Ti megbocsájtanátok?

Figyelt kérdés

A szüleim már tíz éve elváltak. Apám sokat bántott minket és anyát. A barátnője miatt kidobott minket a házunkból. Később köteleztek rá, hogy tartsam vele a kapcsolatot. Állandóan megalázott nyilvánosság előtt, folyton csalódást okozott (pl. megigérte, hogy eljön értem és nem jött el..ezt sokszor megcsinálta). Legutóbb megfenyegetett, hogy megöl, ezért nem vettem fel neki a telefont hónapokig. Felhívta anyukámat, hogy kitagad engem az családból. A nagymamám (apám anyja) folyamatosan őt isteníti és nyaggat, hogy bocsájtsak meg neki és legyünk jóban.

Annyi fájdalmat okozott már, megérdemli, hogy ,,megadjam magam" és megbocsántsak neki?

Ui: Fél éve nem beszéltem vele.



2016. nov. 27. 19:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
82%
Nem.
2016. nov. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
15%
Haragudni bárki tud, megbocsájtani csak a kivételes emberek.
2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem.
2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%

Helyedben nem tudnek megbocsajtani. De nem is akarnek. Tovabb kell lepni mert elni kell az eletet ez nem konnyu biztosan.

Koszonnek neli mert az apam. De itt be is fejeztem volna vele a dolgot. De azt is csak muszajbol tennem

2016. nov. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Ki kötelezett rá hogy tartsd vele a kapcsolatot?

Ha ez így ebben a formában igaz akkor NE bocsáss meg.

Magadnak ártanál vele.

2016. nov. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim válasza:
93%
Egyáltalán nem érdemli meg.
2016. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
7%
Igen. De én bolond vagyok. Rövid az élet haragudni. Rossz érzés is. Adnék még egy esélyt. Hs nem megy,még mindig tudod monani,h nem kell ez neked.
2016. nov. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

A bíróság kötelezett rá, amíg kicsi voltam. Bár ő nem igazán tartotta be, csak néha, nekünk muszáj volt.

És igen, minden szó igaz. Csak a dolgokat kihagytam belőle..ezek a ,,közepesen súlyosak".

2016. nov. 27. 20:07
 9/31 A kérdező kommentje:
Én nem haragszom rá, csak sz@rul esik amiket tett és nem akarok az élete része lenni. Egyébként az önbecsülésemen is elég nagy csorbát tett.
2016. nov. 27. 20:10
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
Helyes. Az ilyen személytől 100%-os szigetelést érdemes alkalmazni.
2016. nov. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!