Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsájtható-e, ha egy anya...

Megbocsájtható-e, ha egy anya ilyet mond a gyerekének?

Figyelt kérdés

Előzmények: Általános iskolás kislány, 11-12 éves. Egyik reggel mikor ment az iskolába, veszi fel a pufi kabátját. Az anyuka adja rá a bazi nehéz iskolatáskát. A kislány azt mondja megfullad, mert ahogy felvette a táskát, a kabát szorította a nyakán. Az anya a fejéhez vágja, hogy: akkor kellett volna megfojtani, amikor megszülettél. A lány sírva ment iskolába.

Évekkel később rákérdez a lány, hogy miért mondott ilyet az anyja, azt mondta, hogy nem mondott ilyet vagy biztos ideges volt.



2016. nov. 29. 16:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
2%
humoros egy anya :D :D :D
2016. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
25%

Nem bocsátanám meg, de szeretném anyukámat.

Egyszerűen nekem a megbocsájtás is nehezen megy, apró dolgok miatt, de ha anyám egy ilyet vágna a fejemhez, életre szóló traumát okozna.

Szerintem nem nem megbocsájtható kategória, csak nálam.

Ahány ember, annyi vélemény.

2016. nov. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Bocsánat,az OFF-ért, a 10-es kommentre szeretnék reagálni. Roma lány vagyok és anyukám soha nem beszélt velem így,soha semmilyen csúnya szót nem mondott rám,sőt meg sem ütött soha. Mindig is jó anya volt, még most is ugyanolyan szoros a kapcsolatunk mint gyerekkoromban. 11-12 évesen még kézenfogva kísért iskolába,délután jött értem. Nem azt mondom,hogy minden roma család/anya ilyen,mert sajnos nagyrészük nem,de azt mindenképp túlzás kijelenteni,hogy alap az ilyen bánásmód. A többség azért nálunk is szereti a gyerekeit és viszonylag jól bánik velük. A gyermekünk halálát kívánni szerintem minden népcsoportnál ritka.
2016. nov. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
74%
* 20/Roma/L
2016. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
94%
Nekem soha nem mondott ilyent az anyám, de én megbocsátanám. Amikor az ember ideges, mond olyan dolgokat sajnos, amiket nem gondol komolyan. Nekem is volt olyan időszakom, amikor annyira az idegösszeroppanás szélén álltam, hogy ha egy almát leejtettem is ordibáltam vele, az alma q anyját szidtam és legszívesebben földhöz dobtam volna párszor. :D
2016. nov. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
8!!! Ugyanezt mondta anyám, kb 7-8 éves lehettem :(
2016. nov. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 hurda tibor ***** válasza:
Szerintem ez függ a körülményekről,hogy amúgy milyen a kapcsolatotok,máskor is előfordult-e már ilyen.Az biztos hogy örökre megmaradna ez az emlék.Bár én bármilyen ideges is lennék tuti nem a gyereken vezetném le,ez gyengeségre vall,beteges szerintem.
2016. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
41%
#13 bocsánat az általánosításért, ne vedd magadra, de gondolom sejted miről beszélek.
2016. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!