:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Ne aggódj majd kinövöd ezt is. Mond meg anyukádnak,hogy kamasz vagy szeretnél kísérletezni.
2014. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
10. válaszadó: jövőre megyek 7. osztályba és főként Black veil bridest hallgatok? de mellette még szoktam Kornt, ACDC-t, slipknotot, Bring me the horizont, asking alexandriát és pierce the veilt, ja meg Papa Roachot
2014. jún. 18. 19:21
 13/22 anonim ***** válasza:
Most kamaszkori változáson megy át a stílusod és ezt tudatnod kéne anyáddal is hátha így már toleránsabb lenne.De a többiekkel is egyetértek a fokozatosság terén.
2014. jún. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
80%

jaj de kis édes :)

tisztázásképpen: olyan 20 éves lány írja neked ezt a kommentet, aki 12 éves kora óta rockot hallgat, tornacipőben jár, volt zöld haja, zöld színű a szobája feketével felfestett gitáros-énekes figurákkal és most egyetemista :)


most kezdesz tini lenni. szokj hozzá ezekhez az apró összezördülésekhez anyukáddal, mert lesz még belőle pár. viszont ha szeretnéd a jó viszonyt megőrizni, és van rá igényed, hogy anyukád is alkalmoazkodni tudjon a változgatásaidhoz, akkor nem kell rögtön beleugrani a mély vízbe. hallgasd a neked tetsző zenét nyugodtan, de gondolom van fülesed, anyukádra ne traktáld. a ruhákat illetően szerintem keressetek középutat: neked is igazad van abban, hogy a rózsaszín masnik már kislányosak, viszont neki is igaza van, hiszen egy 12 éves (ne haragudj, de) kislánynak lógós fekete bandás pólóba öltözni ráadádásul hozzá abszolút nem illő deszkás cipővel, hát elég viccesen hat. de majd pár év múlva megérted. és egyébként ha rám hallgatsz: nyilván ez egyéni ízlés kérdése, de attól, hogy rockzenét hallgatsz, még nem muszáj a bakancs-farmer-lógóspóló kombóban járnod. vannak igenis csini pólók, szoknyák, amikben kifejezheted a... hát 12 évesen nem a nőiességedet, de valami olyasmi :)

2014. jún. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
Én is pontosan 12 éves lány vagyok jövőre hétbe megyek. Én születésem óta fiúsabb vagyok. Ha változtatni szeretnék mondjuk a szobám falán úgy ahogy te hát anyukámnak nem nagyon tetszik a döntésem de én harcolok az igazságért és mostanában egyfolytában zenét hallgatok ami nem nagyon tetszett neki de bele törődött. Szerintem harcolj és rádöbben hogy kamasz vagy és mostmár nem mindig az lesz amit ő akar.
2014. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Kicsit off leszek, csak elkapott a nosztalgia, 12 voltam én is, amikor kék lett a szobám fala. :)

Remélem, világos a szobád, ha nem annyira, akkor inkább zöld legyen vagy valami melegebb szín.

2014. jún. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
33%
Mi ez a szobafestős baromság amúgy? Nem tök mindegy a szobád fala? Azt értem, hogy ne legyen rózsaszín, de igazából a többi normális szín mehet rá, nem? A másik. Miért ciki a deszkás cipővel a kapucnis pulcsi? Ok, én öreg vagyok, de a kilencvenes években az igenis menő volt így, rocker, deszkás körökben.
2014. jún. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Mi ez a szobafestős baromság amúgy? Nem tök mindegy a szobád fala? Azt értem, hogy ne legyen rózsaszín, de igazából a többi normális szín mehet rá, nem?"


A kérdezőnek most rózsaszín a szobájának a fala, azért szeretné átfestetni.

2014. jún. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm 18, ez az a része a dolognak, amit értettem :) Amit viszont nem, az, az, hogy itt több fiatal is említette a szobafestést, mint a zenei vonzódásuk, vagy a lázadásuk jelképét, ezt nem értettem.
2014. jún. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

előre szolok lustavoltam ellvasni a válaszokat mert iszonyat fáradt vagyok és most kezdek aludni :'D

Szóval én is így vagyok/voltam (most 17 vagyok) volt egy pont ahol énis ezt a stílust kezdtem el követni és a mai napig büszkén válalom :) anyukám totál kivolt akadva probálta kontrolálni hogy mit vehetek fel, direkt kevesebb pénzt adott hogy biztos ne vegyek magamnak ilyeneket, de ezzel csak azt érte el hogy sokat veszekedtünk, én csak azt akartam tölle hogy fogadjon el, ez az évek alat szépen lassan valosult meg, még a mai napig nem enged meg dolgokat p.: tetkó(úgyis lessz :D) percing (ezis^^) tulsok szegecses cucc, fekete ruhákat is ritkán hajlandó venni, és az acélbetkósat se mert teljes mértékben megvan győzödve hogyha olyat felveszek rasszista leszek( félre értés ne éssék enm vagyok az!! csak egyszerűen tetszik) szóval nem könnyű, és mivel még ő tart el nem is nagyon panaszkodok, majd ha meglessz a saját keresetem azt veszek amit akarok :) addig neked is kitartást és csak lassan adagold ;)

2014. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!