Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbocsájtható-e, ha egy anya...

Megbocsájtható-e, ha egy anya ilyet mond a gyerekének?

Figyelt kérdés

Előzmények: Általános iskolás kislány, 11-12 éves. Egyik reggel mikor ment az iskolába, veszi fel a pufi kabátját. Az anyuka adja rá a bazi nehéz iskolatáskát. A kislány azt mondja megfullad, mert ahogy felvette a táskát, a kabát szorította a nyakán. Az anya a fejéhez vágja, hogy: akkor kellett volna megfojtani, amikor megszülettél. A lány sírva ment iskolába.

Évekkel később rákérdez a lány, hogy miért mondott ilyet az anyja, azt mondta, hogy nem mondott ilyet vagy biztos ideges volt.



2016. nov. 29. 16:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Megbocsátanám, de sosem felejteném el.
2016. nov. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem. Ha arra sem volt képes, hogy bocsánatot kérjen, akkor meg végképp nem

Ez akkora traumát okozhatott a gyerek életében, hogy biztos vagyok benne, hogy az életének ennek a részére rémálomként fog visszagondolni..

Nem értem, hogy miért kell az ilyen embereknek gyerek

És ezt az egészet úgy írom le, hogy az én anyukám is ilyen :)

14l

2016. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy anya csak egyetlen alkalommal mond ilyet a gyerekének, aki eljut oda, hogy így kommunikál a gyerekkel az megteszi mindennap. Nem lehet, hogy csak álmodtad?
2016. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
Megbocsajthato, hiszen minden megbocsathato. Kérdés, hogy előtte, utána, milyen volt a viszony. El tudom képzelni, hogy valaki olyat mond, amit nem kellenne, amikor nagyon ideges. Azt is el tudom képzelni, hogy a gyerek képzelete szülte az egészet. Évekkel később rakerdezni semmi értelme nincs.
2016. nov. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

Ennál sokkal durvább dolgokat is el lehet engedni, az ember saját lelki békéje érdekében. Nem értem, mi értelme évekkel ezelőtt történt dolgok felemlegetésének, magunkban való dédelgetésének. Kérdező, ha te vagy a kislány, akkor nagyon sajnálom, hogy ez történt veled, de csak magaddal szúrsz ki, ha nem engeded el ezt a történetet. Nem anyád érdekében kellene megbocsátanod, hanem magad miatt, mert ha egy ilyen dolog évekig emészt, akkor ott nagy a baj, ez semmilyen szinten nem egészséges.

Engem anno bántalmaztak szavakkal, fizikailag, ahogy el tudod képzelni, egy ilyen megszólalás még kedvesnek számított a családi házban, mégsem bánt és nem befolyásolja az életem, mert elengedtem. A megbocsátás viszont nem feltétlenül azt jelenti, hogy akkor mostantól minden szipiszupi, én pl. nem tartom a "családommal" a kapcsolatot egyáltalán már több, mint 10 éve - a lényeg az, hogy magadban zárd le. Ha nem megy, kérd szakember segítségét vagy menj el terápiás csoportba.

2016. nov. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Engem anyám 10 éves koromban felpofozott és lek*rvázott, mert nem sapkát vettem fel iskolába menet, hanem ilyen fülvédőt. 12 éves koromban összetört egy tányért a fejemen, mert a macska vizestálját nem a megfelelő szivaccsal mosogattam el.


Megbocsájtani? Hááát...azóta is fáj, ha rá gondolok és nem lesz már soha túl jó a kapcsolatunk. Étem én, hogy az ember máshogy viselkedik a családtagjaival, de nem hiszem el, hogy valakiből ilyen pitiáner dolgok miatt jöjjön elő az állat.

2016. nov. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
7%
Ahány ház. Annyi szokás
2016. nov. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%
Az én anyukám közölte velem 11 éves koromban, hogy engem nem kellett volna megszülnie, elég lett volna a testvérem.
2016. nov. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
2%
Van ilyen igen hogy az emberek mondanak sértő dolgokat aztán elfelejtik. Velem is volt ilyen meg sokan másokkal. Meg lehet bocsájtani de soha nem felejti el senki és ez bántani is fogja.
2016. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%
Az ilyen beszólás max a cigányoknál alap, én kamatostul visszaadnám az ilyet.
2016. nov. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!